LG RC9155AP2F recenzia

LG RC9155AP2F recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Kvalitná hybridná sušička s tepelným čerpadlom má až 14 rôznych programov, ktoré sa vždy postarajú o perfektné vysušenie aj tej najjemnejšej bielizne. Programy môžete vyberať...

od 499 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Kráľovná medzi sušičkami bielizne, aj tak by sa dala nazvať kondenzačná sušička LG RC9055AP2Z. Ide o hybridnú sušičku s technológiou tepelného čerpadla a kapacitou 9 kg. Ak si však budete chcieť tento vynález kúpiť, musíte si pripraviť deväť stoviek. Stojí to naozaj za to? Poďme to zistiť spoločne v našej dnešnej recenzii.

Nezabudnite si pozrieť aj obľúbený Test sušičiek prádla, kde nájdete aj rady, ako vybrať sušičku, ktoré parametre sú dôležité, ako sušička funguje, aký je rozdiel medzi kondenzačnou sušičkou a ventilačnou a oveľa oveľa viac.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na sušičky a redakčný výber najlepšie sušičky

Hneď na úvod si ujasnime - 9 kg je ťažká váha

Model LG RC9055AP2Z rozhodne nepatrí medzi malé sušičky, ktoré strčíte kamkoľvek do kúpeľne. Napriek tomu treba povedať, že s kapacitou 9 kg si výrobca poradil veľmi dobre a sušička je veľmi kompaktná. Navyše, v spotrebiči je naozaj veľa zaujímavých technológií a systémom efektívneho hybridného sušenia to len začína.

Otáčanie bielizne je v oboch smeroch, vďaka čomu je sušenie efektívnejšie a nehrozí ani zmotanie prádla. Sušička má aj presné SensorDry snímače, ktoré zabránia presušeniu oblečenia a nadmernej spotrebe energie. Tá je ročne na úrovni 259 kWh, čo je na kapacitu 9 kg veľmi dobrý údaj. Aj vďaka tomu si LG vyslúžilo zaradenie do triedy A++.

Funkcie a programy

Celkovo disponuje sušička 14 programami a to od sušenia džínsov, cez športové odevy až po jemné prádlo. Pri každom programe je možné zmeniť aj nastavenie teploty, takže nemusíte plytvať časom ani elektrinou. K dispozícii je aj veľmi úsporný ECO režim a inteligentná diagnostika SmartDiagnosis pre maximálne efektívnu prevádzku.

Vďaka tejto funkcii dokážete cez aplikáciu vo svojom smartfóne diagnostikovať a vyriešiť niektoré bežné problémy s údržbou sušičky. Určite poteší aj fakt, že súčasťou základnej výbavy je držiak na topánky. Viacero podobne „drahých“ modelov totiž takéto príslušenstvo nemá. Zamrzí ale trochu dlhý čas bežného cyklu sušenia - až 214 minút.

Ako sa osvedčila sušička v praxi?

Ovládanie je síce moderné, ale dlhšiu dobu nám trvalo zvoliť správny program a jeho nastavenie. Taktiež návod by mohol byť lepšie spracovaný, pre úplného laika je dosť neprehľadný. Používanie je ale na jednotku a sušička dokáže aj plný bubon vysušiť úplne do sucha bez nutnosti dodatočného manuálneho sušenia alebo dokonca žehlenia.

Hoci sme sa obávali väčšieho hluku, zlé očakávania sa nenaplnili. Samozrejme netreba čakať, že veľkokapacitná sušička bude priasť ticho ako mačka. Vzhľadom na to, že kondenzátor je samočistiaci, nie súveľké starosti ani s údržbou. Večer oceníte praktické osvetlenie bubna, ak dlho pracujete, hodí sa funkcia odloženého štartu.

Zhodnotenie

Benefity:

  • ideálna sušička do veľkej rodiny, aj pre tých, čo nechcú mať starosti s údržbou
  • vzhľadom na veľkosť a výkon celkom obstojná spotreba aj hladina hluku
  • veľké množstvo programov a inteligentných funkcií

Čo nám vadí?

  • pomerne dlho trvá bežný cyklus pri plnom zaťažení sušičky
  • ovládanie je trochu chaotickejšie a zložitejšie, návod by mohol byť tiež detailnejší
  • hoci je sušička výkonná, niekedy nie úplne vysuší topánky

Hlučnosť: 4/5

Spotreba energie: 5/5

Funkčnosť: 5/5

Obsluha: 4/5

 

Záver

Naše záverečné hodnotenie je teda priaznivé, pretože spotrebič naozaj naplnil všetky očakávania, ktoré domácnosť má, keď si kupuje sušičku pre 9 kg bielizne. Jedinou väčšou nevýhodou je cena, ale platí, že v prípade dobrého prístroja sa väčšia investíciana úvod oplatí. Pohodlné používanie aj spotreba na úrovni A++ vám to určite vynahradí.

Vzhľadom na to, že ide o veľkú sušičku, treba rátať s väčšou hĺbkou spotrebiča, ale aj s dlhším cyklom pri plnom vyťažení. Trochu paradoxné ale bolo, že pri sušení topánok sme nezaznamenali takú kvalitu ako pri sušení prádla. Je to však len drobnosť, ktorá určite neohrozí naše odporúčanie- vo svojej triede ide o veľmi dobrý model!

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú sušičku prádla? Recenzie chvália Bosch

Akú sušičku prádla? Recenzie chvália Bosch

Kedysi bola sušička bielizne v domácnosti nadštandardným spotrebičom, avšak v dnešnej dobe sa stáva čím ďalej, tým viac súčasťou bežnej domácnosti. Výhodou sušičky je predovšetkým rýchlosť sušenia bielizne, no ponúka ďalšie benefity v podobe mäkkej a takmer vyžehlenej bielizne. Sušička... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu LG RC9155AP2F

Recenzie

Gorenje DA83ILS/I

Gorenje DA83ILS/I

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 66 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 51,8 kg;... Prečítať recenziu

Candy CS C8DG-S

Candy CS C8DG-S

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : B;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 69 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 32 kg;  Približná... Prečítať recenziu

Bosch WTW87467CS

Bosch WTW87467CS

Maximálna   náplň : 7 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 64 dB;  Displej : LED;  Hmotnosť : 53,8 kg;... Prečítať recenziu

Beko DPY8506 GXB1

Beko DPY8506 GXB1

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 65 dB;  Displej : LCD;  Hmotnosť : 52,5 kg;... Prečítať recenziu

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

AEG AbsoluteCare T8DEE68SC

Maximálna   náplň : 8 kg;  Energetická   trieda : A+++;  Tepelné   čerpadlo : áno;  Hlučnosť : 65 dB;  Displej : LCD;  Hmotnosť : 59,5 kg;... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Sušičky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

04/11/2018 17:23
Bronislava Uramová
Hodnotenie

Prosím Vás vie mi niekto poradiť, ako správne nastaviť sušičku aby bolo prádlo celkom a hlavne dobre vysušené. Väčšinou dávame zmiešané prádlo do sušičky, a až na raz sa nám podarilo vybrať prádlo úplne suché. inak prádlo vyberáme polovlhké. hoci nastavujeme extra silné sušenie. ďakujeme za rady a nápady.

Pridať komentár