Sencor SFN 9011SL recenzia

Sencor SFN 9011SL recenzia a skúsenosti

Sencor SFN 9011SL ponúka 4 funkcie v jednom: letný ventilátor zvlhčovač vzduchu ochladzovač vzduchu funkcia ionizácie (efekt „sviežeho vzduchu po daždi“)...

od 90 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Mnohí z nás majú pri používaní klasickej klimatizácie zdravotné ťažkosti. Preto je nutné poobzerať sa po alternatívnom riešení ochladzovania priestoru domu či bytu, ktorý organizmus až tak nepotrápi. Konkrétnym riešením môže byť aj ochladzovač vzduchu Sencor SFN 9011SL, ktorého pozitíva i negatíva vám teraz predstavíme.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na ventilátory a redakčný výber najlepšie ventilátory

Multifunkčný ventilátor 4 v 1

Tento model je vhodný skôr do menších miestností (do 25 až 30m2). Prístroj v sebe spája hneď 4 funkcie: je to klasický ventilátor, ktorý však dokáže vzduch ochladiť, zvlhčiť a ionizovať. Ochladzovač vzduchu si netreba mýliť s klimatizáciou. V žiadnom prípade od neho nemôžeme očakávať dokonalé vychladenie miestnosti. Na tento účel nie je vôbec určený.

Na ochladzovanie miestnosti budete potrebovať studenú vodu (model disponuje 5,5l nádržkou) a nádržky s chladiacou náplňou, ktoré sú súčasťou balenia. Nakoľko ich je nutné pravidelne meniť (cca každé 2 – 3 hodiny), tak vám odporúčame dokúpiť si ďalšie. Rezervné nádržky tak budete mať umiestnené v mrazničke a vyhnete sa prerušeniu prevádzky prístroja z dôvodu ich opätovného zachladenia.

Energeticky efektívna prevádzka

Spotrebič je počas fungovania hlučnejší (najmä pri vysokých otáčkach), no vidina príjemného osvieženia vám výmenou za trochu hluku určite stojí. Medzi jeho najväčšie pozitíva patrí aj fakt, že je oproti klimatizácií oveľa úspornejší. Spotrebuje totiž niekoľkonásobne menej energie ako mobilná alebo nástenná klimatizácia, čo z dlhodobého hľadiska predstavuje vysokú úsporu financií.

Okrem toho nedisponuje žiadnou hadicou na odvod teplého vzduchu, preto sa vyhnete akýmkoľvek stavebným úpravám. Ochladzovač vzduchu Sencor SFN 9011SL možno jednoducho presúvať pomocou vstavaných koliesok. Tie oceníte najmä vtedy, ak už budete mať naplnenú nádržku na studenú vodu.

Efekt vzduchu po daždi

Spotrebič dokáže pracovať v 3 režimoch, v ktorých sa kombinujú rôzne nastavenia intenzity vánku. Disponuje aj režimom Sleep, ktorý v pravidelných intervaloch znižuje množstvo otáčok. Veľmi zaujímavou funkciou je aj ionizácia, ktorá vám v miestnosti vyčaruje vzduch podobný tomu, na aký sme zvyknutí po letnom daždi.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ ochladenie bez nežiaducich vplyvov na zdravie
+ nižšia spotreba energie (v porovnaní s klímou)
+ 4 funkcie v 1 prístroji
+ kolieska uľahčujú transport prístroja

thumb_down

- vhodný iba do menších miestností
- nutnosť pravidelne vymieňať chladiace nádržky
- vyššia hlučnosť

Sencor SFN 9011SL je multifunkčný spotrebič, ktorý je ideálny pre ľudí, ktorí nemôžu zo zdravotných dôvodov využívať klimatizáciu. Vzduch síce dokonale nevychladí, ale aspoň príjemne osvieži a mierne ochladenie vám zjednoduší fungovanie počas teplých letných dní. V porovnaní s klímou je ekonomicky výhodnejší a nevyžaduje žiadne riešenie vývodu teplého vzduchu. Cena je vzhľadom k využiteľnosti prístroja v poriadku.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Tipy, ako ochladiť vzduch v miestnosti v byte či dome v horúčavách

Tipy, ako ochladiť vzduch v miestnosti v byte či dome v horúčavách

Letá aj v našom miernom podnebnom pásme sú čoraz horúcejšie. Teplý a niekedy až horúci vzduch sa dokáže v letných mesiacoch udržať v našich podmienkach aj niekoľko týždňov. Problematické často bývajú vysoké denné i nočné teploty, ktoré nám následne komplikujú spánok, sťažujú dýchanie a človek... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Sencor SFN 9011SL

Recenzie

Rovus Smartair Plus

Rovus Smartair Plus

Ventilátor Smartair Plus nahrádza 4 domáce spotrebiče . V teplom období roka vzduch ochladí, v tom chladnejšom zas ohreje, slúži ako  zvlhčovač a... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Ventilátory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor SFN 5040BL

Pridať komentár