DeLonghi ECAM 370.70.B automatický kávovar – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer medzi cenou a funkciami
Prehľadný dotykový displej
13 prednastavených programov
13 stupňov hrubosti mletia
Bohatá mliečna pena
Možnosť používať aj rastlinné mlieka
Jednoduchá údržba a čistenie

Hodnotenie:
(70%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kávovar DeLonghi ECAM 370.70.B zaujme elegantným dizajnom a dobre nastavenou cenou. Vzhľadom na ponúkané funkcie je cena prijateľná. Používatelia majú k dispozícii 13 prednastavených programov pre prípravu káv alebo iných horúcich nápojov. Nechýba možnosť upraviť si prípravu kávy podľa vlastných preferencií. Vyzdvihujeme kvalitný oceľový mlynček, má 13 stupňov hrubosti mletia, no je troška hlučnejší. Prístroj sa jednoducho ovláda vďaka prehľadnému dotykovému displeju. Rovnako jednoduchá je aj údržba kávovaru. Obsahuje automatické programy na čistenie a preplach, niektoré časti sa dajú vybrať a umývať v umývačke riadu. Vyzdvihujeme aj bohatú mliečnu penu, ktorá sa dá pripraviť zo živočíšnych i rastlinných mliek.

Parametre: typ: automatický; príkon: 1 450 W; displej: áno; typ ovládania: dotykový; mlynček: áno; objem: 1,8 l; kapacita zásobníka na kávu: 300 g; objem nádoby na mlieko: 600 ml; parný tlak: 19 barov; funkcie: automatické čistenie, penič mlieka, nahrievač šálok, použitie mletej aj zrnkovej kávy, funkcia auto-cappucciono; rozmery: 34,8 x 23,6 x 42,9 cm (v x š x h); hmotnosť: 9,5 kg

Kávovar DeLonghi ECAM 370.70.B s príkonom 1 450 W a parným tlakom 19 barov dokáže pripraviť chutné kávy behom pár minút. Ovláda sa cez dotykový displej, má kvalitný oceľový mlynček a napeňovač mlieka, ktorý vytvára hustú penu. K výhodám patrí možnosť upraviť si prípravu kávy podľa vlastných preferencií alebo zvoliť si jeden z 13 prednastavených programov. Poteší veľmi dobrý pomer ceny a ponúkaných funkcií.

Kvalitný oceľový mlynček

Kávovar má zabudovaný kvalitný oceľový mlynček, ktorý zvláda až 13 stupňov nastavenia hrubosti mletia. Mlecie kamene sa zdajú byť odolné proti poškodeniu a najmä sú neutrálne, čo sa týka chuti pomletej kávy. Vôňa čerstvo zomletej kávy je naozaj skvelá. Oceňujeme, že v mlynčeku ostáva len minimálne množstvo kávy, no treba priznať, že mlynček je mierne hlučný. Pri rannej príprave kávy to môže niekomu prekážať, ale nie je to nič hrozné. Tichý chod ponúka napríklad kávovar Jura E8, ktorý je však podstatne drahší. K jeho prednostiam patrí aj 17 predvolených režimov, vďaka ktorým sa dá kávový nápoj pripraviť jediným dotykom. Kávovar DeLonghi nás zaujal svojím elegantným dizajnom. Nachádza sa na ňom farebný, 3,5 palca veľký dotykový displej. Ľahko sme si na ňom zvolili, čo sme potrebovali. Ovládanie je vďaka nemu intuitívne. Poteší aj funkcia „My menu“, v rámci ktorej sme si mohli nastaviť prípravu kávy podľa našich vlastných preferencií.

DeLonghi ECAM 370.70.B recenzia

Vždy správna teplota vody

Prístroj je vybavený systémom termoblok s elektronickým ovládaním. Vďaka nemu je teplota vody vždy správna pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Dve vykurovacie telesá pracujú nezávisle od seba. Jedno zabezpečuje optimálnu teplotu vody a druhé paru pre napenenie mlieka. Prístroj ako taký je tichý, okrem spomínaného mlynčeka. Oceňujeme, že jednotka vylúhovača má nastaviteľnú komoru a navyše je vyberateľná pre ľahšiu údržbu. Odporúčame minimálne raz do mesiaca ju opláchnuť pod tečúcou vodou. Netreba používať ani žiadne chemické prostriedky.

Tri stupne napeňovania

Ako sme spomenuli, ovládanie je intuitívne vďaka veľkému dotykovému displeju. Interaktívny panel aj menu sú navyše v slovenčine, s ovládaním preto nebudú mať problémy ani menej skúsení používatelia. Displej nás previedol procesom prípravy kávy a aj všetkými krokmi, ktoré sú spojené s údržbou kávovaru. Veľké plus dávame za hustú a krémovú penu. Mohli sme si vybrať z troch stupňov napeňovania, konkrétne horúce mlieko, stredná pena alebo hustá pena. Vyzdvihujeme, že okrem živočíšneho mlieka zvláda napeňiť aj tie rastlinné. Vyskúšali sme sójové, mandľové aj ryžové nápoje a výsledky boli dobré. Mliečny systém je vybavený funkciu automatického čistenia. Okrem toho sa dajú všetky súčasti karafy umývať v umývačke riadu.

13 prednastavených nápojov

Kávovar ponúka 13 prednastavených nápojov. Tie je možné pripraviť stlačením jediného tlačidla. Nastaviť sme si však mohli i vlastnú kávu. Dá sa upraviť veľkosť, aróma, pomer kávy a mlieka a potom si tieto údaje uložiť do pamäte prístroja. V nastavení je potom možné zvoliť si aj požadovanú teplotu vody pre prípravu nápoja. Spomenieme tiež praktické funkcie prístroja, akými je napríklad nastaviteľná výška adaptéra, možnosť pripraviť si iba horúcu vodu na čaj alebo urobiť dve espressá súčasne, čo šetrí čas. Používať sa dá aj vopred zomletá káva a nechýba ani funkcia nahrievania šálok. Zobraziť sme si mohli štatistiku, koľko káv a mliečnych nápojov sme doteraz na kávovare pripravili.

Nenáročná údržba a čistenie

Údržba prístroja nie je náročná, keďže DeLonghi je vybavený automatickým čistením a odvápňovaním. Zvyšky kávy sa z vnútorného okruhu odstraňujú pri zapnutí kávovaru, a to počas automatického preplachovania. Vnútorný okruh sa znova prepláchne pred vypnutím kávovaru, aby sa prístroj zbavil kávových usadenín. Niektoré časti je dokonca možné umývať v umývačke riadu. Plusom je automatické vypnutie prístroja, čo šetrí energiu. Stačí si nastaviť jeden z piatich dostupných intervalov. Keď uplynie zvolený interval, stroj sa automaticky prepne do pohotovostného režimu. Tomuto prístroju hrá do karát dobre nastavený pomer medzi cenou a ponúkanými funkciami.

DeLonghi ECAM 370.70.B ovládanie

Skúsenosti a recenzie

Kávovar DeLonghi je podľa viacerých kvalitný a cenovo dostupný. Má tichý chodmliečny program a prevádzka kávovaru nespotrebuje veľa elektrickej energie. Podľa mnohých sa prístroj hodí do domácnosti aj do kancelárie. Kávovar je spoľahlivý, nenáročný na údržbu a produkuje kvalitnú a chutnú kávu. Ocenili slovenský návod a nenáročnú obsluhu. Spotrebitelia ho kupovali na základe dobrých recenzií. Plus dostal za pekný dizajndotykový displejveľký výber prednastavených druhov káv a za možnosť vlastného nastavenia ku každému druhu kávy. Prekážal im malý objem zásobníka na vodu. Niekomu vadila nádobka na mlieko, pretože radšej by uvítal hadičku. Celkové hodnotenia tohto kávovaru boli pozitívne.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom DeLonghi ECAM 370.70.B
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a funkciami
Prehľadný dotykový displej
13 prednastavených programov
13 stupňov hrubosti mletia
Bohatá mliečna pena
Možnosť používať aj rastlinné mlieka
Jednoduchá údržba a čistenie

Negatíva

Mierne hlučnejší mlynček


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 07.02.2023
Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Milovníci kvalitnej kávy nedajú dopustiť nielen na kvalitnú odrodu kávy, ale potrpia si aj na prípravu. Dnes si v pohodlí domova môžete urobiť kávu na úrovni, ktorá sa vyrovná káve pripravenej od šikovného baristu v kaviarni. Okrem nákupu kvalitnej kávy je pre dokonalý zážitok z tohto nápoja dôležitý aj výber dobrého kávovaru. Trh nám dnes ponúka veľké množstvo prístrojov na prípravu... Prečítať článok

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Prečo by ste mali pravidelne odvápňovať váš kávovar? Pretože časom sa každý jeden zanesie vodným kameňom, ale i inými nečistotami. Tie pritom nie sú iba estetickým problémom. Vodný kameň má priamy vplyv na spotrebu elektriny, chod kávovaru, dokonca i na samotnú chuť kávy. Prečítajte si... Prečítať článok

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Káva sa dá pripraviť na rôzne spôsoby, od klasickej zalievanej kávy až po prekvapkávanú kávu či kávu z kapsule. K dobre pripravenej káve neprispieva len kvalitný kávovar, ale aj to, ako sa oň staráte. Zanedbaná starostlivosť o kávovar môže pozmeniť chuť a konzistenciu kávy, a preto je... Prečítať článok


Pridať komentár