Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP100B31 recenzia

Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP100B31 recenzia a skúsenosti

Doprajte si pravú atmosféru Vianoc! Dajte si nohy na gauč, pustite si rozprávku a zahrejte sa lahodným nápojom. S kávovarom Nescafé Dolce Gusto ľahko pripravíte intenzívne...

od 33.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Nemecká spoločnosť KRUPS patrí už niekoľko dekád medzi popredných výrobcov kávovarov, ale aj plnoautomatických či pákových espresso prístrojov. V našich končinách ju však poznáme najmä kvôli sérií Nescafé Dolce Gusto, ktorá prináša cenovo dostupné prístroje na výrobu kávových nápojov do bežných domácnosti.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kávovary a redakčný výber najlepšie kávovary

Minimalistický dizajn a ovládanie, ktoré zvládne každý

Dolce Gusto Piccolo KP100B31 ma zaujal hneď na prvý pohľad. Ide o malý, ľahký a dizajnovo jedinečný kávovar.  Nehľadajte žiaden display, prístroj má iba jedno tlačidlo, páku na ovládanie teplej/studenej vody, priestor na kapsulu, odkvapkávaciu misku a nádržku na vodu. Tá má mimochodom iba 0,6l, preto ju treba dopĺňať pomerne často.

Takáto minimalistická konštrukcia má však obrovskú výhodu. A tou je obsluha kávovaru, ktorú zvládne aj technický antitalent či deti. Po zapnutí prístroja totiž stačí vložiť kapsulu, prepichnúť ju jednoduchým priklopením panela s nápisom Dolce Gusto, počkať si na zohriatie vody (signalizované zmenou farby zapínacieho tlačidla z červenej na zelenú) a nakoniec posunúť páku do želaného smeru – doprava pre teplú a doľava pre studenú vodu.

Ovládanie je teda plne manuálne. Dolce Gusto Piccolo KP100B31 by som odporučila skôr nenáročným konzumentom kávy, nakoľko kávovar nedokáže sám regulovať potrebné množstvo vody do nápoja. Pri príprave espressa to možno až tak nevadí, ja osobne som však mala problém odhadnúť, koľko vody potrebujem na prípravu ideálneho caffe latté. Túto nevýhodu postrehnete vždy vtedy, keď budete na prípravu kávy využívať 2 kapsule.

Tlak čerpadla je 15 barov, čo na prípravu nápojov v domácich podmienkach úplne stačí. Kávovar je pri používaní dosť hlučný. Nesmiernym pozitívom je však fakt, že sa počas jeho používania nemusíte obávať rizika popálenia vriacou vodou.

Kapsule s desiatkami príchutí

Ako som už spomenula, prístroj funguje na známe kapsule. Na výber ich máte naozaj dosť - rôzne druhy espressa (klasické, s intenzívnou chuťou, caffe lungo, bezkofeínové, ....), nápoje s mliečnou penou, čaje, studené či obľúbené čoko nápoje pre deti.  Pri používaní kapsulového kávovaru Dolce Gusto Piccolo odpadá nutnosť dávkovania kávy či mlieka, výrobca túto povinnosť vyriešil za vás.

Z môjho uhľu pohľadu je snáď najväčšou nevýhodou kávovaru cena kapsúl. Jedno balenie Espressa Ristretto vás vyjde na cca 4,50 – 6€ (v niektorých obchodoch aj viac – preto odporúčam kapsule kupovať v akcií a pripravíte z neho 16 šálok. Za 6-7€ však určite kúpite 250g kvalitnejšej kávy, z ktorej pripravíte zaručene viac šálok. Ak obľubujete cappuccino či iné mliečne nápoje, z jedného balenia si uvaríte iba 8 nápojov, čo kávu predražuje ešte viac.

Diskutabilná je aj čerstvosť a kvalita kávy (a mlieka) v kapsuliach, ktoré sú mesiace vyložené v regáloch obchodov. Milovník životného prostredia sa určite neteší ani z množstva odpadu, ktorý vzniká pravidelným používaním plastových kapsúl.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ nesmierne jednoduché ovládanie
+ desiatky príchutí kapsúl
+ dostupnosť kapsúl
+ cena Dolce Gusto Piccolo
+ nápoje aj pre deti
+ víťaz súťaže Produkt roku 2015 (kategória Kávovary)

thumb_down

- malá nádržka na vodu
- vysoká cena kapsúl
- plastový odpad z kapsúl

Dolce Gusto Piccolo KP100B31 určite odporúčam bežným konzumentom kávových nápojov, ktorí si nepotrpia na automatické funkcie, pravidelné samočistenie prístroja či vôňu čerstvo pomletej kávy. Jeho cena je veľmi výhodná – v čase písania recenzie ho kúpite za necelých 50 €. Je bezpečný a ponúka možnosť experimentovania s veľkým množstvom príchutí kapsúl.

Mne osobne však vadí vysoká cena a veľké množstvo odpadu z kapsúl. Nápoje, ktoré som si pripravila počas testovania, mi chutili, neviem si však predstaviť, že by som ich pila každý deň. Preferujem totiž čerstvo namletú kávu a používanie klasického a nie sušeného mlieka.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP100B31

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kávovary

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch TES80329RW

Pridať komentár