GTM Professional 500 SP4 SC H recenzia

GTM Professional 500 SP4 SC H recenzia a skúsenosti

Popis produktu Technické parametre: Záber: 51 cm Motor: B & S 625 Series Objem motora: 190 cm ^ 3 Maximálny výkon: 4,4 kW Počet rýchlostí: 4...

od 479 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Stručný popis

Najväčšia, najvýkonnejšia, ale aj najdrahšia spomedzi testovaných benzínových kosačiek. Ak nemáte radi cenové kompromisy a hľadáte výkonný a spoľahlivý stroj, táto recenzia by vás mohla zaujímať.

Parametre

Pohon benzín
Typ kosenia rotačné
Výrobca motora Briggs & Stratton
Objem valcov motora 190 cm3
Výkon 4,4 kW
Šírka záberu 51 cm
Objem koša 75 l
Pojazd áno
Mulčovanie áno
Skelet oceľový
Pre plochy do 1000 m2
Otáčky za min.  
Priemer kolies v mm (predné/zadné) 200/280
Výška strihu 30-90 mm
Nastavenie výšky strihu centrálne
Hmotnosť 39 kg

Vlastnosti

Kosačku poháňa značkový motor Briggs & Stratton 625 Series s výkonom 4,4 kW. Dopĺňa ho štvorrýchlostná prevodovka od renomovaného francúzskeho výrobcu GT. Šírka záberu kosačky je 51 cm, zberný kôš má kapacitu až 75 litrov.

Výšku strihu si môžete nastaviť praktickou pákou od 30 do 90 mm.

Kosačka je prispôsobená na zber suchej i mokrej trávy, zber suchého a vlhkého lístia, mulčovanie, vyhadzovanie bokom a vyhadzovanie zadným deflektorom. Veľké zadné kolesá uložené v guľôčkových ložiskách zaisťujú jednoduchý záber na mokrom i svahovitom povrchu i pri otáčaní stroja.

Riadidlá sa dajú zložiť pomocou rýchloupinákov, plastový panel obsahuje držiak na nápoje.

Ready Start je systém pre komfortné naštartovanie stroja bez nutnosti nastrekovať palivo či ovládať sýtič.

favorite Pridali sme nové recenzie na kosačky a redakčný výber najlepšie kosačky

Naše hodnotenie

Kosačka vynikajúco zvláda nielen bežný trávnik, ale tiež vlhkú trávu alebo kosenie nerovného terénu. Poradila si aj s vysokou trávou. Na svahu, popri múre alebo okolo rohu takisto bez problémov. Tráva je najprv narovnaná špeciálnym hrebeňom, ktorý sa skrýva pod nárazníkom, potom je odseknutá širokým tvarovaným nožom z kvalitnej ocele a vďaka dobre tvarovanému šasi je prúdom vzduchu cez široký vyhadzovací tunel dopravená do zberného koša.

Výška kosenia sa nastavuje veľmi jednoducho pákou, ako je to už dnes bežné u väčšiny obdobných kosačiek. Riadidlá sú ergonomické a výškovo nastaviteľné, s ovládaním kosačky sme nemali problémy.

Zberný kôš je dostatočne veľký, vybavený ukazovateľom naplnenia. Jeho údržba je jednoduchá. Zber trávy ako má byť, žiadna polovičatosť.

Vyskúšali sme aj mulčovanie, tráva bola podľa očakávania pekne nadrobno nasekaná.

Výrobca odporúča použitie kosačky pre plochy do 1000 m2, čo v tomto prípade rozhodne nehodnotíme ako prehnané. Niektorí konkurenti si v prípade podstatne slabších strojov fandia viac.

Ak by sme chceli kosačke niečo vytknúť, tak asi len ten rámus, čo narobí.

Výkon: 5,0/5
Hlučnosť: 3,5/5
Ovládanie: 5,0/5
Materiály a spracovanie: 5,0/5
Cena/výkon: 4,5/5
Celkové hodnotenie: 4,5/5

Záver

Nemáte radi lacné veci, ktoré vás nakoniec sklamú? Kosačka GTM Professional 500 SP4 SC H vás v štichu rozhodne nenechá, bez zaváhania poseká snáď všetko, na čo v záhrade narazíte. Nie je určená na malé členité plochy, ale do veľkej záhrady je to ideálny pomocník. S kritickými hodnoteniami na jej adresu sme sa prakticky nestretli ani inde. Za kvalitu si však priplatíte.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Elektrické a benzínové záhradné kosačky - Ako vybrať kosačku

Naši predkovia to mali jednoduché. Ráno, ešte za rosy, sa vzala kosa na plece a išlo sa kosiť. Áno, musela byť nabrúsená, naklepaná. Kosisko dobre sedieť v rukách. A počas kosenia ešte čepeľ občas prebrúsiť oslou. Ale tým sa starosti končili. Dnes však žijeme v 21. storočí a mnohí z nás už takú... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu GTM Professional 500 SP4 SC H

Recenzie

AL-KO Classic 4.66 SP-A

AL-KO Classic 4.66 SP-A

Značková benzínová kosačka od rakúskeho výrobcu za rozumnú cenu. Motor má výkon  2 kW a je dostatočne silný  – poradí si aj s  vyššou trávou  pri... Prečítať recenziu

VeGA 46HWXV

VeGA 46HWXV

Kosačka menej známej značky, avšak s vynikajúcou cenou. Tá je však zodpovedná za  viacero konštrukčných nedostatkov  (podvozok, zle spasované... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kosačky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

07/04/2020 21:14
Ján
Hodnotenie

Recenzia

thumb_up

Kvalitná kosačka nemá konkurenciu ale až na jeden problém kosačka je z CZ a kúpa adaptéra je 10 EURO a doprava je 20 EUR !!!!!celé zle vyzerá to tak že predavajuci zarába na poštovnom keď si budete kupovať náhodou tuto kosačku tak si určite objednajte hned 2 adaptéry noža a minimálne 1 nôž mám tuto kosačku tak viem o čom píšem

24/06/2019 21:34
Ján Drozd
Hodnotenie

Problém s adaptérom a nehovoriac o doprave adaptér 10 euro a doprava 20 euro z CZ na SVK proste celé zle.Adaptér nevydrží dlho tie dve dierky čo držia nôž vkuse sa vylágrujú a následne treba kupovať nový nôž a aj adaptér ak neurobypredajca niečo s tou dopravou tak že prestane na nej zarábať tak sa mu zdvihne aj predaj kosačiek

thumb_down

Žial produkt je z CZ a zlá komunikácia a doprava predražená tento produkt si dobre rozmyslite ked budete zvažovať jeho zakúpenie.

18/07/2016 19:28
Ondrej
Hodnotenie

spotrebiteľský test a píšete tu nezmyselné technické údaje, skopírované zo stránok, kde tiež píšu nezmysli

Pridať komentár