Nivona NICR 520 automatický kávovar – recenzia, skúsenosti

Jednoduché ovládanie
Praktický mlynček
Príprava chutnej kávy
Veko pre uchovanie arómy
Možnosť mliečnej peny
Veľký zásobník na vodu

Hodnotenie:
(78.4%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Nemecký kávovar Nivona NICR 520 poteší dobre nastavenou cenou. Napriek tomu, že sa neradí k drahším prístrojom, vie pripraviť chutnú a kvalitnú kávu. Stačí sa pohrať s nastaveniami. Tlak 15 barov je postačujúci a poteší jednoduchosť ovládania vďaka displeju so zrozumiteľnými symbolmi. Nechýba tryska na paru či možnosť vytvoriť si hustú mliečnu penu. Kávovar zvláda prípravu rôznych druhov káv, pričom používateľ si môže zvoliť intenzitu arómy a teplotu kávy. Poteší praktický mlynčekveľký zásobník na vodu či zásobník na kávové zrná. Čistenie prístroja je nenáročné aj vďaka tomu, že varná jednotka je odnímateľná. Zamrzí vyššia hlučnosť, no vyvážia ju ponúkané funkcie a dobrá cena.

Parametre: typ kávovaru: automatický; príkon: 1 455 W; displej: áno; objem: 2,2 l; zásobník na kávu: áno; kapacita zásobníka: 250 g; mlynček: áno; penič mlieka: áno; parný tlak: 15 barov; funkcie: odnímateľný zásobník vody, ukazovateľ množstva vody, tryska na paru, aróma systém, nastavenie sily kávy, použitie mletej kávy, použitie zrnkovej kávy, nastaviteľná teplota kávy, signalizácia prevádzky, automatické čistenie, automatické odvápňovanie; dĺžka prívodového kábla: 1 m; rozmery: 24 x 46 x 34 cm (š x h x v); hmotnosť: 10 kg

Nivona NICR 520 je štýlový kávovar, ktorý ponúka moderné funkcie. Zvláda prípravu espressa, cappuccina alebo latté macchiato. Príkon 1 455 W a tlak 15 barov sú dostatočné pre rýchlu prípravu obľúbeného kávového nápoja. Poteší mlynček na kávu, napeňovač mlieka, jednoduché ovládanie aj nenáročná údržba po použití prístroja. Jedinou nevýhodou, na ktorú sme prišli počas testu, je vyššia hlučnosť.

Chutná káva a praktický mlynček

Prístroj má kompaktné rozmery a v kuchyni nezaberie veľa miesta. Napriek tomu dokáže pripraviť chutnú kávu, ktorú zvládajú drahšie stroje. Stačí sa pohrať s nastaveniami a zvoliť správnu kávu. Ovládanie je jednoduché a prehľadné aj vďaka digitálnemu displeju, na ktorom sú symboly. Potešila nás možnosť nastaviť si teplotu kávy podľa našich preferencií a tiež nastaviť si intenzitu kávy v troch stupňoch. Príjemným bonusom je prítomnosť mlynčeka. V tejto cenovej kategórii ide o vydarený mlynček, ktorému nechýba možnosť nastavenia hrubosti mletia kávy.

Nivona NICR 520 recenzia

Hustá mliečna pena

Kávovar zvláda pripraviť viaceré typy káv. Samozrejmosťou je mliečna pena, ktorú chválime, pretože je krásne hustá a krémová. Pripraviť sa dá klasické espresso, cappuccino, latté macchiato a ďalšie kávové špeciality. Veľký výber kávových špecialít ponúka aj Jura E8. Stlačením jediného tlačidla sa dá pripraviť až 17 rôznych nápojov. Jeho nevýhodou je však vysoká obstarávacia cena. Nivona má okrem kónického mlynčeka, ktorý je vyrobený z kalenej ocele, aj zásobník na kávové zrná či priestor na jednu porciu mletej kávy. Plusom je veko pre uchovanie arómy a veľká nádoba na vodu, ktorá má objem viac než 2 litre. Oceňujeme výškovo nastaviteľný výstup kávy a tiež automatickú kontrolu stavu vody v zásobníku.

Tlak 15 barov

Príprava mliečnych nápojov bola pre nás zábava. Dopomáha tomu samonasávacia napeňovacia tryska, ktorá vie vyrobiť nielen paru, ale aj horúcu vodu. Príprava je nenáročná, napríklad na latté macchiato stačí umiestniť pohár pod trysku, nasávaciu hadičku ponoriť do nádobky s mliekom a zvoliť si napeňovanie. Pri výrobe akejkoľvek kávy sa dá nastaviť množstvo od 20 do 240 ml. V rámci sily arómy kávy sme mali k dispozícii rozsah od 7 do 11 gramov. Tlak 15 barov je postačujúci na to, aby bolo aj espresso presne podľa našich chuťových predstáv.

Automatický kávovar Nivona NICR 520

Jednoduché čistenie

Kávovar sa jednoducho čistí. Disponuje automatickým programom čistenia aj odvápnenia a preplachu kapučinátorom. Za veľkú výhodu považujeme možnosť vybratia varnej jednotky. Vďaka tomu je čistenie ešte dôkladnejšie. Varnú jednotku stačí vytiahnuť, opláchnuť a vrátiť späť. V balení sme navyše našli čistiace tablety, hadičku na mlieko aj dávkovaciu odmerku. Oceňujeme tiež elegantný vzhľad kávovaru, kompaktné rozmery a ECO režim s funkciou úspory elektriny. Zamrzela nás vyššia hlučnosť. Vzhľadom na cenovú kategóriu tohto kávovaru sme však na žiadne zásadné nedostatky neprišli.

Skúsenosti a recenzie

Väčšina používateľov je s kávovarom spokojná. Ocenili pekný dizajn, veľmi dobrú chuť pripravenej kávy či jednoduché ovládanie. Chuť kávy je dokonca porovnateľná s kávovarmi vyššej cenovej kategórie. Za plusy považujú kompaktné rozmery, veľmi dobrý pomer ceny a kvality a nenáročné čistenie vďaka tomu, že celá sparovacia jednotka sa dá vytiahnuť. Na túto cenovú kategóriu ocenili pomerne kvalitný mlynček. Niektorým prekážalo, že plastové šasi dosť drnčí, keď je čerpadlo v činnosti, a teda v tomto okamihu je kávovar hlučný. Mínus dostal za to, že nerobí automatický preplach po zapnutí, treba počkať a po nahriatí ho aktivovať. Zopár používateľom prekážal malý zásobník na kávu a krátky napájací kábel (1 m). Vyzdvihli mliečnu penu, rýchly štart či možnosť nastaviť teplotu vody. Minimum používateľov sa stretlo s chybnými kusmi, ktoré bolo treba reklamovať. Celkové hodnotenia toho kávovaru sú pozitívne.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom Nivona NICR 520
Zdroj: Heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom Nivona NICR 520
Zdroj: Mall.sk

Pozitíva

Jednoduché ovládanie
Praktický mlynček
Príprava chutnej kávy
Veko pre uchovanie arómy
Možnosť mliečnej peny
Veľký zásobník na vodu

Negatíva

Vyššia hlučnosť


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 07.02.2023
Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Milovníci kvalitnej kávy nedajú dopustiť nielen na kvalitnú odrodu kávy, ale potrpia si aj na prípravu. Dnes si v pohodlí domova môžete urobiť kávu na úrovni, ktorá sa vyrovná káve pripravenej od šikovného baristu v kaviarni. Okrem nákupu kvalitnej kávy je pre dokonalý zážitok z tohto nápoja dôležitý aj výber dobrého kávovaru. Trh nám dnes ponúka veľké množstvo prístrojov na prípravu... Prečítať článok

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Prečo by ste mali pravidelne odvápňovať váš kávovar? Pretože časom sa každý jeden zanesie vodným kameňom, ale i inými nečistotami. Tie pritom nie sú iba estetickým problémom. Vodný kameň má priamy vplyv na spotrebu elektriny, chod kávovaru, dokonca i na samotnú chuť kávy. Prečítajte si... Prečítať článok

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Káva sa dá pripraviť na rôzne spôsoby, od klasickej zalievanej kávy až po prekvapkávanú kávu či kávu z kapsule. K dobre pripravenej káve neprispieva len kvalitný kávovar, ale aj to, ako sa oň staráte. Zanedbaná starostlivosť o kávovar môže pozmeniť chuť a konzistenciu kávy, a preto je... Prečítať článok


Pridať komentár