Ako správne používať sušičku: čo nepatrí do sušičky, aká je vhodná teplota, môžete používať aviváž?

Symboly na sušičke vie sledovať každý, ale mnohí im nevenujú pozornosť a riadia sa podľa vlastnej úvahy. Pripravili sme pre vás niekoľko rád, ako správne sušiť bielizeň v sušičke, čo pri jej používaní dodržiavať a čomu sa radšej vyhnúť.

Ako správne používať susičku bielizne

Ak sa držíte základných odporúčaní, s výsledkom sušenia budete spokojní, navyše si nezničíte odevy a prístroj vám bez väčších komplikácií poslúži dlhé roky.

Príprava bielizne na sušenie v sušičke

Pred tým, než vložíte oblečenie do sušičky a zapnete vhodný program, je dôležité bielizeň si správne pripraviť. Uľahčíte tým sušičke prácu a s výsledkom budete viac spokojní. Sušeniu predchádza správne vypranie bielizne. Pri praní by ste nemali používať zbytočne veľa pracieho prostriedku, pretože jeho zvyšky sa držia v tkaninách a potom dochádza k zanášaniu samotného prístroja na sušenie.

Dôkladné odstredenie v práčke

Každému sušeniu by malo predchádzať dôkladné odstredenie v práčke. Oblečenie čo najviac zbavte vody, zvoľte maximálne otáčky, ideálne je, ak sila odstreďovania presiahne tisíc otáčok za minútu. Samozrejme, prihliadajte na materiál bielizne, niektoré kúsky nie je vhodné odstreďovať takto intenzívne.

Bielizeň, ktorú nie je možné vystaviť intenzívnemu žmýkaniu, vkladajte do sušičky až po krátkom presušení na vzduchu. Ak ju tam vložíte hneď, rátajte s tým, že sušenie bude trvať o niečo dlhšie. Podobne neefektívne je sušiť v prístroji bielizeň, ktorú ste vyprali a vyžmýkali ručne.

Správna náplň sušičky

Výsledky sušenia ovplyvňuje aj to, ako naplníte sušičku. Nikdy by ste nemali prekračovať maximálnu kapacitu bubna, pretože bielizeň by sa sušila dlhšie, no najmä by sa usušila nerovnomerne a nedostatočne. Vzduch pri plnom bubne nebude správne cirkulovať, čím sa stane sušenie neefektívne a zdĺhavé. Oblečenie bude po sušení pokrčené a nebude hebké. Platí to aj v opačnom prípade, pokiaľ dáte do sušičky príliš málo odevov, napríklad len jeden kus, ktorý potrebujete rýchlo usušiť, môže sa stať, že sušička ho dokonale nevysuší a vy ho z nej vytiahnete vlhký.

Správna náplň sušičky

Pri napĺňaní sušičky bielizne je vhodné rešpektovať pokyny výrobcu. V manuáli nájdete pri každom programe odporúčanú náplň bubna. Neznamená totižto, že ak je maximálna kapacita bubna sušičky 8 kilogramov, vždy ju musíte naplniť na takéto množstvo. Niektoré programy odporúčajú sušenie menšieho množstva, pretože maximálna náplň sa zväčša vzťahuje len na bavlnené oblečenie. Pri iných programoch môže byť odporúčaná náplň bubna aj o polovicu menšia, preto si to pred sušením skontrolujte.

Prevrátenie a vytrasenie oblečenia

Pred vložením oblečenia do prístroja na sušenie je vhodné obrátiť bielizeň naruby, čím sa ochráni potlač, flitre či iné ozdoby a zachovajú sa pôvodné farby odevov. Nezabudnite zapnúť gombíky a zipsy, aby ste ochránili bubon sušičky pred poškodením. Taktiež je vhodné každý kus odevu ručne natriasť. Tým sa prevzdušní, čo potom zvýši efektivitu sušenia.

Sledujte symboly prania na oblečení

Symboly na štítkoch vám prezradia, či je konkrétny kúsok oblečenia možné sušiť v sušičke a pokiaľ áno, aká teplota sušenia je najvhodnejšia.

Na etiketách hľadajte štvorec s kruhom vo vnútri. Ak je symbol prečiarknutý alebo čierny, znamená to, že uvedený materiál by ste do sušičky nemali vkladať. Niektorí výrobcovia uvádzajú na štítkoch i odporúčané teploty sušenia. Tie sa označujú bodkami zobrazenými v strede kruhu. Tri bodky v kruhu symbolizujú sušenie pri vysokej teplote, tá môže mať 80 °C a viac. Odevy s dvoma bodkami v kruhu je vhodné sušiť pri strednej teplote, ktorá nepresiahne hodnotu 80 °C, a jedna bodka v strede kruhu symbolizuje sušenie pri nízkej teplote do max. 60 °C.

Teplota v sušičke bielizne je dôležitá, pretože pri nevhodných hodnotách a zle zvolenom programe riskujete, že vaše oblečenie sa nenávratne zničí. Voľba správneho programu je zárukou pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Niektorí užívatelia sa napriek tomu neriadia pokynmi na vnútorných etiketách oblečenia, ale dávajú na svoj inštinkt. Výrobcovia sú mnohokrát prehnane opatrní a neodporúčajú sušiť v sušičke bielizne ani textílie, ktorými by to pri nízkych teplotách nemalo uškodiť. Ak sa teda rozhodnete do bubna sušičky vložiť aj odevy, ktoré tam podľa výrobcov nepatria, zvoľte krátky a šetrný program s nižšou teplotou. Jemnú a citlivú bielizeň môžete pre istotu vložiť do špeciálneho vrecka na sušenie, ktoré textílie sčasti ochráni.

Čo nepatrí do sušičky bielizne

Sušičky sú špeciálne navrhnuté na sušenie určitých tkanín a pre iné nie sú vôbec vhodné. Do sušičky bielizne rozhodne nepatrí kašmír, pretože teplo ho zmrští a tým poškodí. V sušičke nesušte ani oblečenie s flitrami, ktoré sa môžu prehriať, odtrhnúť a následne poškodiť sušičku. Veľmi opatrní by ste mali byť pri čipke, pretože ide o chúlostivý materiál, ktorý môže sušička poškodiť.

Sušenie tenisiek v sušičke bielizne

Do bubna sušičky by ste nemali vkladať ani rajón (umelý hodváb). Tento materiál sa vyrába rôznym spôsobom, čo má potom vplyv na jeho vlastnosti. Pred sušením si preto skontrolujete vnútorný štítok. Vo všeobecnosti však platí, že rajón do sušičky nie je vhodný, pretože vlákna sa pri zahrievaní môžu zmrštiť alebo roztrhnúť. Nepatrí do nej ani pravý hodvábNiektoré zmesi hodvábu je možné sušiť na nízkej teplote, aj v tomto prípade si pre istotu skontrolujete štítok.

Sušička sa veľmi nekamaráti ani s vlnou. Niektoré zmesi znesú sušenie v sušičke bielizne, avšak len pri nízkych teplotách a šetrných programoch. 

Do sušičky bielizne ďalej nepatrí oblečenie s plastovými zipsami, ktoré sa môžu skrútiť. Rovnako to platí i pri podprsenkách s výplňou, pretože tie sa pôsobením tepla zdeformujú. Vhodné nie sú ani odevy s nažehľovacou potlačou, obrázok môže popraskať alebo sa potrhať. Nevhodná je taktiež bielizeň so všitým molitanom, tričká s nalepenými aplikáciami, pogumovaná bielizeň (napr. nepremokavé detské plachty), softshell a ďalšie elastické materiály, ktoré by sa mohli pri sušení zraziť alebo stratiť svoj tvar a pružnosť.

Do prístroja na sušenie nevkladajte ani neoprénové a funkčné oblečenie, dámske pančuchy a silonky či tenisky a topánky, pokiaľ sušička nedisponuje vybavením na sušenie obuvi. Opatrní buďte pri topánkach s lepenými podrážkami, pretože tie sa môžu pôsobením horúceho vzduchu odlepiť. Vyvarujte sa sušenia akejkoľvek bielizne s obsahom horľaviny (napr. uteráky znečistené lakom na vlasy) a takisto do prístroja nevkladajte tkaniny so sklenenými vláknami (môžu ich obsahovať napr. záclony). Niektorí spotrebitelia si mylne myslia, že do sušičky môžu dať prakticky čokoľvek, čo nie je pravda. Preto do spotrebiča nevkladajte ani hračky, kabelky, parochne alebo ďalšie nevhodné veci.

Kondenzačná sušička, ventilačná alebo slim sušička? Aké sú výhody sušičky?

Kondenzačná sušička, ventilačná alebo slim sušička? Aké sú výhody sušičky?

Sušičky bielizne sa stávajú súčasťou čoraz väčšieho počtu domácností. Už dávno nejde o prístroje, ktoré používajú len profesionálne práčovne. Výhody sušičiek ocení nejedna gazdinka, ktorej ušetrí čas i námahu. Ak patríte k tým, ktorí sušia bielizeň klasickým spôsobom – na sušiaku,... Prečítať článok

Voľba programu sušenia a funkcií

Pre uspokojivé výsledky je voľba správneho programu dôležitým faktorom, zvolený program v sušičke môže kopírovať program v práčke. Ak ste napríklad pri praní použili program bavlna a teraz chcete tieto odevy usušiť v sušičke, zvoľte rovnaký program. Každá sušička (aj staršie a lacnejšie modely) spravidla disponuje programom bavlna, pretože ide o základ. Tento program suší bielizeň pri vysokých teplotách a navyše umožňuje využiť maximálnu kapacitu bubna.

Pri jemnej bielizni a oblečení s umelými vláknami buďte opatrní a zvoľte program určený pre syntetiku. Ak má vaša sušička špeciálny a samostatný program určený džínsom, pri sušení riflí zvoľte tento. Na osobitnom programe by ste mali sušiť aj obliečky, posteľnú bielizeň, deky, osušky a rozmerovo väčšiu bielizeň, ktorá sa kvôli svojej veľkosti bude sušiť dlhšie. Mnohé súčasné sušičky majú program pre tzv. XXL bielizeň. Obzvlášť šetrný program sušenia si vyžadujú aj záclony a ďalšia jemná bielizeň.

Programy sušičky

Okrem možnosti voľby programu alebo teploty sušenia ponúkajú sušičky napríklad i nastavenie výsledku sušenia. V tomto prípade si môžete zvoliť, či má byť vaša bielizeň po vytiahnutí z prístroja extra suchá, vhodná na vloženie do skrine alebo jemne vlhká. Pokiaľ plánujete bielizeň žehliť, je vhodné, ak majú odevy zostatkovú vlhkosť. Každý model sušičky má iné funkcie a možnosti, a preto by ste si pred prvým použitím mali aspoň zbežne preštudovať návod.

Ako sušiť bavlnené odevy v sušičke

Pre bavlnu a odevy, ktoré sa sušia dlhšie (napr. džínsy, uteráky, teplákové bundy atď.), môžete zvoliť program s vysokou teplotou. Takýto program oceníte aj vtedy, ak sa niekam ponáhľate a vaše obľúbené oblečenie potrebujete mať čo najrýchlejšie suché a pripravené na opätovné použitie. Väčšina súčasných sušičiek je vybavená programom bavlna, keďže ide o základ, disponujú ním aj lacnejšie modely. Ak počas sušenia vložíte do prístroja froté uterák, zníži to čas sušenia, pretože uterák do seba nasiakne prebytočnú vlhkosť.

Ako sušiť polyesterové zmesi v sušičke

Polyesterové vlákna narozdiel od prírodných neabsorbujú vodu, preto je ich schnutie veľmi rýchle. Sušičku je vhodné nastaviť na strednú teplotu a keďže polyester vytvára statickú elektrinu počas trenia oblečenia v bubne prístroja, odporúča sa použitie vonných obrúskov. Tieto obrúsky sú špeciálne navrhnuté na použitie v sušičke bielizne a zabraňujú hromadeniu statickej elektriny. Polyester nikdy nesušte pri vysokých teplotách, lebo by mohlo dôjsť k poškodeniu vlákien.

Ako sušiť športové a strečové oblečenie v sušičke

Vlákna strečových odevov sa môžu pri dlhodobom pôsobení tepla poškodiť, preto si tieto tkaniny vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ideálne je sušiť ich voľne na vzduchu, no ak sa sušenia v sušičke nechcete vzdať ani pri tomto type materiálu, zakaždým nastavte nízku teplotu. Ak prístroj disponuje prednastaveným programom, ktorý je určený na sušenie športového oblečenia, zvoľte ten. Sušením bielizne pri nízkej teplote zabránite tomu, aby tkaniny stratili pružnosť a zároveň odstránite záhyby. Pre istotu pred sušením v prístroji skontrolujte štítky na oblečení a riaďte sa pokynmi výrobcu.

Ako sušiť detské oblečenie v sušičke

Detské oblečenie by ste nemali miešať so zvyšnými kúskami bielizne. Vzhľadom na to, že detská bielizeň má malú veľkosť, rýchlejšie sa usuší. Ťažká bielizeň sa suší inou rýchlosťou a ak by ste ich sušili spolu, zbytočne by ste predĺžili cyklus sušenia. Pri detskom oblečení voľte jemný cyklus. Program pracuje pri teplotách, ktoré poskytnú odevu potrebnú starostlivosť. Myslite tiež na to, že detská pokožka je veľmi jemná a citlivá a aj z toho dôvodu by ste odevy nemali miešať s odevmi dospelých členov domácnosti.

Ako sušiť bavlnu v sušičke

Ako sušiť džínsy v sušičke

Džínsy, ktoré sú vyrobené zo 100 % bavlny, môžete sušiť pri vysokej teplote. Je však dôležité, aby ste ich z bubna sušičky vytiahli ešte predtým, než sa úplne vysušia. Len v tomto prípade nedôjde k nadmernému presušeniu a ich následnému zbehnutiu. Strečové džínsy sa riadia rovnakými odporúčaniami, aké platia pre elastické oblečenie. Je vhodné vytiahnuť ich zo sušičky, kým sú vlhké a následne dokončiť sušenie na vzduchu. Aby ste neprišli o svoje obľúbené džínsy, môžete sa riadiť pokynmi uvedenými na vnútornom štítku.

Ako sušiť páperové bundy v sušičke

Sušička bielizne vám skvele poslúži pri sušení páperovej bundy alebo vesty. Ak má váš prístroj program na sušenie páperových odevov, zvoľte ten, pokiaľ takýto program nemá, vsaďte na program určený pre jemnú bielizeň s nízkou teplotou. Na sušenie peria nikdy nepoužívajte horúci vzduch, ale len teplý, pretože ten by tomuto materiálu nemal ublížiť.

Na sušenie páperovej bundy v sušičke bielizne sa vám hodia loptičky alebo guľôčky do sušičky, ktoré odevu dokážu počas procesu sušenia prinavrátiť takzvané našuchorenie. Guľôčky či loptičky vložte do bubna prístroja spolu s bundou. Výhodou loptičiek je, že nemusíte neustále dokupovať nové, pretože sa môžu používať opakovanie.

Guľôčky určené do sušičky bielizne sú výborným pomocníkom aj pri sušení iných typov odevov. Dokážu skrátiť dĺžku sušenia až o 25 %, navyše bude vďaka nim vaša bielizeň nadýchaná a mäkká. Guľôčky dokážu zmäkčiť tkaniny bez použitia chemických prostriedkov, pri používaní tak nezaťažujete životné prostredie.

Ako sušiť jemné a citlivé textílie v sušičke

Pokiaľ vaša sušička bielizne disponuje programom na jemné a citlivé materiály, môžete v nej sušiť aj vlnu, hodváb, viskózu či funkčné oblečenie. Vďaka moderným technológiám a šetrným programom dokáže bezpečne usušiť i odevy, ktoré sú určené na ručné pranie.

Prístroj prispôsobí danému materiálu teplotu sušenia a rovnako aj pohyb bubna. Sušička má veľmi citlivé senzory, ktoré monitorujú celý cyklus sušenia, nachádza sa tu napríklad senzor vlhkosti pre neustále meranie teploty a zostatkovej vlhkosti v sušičke. Doba sušenia je vďaka tomu prispôsobená presne pre potreby daných materiálov a odevy nie sú zaťažované zbytočným teplom.

Guľočka do sušičky

Ak na vašej sušičke nie je program takzvaného „ručného prania“, no napriek tomu by ste v nej radi usušili citlivé textílie, zvoľte čo najkratší program a čo najnižšiu teplotu. Rovnako je vhodné dať malé kusy oblečenia do špeciálneho ochranného vrecka, čím predídete prípadnému poškodeniu.

Ako sušiť topánky v sušičke

Niektorí užívatelia sú zásadne proti sušeniu topánok v sušičke, iní si túto možnosť pochvaľujú. Topánky môžete sušiť v prístroji, pokiaľ disponuje príslušným programom. Ak je obuv lepená, mali by ste sa sušičke radšej vyhnúť. Každopádne, obuv je vhodné sušiť v špeciálnom koši a na nízkej teplote, aby nedošlo k jej poškodeniu.

Ak by ste sušili topánky v sušičke bez použitia špeciálneho koša a nechali by ste ich v bubne prístroja len tak voľne položené, je to riziko pre bubon a rovnako aj pre samotnú obuv. Špeciálny kôš na sušenie topánok v sušičke môžete okrem obuvi využívať aj na sušenie plyšových hračiek či podprseniek s kosticami.

Ako navoňať bielizeň v sušičke

Hoci aviváž vie dodať bielizni krásnu vôňu, zmäkčiť ju, osviežiť a zjemniť, v sušičke by sa nemala používať. Avivážny prostriedok totižto zadržiava v tkaninách vodu, čím sa stáva sušenie zdĺhavejšie a náročnejšie. Ak sa aviváže napriek tomu nechcete vzdať, počas prania pridávajte len minimálne množstvo.

Niektorí výrobcovia používanie aviváže v sušičke neodporúčajú vôbec, pretože tá sa pri sušení z bielizne postupne uvoľňuje a spôsobuje zanášanie jemných filtrov, snímačov či iných dôležitých vnútorných súčastí sušičky. Výsledkom zanesených filtrov je potom horšia cirkulácia vzduchu, menej efektívne sušenie, zníženiu výkonu prístroja či dokonca v tom horšom prípade zničenie sušičky.

Pôsobením tepla bude vaše oblečenie po vysušení v sušičke aj bez použitia aviváže jemné a nadýchané. Môže za to horúci vzduch, ktoré bielizeň prirodzene zmäkčí. Najmä sušička s parnou funkciou dokáže skvele nahradiť rôzne chemické zmäkčovadlá. Ak chcete mať bielizeň prevoňanú, môžete siahnuť po jednorazových obrúskoch, vôňach do sušičky alebo osviežovačoch, ktoré sú určené na použitie v sušičke bielizne.

Voňavé obrúsky do sušičky

Obľúbenou alternatívou aviváže sú jednorazové obrúsky do sušičky, ktoré bielizeň zmäkčia, navoňajú a navyše ju zbavia statickej elektriny. Obrúsky sa vkladajú priamo do bubna spolu s bielizňou, ktorú chcete usušiť. Obrúsok pri sušení pozvoľna uvoľňuje vôňu, ktorá však nie je taká intenzívna ako v prípade aviváže. Okrem toho, že bielizeň bude príjemne voňať, vďaka antistatickému efektu je znížené i pokrčenie odevov, čo vám potom uľahčí prípadné žehlenie, pri ktorom sa už nemusíte toľko namáhať. Do bubna sušičky môžete pridať jeden až dva voňavé obrúsky, upozorňujeme však, že použitie obrúskov mierne zníži schopnosť absorpcie uterákov.

Voňavé obrúsky do sušičky

Jednorazové obrúsky do sušičky používajte len v odporúčanom množstve a do bubna prístroja ich nedávajte zbytočne veľa. Aj obrúsky sú napustené chemikáliami, ktoré sú určené na zmäkčovanie textílií a pokiaľ použijete nadmerné množstvo, zvyšky týchto chemikálií môžu viesť k upchávaniu vnútorných mechanizmov sušičky. Občas sa stane, že obrúsok sa počas sušenia v prístroji stratí, po každom použití ho treba nájsť, vytiahnuť a zahodiť. Ak ho na prvý pohľad neviete nájsť, skontrolujte, či sa nezasekol v mechanizme.

Alternatívou k voňavým obrúskom, ktoré bežne zoženiete v obchodoch, sú podomácky vyrobené obrúsky. Niektoré gazdinky si ich vyrobia z mäkkej savej handričky, ktorú namočia do nezriedeného avivážneho prostriedku. Tieto obrúsky sa nechajú prirodzene vysušiť na vzduchu a keď sú suché, vložia sa do bubna sušičky spolu s bielizňou. Nie je to síce najideálnejšie riešenie, no je vhodnejšie než použitie aviváže počas prania.

Vôňa do sušičky

Ak sa vám používanie obrúskov nepozdáva, môžete siahnuť po vôni, ktorá je určená na použitie v sušičke. Stačí ju pridať do prístroja počas sušenia. Vôňa sa rovnomerne rozptýli do oblečenia a jej intenzitu si môžete regulovať podľa množstva, ktoré pridáte do sušičky.

Tuhé vône do sušičky dokážu voňať až niekoľko týždňov, no zatiaľ nie sú na našom trhu natoľko rozšírené. Výber je slabší, no prírodný variant tvoria napríklad éterické oleje. Éterický olej môžete nakvapkať do špeciálnych vlnených gulí alebo gumových vajíčok a prevoňať tak vašu bielizeň.

Ďalšou alternatívou sú tekuté vône do sušičky, s ktorými ako prvá prišla firma Miele. Vôňa je v malom flakóne, ktorý sa zasadí do dvierok sušičky a potom pri jej používaní postupne uvoľňuje vôňu. Podobné produkty sa začali objavovať už aj pri sušičkách Beko a je len otázkou času, kedy sa tekuté vône stanú štandardom pri všetkých výrobcoch.

Špeciálne prípravky do sušičky vo forme sprejov je taktiež možné aplikovať na handričku alebo hubku so schopnosťou sať a potom ich spolu s bielizňou vložiť do bubna sušičky. Tieto spreje sa okrem príjemnej vône vyznačujú aj antistatickými účinkami.

Ako odstrániť zápach zo sušičky

Príčin, prečo sušička nepríjemne zapácha, môže byť niekoľko. Aby ste zápach odstránili, je dôležité najskôr zistiť, čo ho spôsobuje. Zápach zo sušičky môžu spôsobovať zanesené filtre, bielizeň pri dlho odloženom štarte, nevyprázdnená nádržka na vodu, dlhé ponechanie bielizne v prístroji po skončení sušiaceho programu či zle vyvetraná sušička.

Najčastejším dôvodom zápachu zo sušičky je práve zle vyvetraný prístroj. Opakovaným sušením sa totižto v sušičke drží vlhkosť, tá sa zachytáva na filtroch, tesnení i vykurovacom telese. Hneď ako zatvoríte dvierka sušičky po skončení cyklu, voda začína "hniť". Rovnako to platí aj v prípade nádoby na vodu, ak sušičku nemáte napojenú priamo na odpad. Sušičku po skončení programu nezatvárajte, ale nechajte ju dôkladne vyschnúť. Dvierka môžu ostať otvorené hodinu, ale v prípade potreby aj dlhšie.

Ďalšou príčinou zápachu môže byť odložený štart. Bielizeň sa vkladá do sušičky mokrá a po niekoľkých hodinách v uzatvorenom bubne už nemusí voňať sviežo, no práve naopak. Samozrejme, nie je to pravidlo a bielizeň vám nemusí zatuchnúť, záleží na konkrétnom modeli sušičky, materiáli bielizne či teplote prania. Ak ste spozorovali, že v poslednej dobe vám bielizeň po vytiahnutí zo sušičky zapácha, skúste pri najbližšom sušení vynechať funkciu odloženého štartu.

Sušičky bielizne – recenzie

Uvažujete nad sušičkou? Prečítajte si naše recenzie, možno medzi produktmi nájdete vhodnú sušičku bielizne pre vaše potreby.

Hodnotenie článku:
(81.8%)

Pulbikované dňa: 28.05.2021

Autor
Lucia Bihuncová

Lucia Bihuncová

Pôsobila som ako redaktorka a fotoreportérka v regionálnych médiách, no nakoľko mám rada slobodu, momentálne som na voľnej nohe a venujem sa vlastným fotografickým projektom. Veľa cestujem a zachytávam to, čo ma zaujme na výletoch. Vášeň k písaniu u mňa pretrváva od školských čias, a tak popritom píšem aj články z rôznych oblastí a snažím sa vyhľadávať zaujímavé témy.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Komentáre

09/11/2021 09:43
Bea

ja nedavam do susicky ziadne bluzky, mozno je to len v mojej hlave ale podla mna by to neprezili

03/11/2021 10:37
Nin

velmi zaujimavy clanok, dost uzitocny

03/07/2021 15:37
Katarínka

Pri používaní sušičky sa vždy riadim podľa návodu výrobcu alebo podľa programov, ktoré sú dostupné. Mám lacnú sušičku Candy CS C8DG-S, pretože som nenáročná používateľka. Sušička suší skvele a to je pre mňa podstatné. Počas chodu je tichá, ovláda sa ľahko a uľahčuje mi sušenie bielizne v nepriaznivom počasí. Prádlo vychádza zo sušičky pomerne málo pokrčené, preto mi ho stačí len trocha prežehliť a hneď ho môžem poskladať do skrine. Kapacita sušičky je pre moje potreby postačujúca a údržba spotrebiča je tiež jednoduchá. Pre mňa je to praktický pomocník, ktorý mi šetrí čas. Plus dávam aj za možnosť ovládania pomocou telefónu.

Pridať komentár