Sencor SFN 5040BL recenzia

Sencor SFN 5040BL recenzia a skúsenosti

Moderný a dizajnovo veľmi podarený ventilátor Sencor SFN 5040 BL ponúka ultra tenký dizajn a celkom 7 variácií prevádzky ventilátorov! Pre väčšiu pohodlnosť má vo výbave aj...

od 88 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

S príchodom letných dní oceníme existenciu ventilátorov na maximum. Sú výborným pomocníkom na rozprúdenie vzduchu v miestnosti, ale i na príjemné osvieženie. Ak si chcete zaobstarať nielen dizajnovo atraktívny, ale aj dobre predávaný model, určite si prečítajte našu recenziu modelu Sencor SFN 5040BL.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na ventilátory a redakčný výber najlepšie ventilátory

Originálne prevedenie a výborný výkon

Vysoký a štíhly ventilátor sa zaručene stane moderným doplnkom vášho bytu alebo kancelárie. Jeho výhodou je výborná skladnosť,  je teda ideálnou voľbou do menších bytov. Plast čiernej farby, z ktorého je vyrobený, je náchylný na usádzanie prachu. Ktorý spotrebič sa však zaobíde bez akéhokoľvek utierania prachu? 

V ráme tohto modelu nájdete 3 samostatné výkonné ventilátory, ktoré môžete ovládať samostatne, nie iba ako jeden celok. Môžete si teda zvoliť, či budú naraz pracovať všetky 3 alebo bude spustený iba jeden. Samozrejmosťou je aj možnosť výberu z 3 rýchlostí otáčok (opäť individuálne pre každý ventilátor). Celkovo máte k dispozícií hneď niekoľko rôznych variant prevádzky spotrebiča.

Určite vás poteší aj to, že je výkon ventilátora Sencor SFN 5040BL dostatočný už pri najmenších otáčkach. Pri aktivácií najvyšších otáčok je výkon až neuveriteľne silný, pravdepodobne ho nebudete často využívať. Hlučnosť otáčok vás počas dňa otravovať nebude, večer ich už budete registrovať trochu viac. Rovnako ako aj zvukovú signalizáciu, oznamujúcu zmenu nastavení ventilátora. Miernym mínusom je výrazné osvetlenie tlačidiel, ktoré je nepríjemné najmä v noci.

Diaľkové ovládanie pre najjednoduchšiu obsluhu

Ovládanie modelu Sencor SFN 5040BL nie je vôbec náročné. Veľkým plusom je totiž pribalené diaľkové ovládanie, pomocou ktorého viete nastaviť fúkanie vzduchu podľa aktuálnych potrieb bez toho, aby ste vstali z postele či gauču.

Z funkcií určite oceníte aj režim swing, ktorý zabezpečí otáčanie ventilátora do strán. Oscilácia však občas vydáva zvláštne zvuky -  pravdepodobne ide o chybu konštrukcie, na ktorú si sťažujú viacerí ľudia na internete.

Spotrebič si viete nastaviť na jeden z 3 automatických režimov prevádzky – normálny (rýchlosť otáčok si navolíte vy), prirodzený (pravidelné striedanie pomalých, stredných a rýchlych otáčok) a nočný režim (zmeny otáčok v 30 min. intervaloch). Model disponuje aj funkciou časovača, ktorá ventilátor automaticky vypne po uplynutí nastavenej doby. Neumožňuje ale nastavenie odloženého štartu, preto vám váš spotrebič nebude schopný vyfúkať miestnosť pred vašim príchodom domov.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ dizajnový kúsok
+ diaľkový ovládač
+ 3 samostatné vrtule, každú z nich možno nastaviť na rozličnú rýchlosť príp. ju vypnúť
+ 3 režimy prevádzky
+ časovač
+ tichá prevádzka

thumb_down

- vyššia cena
- časovač bez funkcie odložený štart
- v režime swing občas vydáva zvláštne zvuky
- intenzívne podsvietenie je v noci rušivé

Sencor SFN 5040BL je ventilátor s diaľkovým ovládaním, ktorý zaujme nielen netradičným dizajnom, ale najmä funkčnosťou. Prevádzku jednotlivých vrtúľ si viete nakombinovať podľa vašich predstáv, čo v prípade lacných klasických modelov nie je bohužiaľ možné. Vyššiu cenu kompenzuje výborný výkon už pri najnižších otáčkach, variabilita nastavenia a prijateľná hlučnosť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Tipy, ako ochladiť vzduch v miestnosti v byte či dome v horúčavách

Tipy, ako ochladiť vzduch v miestnosti v byte či dome v horúčavách

Letá aj v našom miernom podnebnom pásme sú čoraz horúcejšie. Teplý a niekedy až horúci vzduch sa dokáže v letných mesiacoch udržať v našich podmienkach aj niekoľko týždňov. Problematické často bývajú vysoké denné i nočné teploty, ktoré nám následne komplikujú spánok, sťažujú dýchanie a človek... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Sencor SFN 5040BL

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Ventilátory

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor SFE 2320WH

Pridať komentár