Gorenje Essential IT 614 SC recenzia

Gorenje Essential IT 614 SC  recenzia a skúsenosti

Sklokeramická indukčná varná doska Gorenje Essential IT 614 SC  je moderný a výkonný domáci spotrebič. Štýlové čierne prevedenie sa hodí do každého typu kuchyne. Varnú dosku...

od 222 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Indukčné varné dosky sa stávajú bežnou súčasťou slovenských kuchýň. Sú obľúbené pre svoj moderný dizajn a najmä rýchlosť, akou dokážu dosiahnuť bod varu vody. Model Gorenje Essential IT 614 SC vám za skvelú cenu ponúka nielen vysoký výkon, ale aj zaujímavé funkcie. 

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na varné dosky a redakčný výber najlepšie varné dosky

Najefektívnejší spôsob varenia

Indukčné varné dosky sú výkonnejšie ako klasické sklokeramické dosky, preto ich popularita neustále stúpa. Táto technológia funguje na princípe magnetického poľa, ktoré sa tvorí medzi varnou plochou a dnom hrnca.

V praxi sa preto zohrieva iba tá časť varnej dosky, na ktorej je práve položený hrniec. Nemusíte sa teda obávať ani pripaľovania jedla, čo uľahčuje čistenie, ktoré je mimoriadne jednoduché a časovo nenáročné. Táto energeticky najúspornejšia technológia je navyše najbezpečnejším spôsobom varenia. Väčšina plochy dosky, na ktorej nie sú umiestnené hrnce, je studená a riziko popálenia je teda minimálne.

Štýlový model Gorenje Essential IT 614 SC so štyrmi varnými zónami (s troma rôznymi priemermi) a dotykovým ovládaním sa hodí do každej modernej domácnosti, či už ste ostrieľaní kuchár alebo len začiatočník. Maximálny príkon 6800 W zabezpečí dostatočný výkon pre dokonalý výsledok – či už potrebujete prudko ošmahnúť steak alebo pomaly zredukovať omáčku, z dostatočne širokého intervalu teplôt si zaručene vyberiete tú najvhodnejšiu.

Výborné funkcie, ktoré vás zaručene potešia

Nie je to tak dávno, čo sme za kúpu indukčnej dosky zaplatili naozaj nemalé peniaze. Staršie modely nám však okrem funkcie ohrevu neponúkali nič navyše. Tento scenár je už našťastie minulosťou a my si môžeme vyberať.

Varná doska Gorenje Essential IT 614 SC disponuje hneď niekoľkými využiteľnými funkciami. Asi najlepšou je odpočítavací časovač, na ktorom si môžete nastaviť limit až 99 minút. Túto funkciu oceníte ak máte odsledovanú presnú dobu varenia svojich dobrôt, prípadne ak sa bojíte, že na hrniec na doske jednoducho zabudnete. Nastavte si počet minút a všetko ostatné nechajte na dosku, ktorá vás na uplynutie nastaveného času upozorní zvukovým signálom a potom sa sama vypne.

Výborné funkcie PowerBoostAllBoost zabezpečia okamžité zvýšenie výkonu jednej resp. všetkých varných zón. Bezpečnosť zvyšujú funkcie detský zámok a indikátor zvyškového tepla varných zón.  

Pozor na výber hrncov

Po zapojení novej varnej dosky vás môže čakať jedno nemilé prekvapenie. Indukčné dosky totiž nie sú kompatibilné s každým typom hrncov, ale iba s hrncami s feromagnetickým dnom. Či vám budú na tomto spotrebiči budú fungovať aj vaše obľúbené riady zistíte jednoducho – ak sa na dne udrží magnet, budú určite použiteľné.

Nevhodné sú však hliníkové, medené, keramické alebo sklené nádoby. Počas kúpi nového riadu si preto vždy prezrite obal, na ktorom nájdete informáciu o tom, či je vhodný aj na indukčné dosky.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ vysoký príkon
+ 4 varné zóny s 3 rôznymi priemermi
+ moderný dizajn
+ jednoduché a rýchle čistenie
+ zohrieva sa iba plocha pod hrncom
+ minimálne riziko popálenia sa
+ energeticky úsporný spôsob varenia
+ funkcia časovač s intervalom 99 min.
+ funkcie na okamžité zvýšenie výkonu jednej alebo všetkých varných zón
+ bezpečnostné funkcie (detský zámok, indikátor zostatkového tepla)

thumb_down

- nutnosť zakúpiť si riady na indukčnú dosku

Moderná varná doska Gorenje Essential IT 614 SC ponúka vysoký výkon za výbornú cenu. Klasické bezpečnostné funkcie dopĺňa výborná možnosť okamžitého zvýšenia výkonu jednej či všetkých varných zón, ktoré ešte viac skráti dobu varenia, ale aj časovač, ktorý po uplynutí doby automaticky vypne celý spotrebič. 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Sklokeramické, indukčné, plynové - Ako vybrať varnú dosku

Výber varnej dosky by mal závisieť od toho, ako často človek varí a či chce radšej ušetriť pri kúpe spotrebiča, alebo pri samotnom varení. Je na vás, či uprednostníte rýchlosť a jednoduchú reguláciu plynovej varnej dosky, alebo bezpečnosť pri indukčnej doske. V súčastnosti nájdete v... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

Ako vybrať varnú dosku. Plynovú, indukčnú alebo sklokeramickú?

V súčasnosti panuje trend, že sa spotrebiče do domácnosti nevyrábajú len preto, aby poskytovali funkčné vlastnosti, ale majú tiež pridanú hodnotu v podobe pekného dizajnu. Je však dôležité, aby ste tomuto vývoju  nepodľahli  a pri výbere varných dosiek do kuchyne hľadeli najmä na... Prečítať článok

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Prečo je indukčná varná doska najlepšia?

Počuli ste už o tom, že varenie na indukčnej doske je rýchlejšie, úspornejšie a bezpečnejšie? A zaujíma vás, či je to skutočne tak? Efektívne a tým pádom aj úsporné varenie na indukcii oceňuje čoraz viac kuchárov. Tepelnú energiu dokážu totiž na indukčnej varnej doske nastaviť s nevídanou... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Gorenje Essential IT 614 SC

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Varné dosky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Gorenje ECT 6 SY2B

Pridať komentár