Miele TKB 350WP recenzia

Miele TKB 350WP recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Technológia EcoDry Technológia Miele EcoDry vám zaručuje trvalo nízku spotrebu energie a krátke časy sušenia. Vďaka účinnej súhre filtračného systému Miele s bezúdržbovým...

od 918 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Nemecká značka Miele predstavuje špičkovú kvalitu bez kompromisov a to je aj prípad jej sušičky TKB 350 WP. Táto kondenzačná sušička bielizne s tepelným čerpadlom pojme až 8 kg prádla, ktoré vie vysušiť jedným z 9 programov. Pre čo sa ale oplatí sušičku kúpiť, sú najmä jej životnosť a kvalita vyhotovenia, o čom sme sa presvedčili aj v našej recenzii.

Nezabudnite si pozrieť aj obľúbený Test sušičiek prádla, kde nájdete aj rady, ako vybrať sušičku, ktoré parametre sú dôležité, ako sušička funguje, aký je rozdiel medzi kondenzačnou sušičkou a ventilačnou a oveľa oveľa viac.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na sušičky a redakčný výber najlepšie sušičky

Predstavenie na úvod

Sušička Miele TKB 350 WP používa na sušenie systém tepelného čerpadla novej generácie, vďaka čomu je sušenie absolútne dokonalé. Cez systém PerfectDryrozpozná aj tvrdosť vody a podľa výsledku si upraví parametre. Spolu s voštinovým bubnom, ktorý je šetrný voči bielizni, je výsledok sušenia naozaj perfektný.

Praktická je možnosť nainštalovať na sušičku hadicu, takže nemusíte kondenzát vylievať ručne, môže odtekať automaticky napríklad do umývadla. Čo sa týka prevádzky, hlučnosť sušičky je na úrovni 66 dB. To je o kúsok viac ako bežný priemer, ale v praxi to príliš nespoznáte. Spotreba energie 265 kWh ročne, mohla byť veru trošku lepšia.

Parametre a funkcie

Sušička má celkovo 9 programov a to vrátane expresného programu alebo špeciálneho programu na jeansy. Tak trochu zamrzí absencia programu pre športové oblečenie alebo outdoor. Nám osobne chýbal aj kôš na sušenie obuvi. Vďaka inteligentnej reverzácii bubna je ale oblečenie sušené šetrne a to bez ohľadu na typ tkaniny.

Vďaka špeciálnemu systému FragranceDos je bielizeň aj krásne voňavá. Tento systém totiž znamená integrovanie špeciálnych flakónov s vôňami priamo do spotrebiča - každá vôňa je špeciálne na zákazku vyrábaná len pre Miele. Zaujímavou funkciou je aj možnosť ochrany sušičky pred nežiaducim používaním pomocou PIN kódu.

Používanie a... takmer žiadna údržba!

Ak vás doteraz nepresvedčili technické parametre, tak prax vás presvedčí určite. Ovládanie je jedno z najjednoduchších a najintuitívnejších, aké sme doteraz videli. Na prednej strane je LCD panel, niekoľko tlačidiel a otočný volič, pričom všetko je veľmi prehľadné aj pre úplného začiatočníka. Sušenie je možné naplánovať aj 24 hodín dopredu.

Počas programu vidíte zostávajúci čas sušenia a po skončení vás sušička typickým signálom upozorní, že je prádlo suché. Plnenie bubna je pohodlné vďaka širokému otvoru a výborne tvarovaným dvierkam. Bubon má tiež bezúdržbové osvetlenie. Výmenník tepla je takisto bezúdržbový. Filter nečistôt sa nachádza v dvierkach, takže prístup k nemu je veľmi dobrý, čistenie je jednoduché a rýchle.

Zhodnotenie

Prečo kúpiť?

  • mimoriadne jednoduché ovládanie a takmer žiadna údržba
  • absolútne dokonalé usušenie oblečenia bez nutnosti dosúšania
  • pre produkty značky Miele typické kvalitné diely a životnosť bežne aj 20 rokov

Toto by sa dalo zlepšiť:

  • o niečo vyššia hladinu hluku aj spotreby elektrickej energie oproti priemeru
  • chýba držiak alebo kôš na sušenie topánok
  • vyššia cena;berieme to ako daň za kvalitné materiály a nemeckú precíznosť

Hlučnosť: 4/5

Spotreba energie: 3/5

Funkčnosť: 5/5

Obsluha: 5/5

 

Záver

Sušička bielizne Miele TKB 350 WP predstavuje spotrebič, aký si praje mať doma každý z nás. Maximálne jednoduché ovládanie, takmer žiadna údržba, viacero inteligentných funkcií a programov - no najmä perfektné vysušenie bielizne. Žiadne kompromisy v kvalite dielov, len kvalitné materiály.

Vďaka tomu je spotrebič predurčený na životnosť kľudne aj 20 rokov a absolútne bezproblémový chod. Dojem z inak hladkej prevádzky trochu kazia len vyššia spotreba elektrickej energie a hlučnosť. Ak to pre vás nepredstavuje problém a ste ochotní priplatiť si za nemecký výrobok s puncom kvality, môžeme vám MieleTKB 350 WP určite odporučiť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú sušičku prádla? Recenzie chvália Bosch

Akú sušičku prádla? Recenzie chvália Bosch

Kedysi bola sušička bielizne v domácnosti nadštandardným spotrebičom, avšak v dnešnej dobe sa stáva čím ďalej, tým viac súčasťou bežnej domácnosti. Výhodou sušičky je predovšetkým rýchlosť sušenia bielizne, no ponúka ďalšie benefity v podobe mäkkej a takmer vyžehlenej bielizne. Sušička... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Miele TKB 350WP

Recenzie

Gorenje DA83ILS/I

Gorenje DA83ILS/I

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 66 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 51,8 kg;... Prečítať recenziu

Candy CS C8DG-S

Candy CS C8DG-S

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : B;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 69 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 32 kg;  Približná... Prečítať recenziu

Bosch WTW87467CS

Bosch WTW87467CS

Maximálna   náplň : 7 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 64 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 53,8 kg;... Prečítať recenziu

Beko DPY8506 GXB1

Beko DPY8506 GXB1

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 65 dB;  Displej : LCD;  Hmotnosť : 52,5 kg;... Prečítať recenziu

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 65 dB;  Displej : LCD;  Hmotnosť : 59,5 kg;... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Sušičky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Miele TKB 350WP

Pridať komentár