Ventilátory - Recenzie ventilátorov, diskusie, hodnotenia

Vyberte si ventilátor podľa recenzie. Nemusíte sa báť, že bude hlučný a nevýkonný. Niektoré modely sú síce pekné, ale bez účinku. Iné sú lacné ale poskytnú všetko, čo potrebujete. Vyberajte s rozumom. Dúfam že vám pomôžu naše recenzie. Špeciálne tipy na produkty nájdete v sekcii "Testy ventilátorov".

Ako vybrať ventilátor

Na trhu existuje viac druhov prevedení ventilátorov, už podľa názvu môžeme zistiť, o aký typ ide:
  • Stolné - menšie, vhodné na umiestnenie na pracovný stôl;
  • Stojanové - vyššie, stĺpové, vhodné na umiestnenie na podlahu v miestnosti;
  • Stropné - závesné na strop spôsobom ako luster, niekedy aj s osvetlením;
  • Nástenné - samostatne sa zavesia alebo nainštalujú na stenu.

Dôležité parametre

Priemer vrtule - Podľa miestnosti, do ktorej vyberáte ventilátor sa rozhodnite aj pre veľkosť vrtule. Čim väčšia miestnosť, tým výhodnejšie je mať ventilátor s väčším priemerom vrtule. Menšie 25 cm sa hodia na stôl, ak potrebujete prevetrať vzduch v miestnosti zvoľte ventilátor s priemerom vrtule aspoň 40 cm. Ideálne je ak ventilátor disponuje možnosťou nastavenia otáčok vrtule.

Malý ventilátor

Hlučnosť - Tento parameter nepodceňujte. Pár hodín v miestnosti s hlučným ventilátorom vám dá poriadne zabrať. Ideálna je hlučnosť 39 dB, max 50 dB. Pri vyššej hlučnosti už zvážte či väčší prietok vzduchu stojí za vyššiu hlučnosť.

Funkcie - Vyšší komfort vám zabezpečia doplnkové funkcie ako je uhol otáčania ventilátora, regulácia rýchlostí, počet nastaviteľných rýchlostí, diaľkové ovládanie alebo aj jemné osvetlenie ventilátora. Pri výbere si preverte aj bezpečnostné prvky, ako sú mriežky a protišmykové nožičky alebo stojan s protišmykovou úpravou a ochranu proti prehriatiu.