Kávovary - Recenzie kávovarov, diskusie, hodnotenia

Niekto aj v 21. storočí zostal verný kanvici, iný si potrpí na pohodlie. Ak patríte k tým druhým, pre vás sú určené naše recenzie niekoľkých obľúbených kávovarov. Prečítajte si o ich slabých a silných stránkach. Stále pracujeme na recenziách ďalších spotrebičov, takže v budúcnosti ich tu nájdete viac.

Ako vybrať kávovar

Pri mokka kávovaroch sa zamerajte na jeho kvalitné spracovanie a presnosť vyhotovenia. Aby všetky súčasti lícovali a presne dosadali, ako majú. Keďže ide o jednoduchý kávovar, ktorý sa skladá z troch častí, veľmi rýchlo odhalíte zle spracovanie, ktoré by sa vám mohlo vypomstiť priamo pri ohreve a príprave kávy. Zamerajte sa aj na rukoväť, ktorá je vystavená teplote a mala by byť z dobrého materiálu a správne ohnutá.

Káva v kávovare

Zdvojené dno je pri príprave dôležité a ak máte možnosť, určite zvoľte kávovar so zdvojeným dnom. Kvalitná páka je zárukou dobrého pákového kávovarua určite zavážia aj kvalitné komponenty, zásobník na ohrev vodykvalitná tryska. Pri automatických kávovaroch zase berte na zreteľ ich funkčnosť rôzne programy, samočistenie automatické vypnutie. Ak sa rozhodnete pre kávovar na kapsule zistite si dostupnosť a cenovú výhodnosť kapsulí, kvalitu a značku kávy akou výrobca kapsule plní, prípadne možnú kompatibilitu s náplňami iného výrobcu a určite automatické vypnutie. Vyhnete sa tak postávaniu pri kávovare a prípadnému preliatiu kávy.