DeLonghi Magnifica ECAM22.110B recenzia

DeLonghi Magnifica ECAM22.110B recenzia a skúsenosti

Možno používať zrnkovú i mletú kávu, kávovar je vybavený tryskou na napenenie mlieka na krémovú penu, možno pripravovať dve šálky kávy naraz . Tento prístroj umožňuje...

od 259 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Značka DeLonghi je v kategórií kávovarov synonymom kvality. Model Magnifica ECAM 22.110 B je plne automatický prístroj, ktorý splní túžby aj toho najnáročnejšieho domáceho baristu.  Ide o dizajnovo zaujímavý kúsok, ktorý sa vďaka svojim kompaktným rozmerom (238 x 430 x 351 mm) zmestí na každú kuchynskú linku.

Tento stroj ma hneď po kúpe prekvapil svojou rýchlosťou. Kávu vám totiž pripraví za cca 40 sekúnd, takže si ju môžete vychutnať doslova ihneď po prebudení. Okrem toho si môžete byť istý jej kvalitou – prístroj sa totiž sám prepláchne pri každom zapnutí i vypnutí. Niekomu sa to môže zdať zbytočné, no pre mňa ako milovníčku kávy je to ďalším plusom.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kávovary a redakčný výber najlepšie kávovary

Množstvo funkcií a jednoduché ovládanie

Najväčším prínosom tohto stroju je určite variabilita nastaveniajednoduchosť ovládania. Nezáleží na tom, či preferujete klasické espresso, caffé latté alebo cappucinno, s DeLonghiMagnifica si uvaríte presne taký nápoj, aký práve chcete. Prístroj má integrovaný kávový mlynček a priemerne veľký zásobník na kávové zrná, do ktorého sa zmestí dávka na cca 16 šálok espressa. Hrúbku mletia si volíte vy (kávovar disponuje až 13. veľkostnými stupňami), rovnako ako aj teplotu nápoja.

Espresso podľa Vašej chuti

Otočné koliesko na prednom  paneli mi umožnilo regulovať množstvo kávy na prípravu nápoja a tým zvýšiť či znížiť intenzitu chuti. Stroj je preto využiteľný pre každého člena rodiny. Kávovar disponuje aj zásobníkom na mletú kávu, ktorý môžete využiť napríklad počas experimentovania s ochutenými mletými kávami.

Na prednom paneli tohto automatického stroja nájdete tlačidlá, vďaka ktorým si zvolíte či chcete uvariť jednu alebo dve šálky kávy naraz. Výškovo nastaviteľná tryska umožňuje používať rôzne vysoké šálky. Samozrejmosťou je aj funkcia ohrevu šálok. Kvalitná tryska na napenenie mlieka vám pomôže vytvoriť bohatú, krémovú a hustú  penu .

Jednoduchá starostlivosť

Kávovar sa čistí naozaj jednoducho – odnímateľnú misku na odkvapkávanie a zásobník na kávovú usadeninu môžete umývať ručne či v umývačke riadu. Rozsvietené kontrolky na prednom paneli vás upozornia na to, že je kávovar nutné vyčistiť, odvápniť alebo doň treba naliať vodu. Bojler na ohrev vody je vyrobený z alumínia, ktoré je menej náchylné na koróziu, preto vám budeDeLonghi Magnifica ECAM 22.110 B slúžiť dlhé roky.

Jediným mínusom produktu je podľa môjho názoru nutnosť meniť vodný filter a to pomerne často – cca každé dva mesiace, najmä ak máte doma príliš tvrdú vodu. Na druhej strane však toto opatrenie udržiava vysoký štandard prístroja. Od môjho kávovaru však vždy očakávam maximálnu chuť, preto mu tento jemný „nedostatok“ určite prepáčim.

Priaznivá cena

Cena prístroja je viac než priaznivá. Automatický kávovar s takýmito funkcia,  v rovnakej kvalite a lepšej cene by ste hľadali márne. Preto Vám DeLonghi Magnifica odporúčam všetkými desiatimi. Nejde o profesionálny stroj, aký poznáte z kaviarne, no na domáce použitie je úplne dostačujúci. Ja osobne som bola chuťou kávy a kvalitou peny vždy milo prekvapená.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ množstvo nastavení
+ jednoduchá ovládateľnosť
+ minimálna údržba
+ možnosť uvariť si kávu podľa vlastných preferencií (intenzita chuti, teplota, množstvo vody)
+ minimálna hlučnosť pri používaní
+ finalista súťaže Produkt roku 2015, víťaz súťaže Produkt roku 2014
+ obľúbený model s množstvom pozitívnych recenzií na internete

thumb_down

- nutnosť výmeny vodného filtra (cca každé 2 mesiace)
- vyššia hlučnosť mlynčeka

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu DeLonghi Magnifica ECAM22.110B

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kávovary

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Catler ES8010

Pridať komentár