DeLonghi EC 156B recenzia

DeLonghi EC 156B recenzia a skúsenosti

Vlastnosti Pákové espresso DISCO CREMA – špeciálny disk u kávového sitka, ktorý zaistí perfektnú hustú a bohatú penu na espresse Vhodný na mletú aj porciovanú...

od 49.7 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento kávovar sme si kúpili s manželom, lebo sme obaja silní kávičkári a hľadali sme taký dobrý pomer kvality a ceny. Nechceli sme investovať príliš vysokú sumu, ale na druhej strane zase ani byť ochudobnení o kvalitu. Značku Dé Longhi už poznáme a máme s ňou skúsenosti, tak padla voľba na model kávovaru práve od tohto výrobcu. Tento model zaujal aj cenou. Používame ho už dosť dlhú dobu a môžem ho hodnotiť pozitívne aj keď pár múch má.

Kompaktné rozmery

Kávovar mi rozmermi vyhovuje, zmestí sa aj na kuchynskú linku a dizajn je skôr taký klasický. V čierno nerezovom prevedení vyzerá pekne, ale tie nerezové časti sú náchylné na odtlačky. Napriek tomu, že kávovar pôsobí dojmom profesionálneho kávovaru poskytuje iba základné funkcie.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na kávovary a redakčný výber najlepšie kávovary

Kvalita kávovaru vs kvalita kávy

Spracovanie kávovaru je v dobrej kvalite a rovnako aj funkčnosť je stopercentná. V hornej časti je nádoba na vodu, ktorá má mierku na ten presný podiel vody na jednu alebo dve šálky. Pri jednej šálke sa mi však už stalo, že trochu kávy pretieklo. Nie je to však žiaden problém, lebo v spodnej časti pod šálkou je priestor na vodu pred začatím alebo na kvapky, ktoré ešte kvapkajú po odobratí šálky. Čistí sa to jednoducho. Kávovar kávu nemelie, čo môže niekomu chýbať. Po nadávkovaní je hneď v pravo okrúhly prvok na utlačenie kávy. Potom už stačí naozaj len veľmi jednoducho páku s dávkovačom kávy poriadne dotiahnuť a môžete spustiť.

Osobne si to sledujem aj keď sa dá voda presne naliať zo šálky do zásobníka. Kávovar nemá automatické nastavenie množstva jednej šálky. Ale ako som už spomenula, tých pár kvapiek má kam odtiecť. Na ľavej strane je napenovač mlieka, ktorý sa tiež manuálne ovláda. Pohár s mliekom sa priloží k tryske a zapne sa napeňovanie. Musím povedať, že tie prvé dni si to proste treba odsledovať, koľko vody a koľko mlieka. Ale keď to robím každý deň mám už presne tie miery v oku. S kvalitou kávy som veľmi spokojná. Kupujem jeden typ kávy zomletú na hrubosť, ktorá sa mi najviac osvedčila. Neviem, ako to majú iné kávovary ale pri tomto si to treba všetko odsledovať a potom už človek vie presne s ako zomletou kávou je to najideálnejšie. Pre mňa osobne je asi najväčším mínusom maximálna výška šálky. Som zvyknutá na kávu do vyššieho hrnčeka a ten sa nezmestí. Ja som to vyriešila tak, že dám dole mriežku na spodnej strane a vojde mi tam. Bohužiaľ dvakrát esteticky to nevyzerá.

Plusy a mínusy

thumb_up

Jednoduché ovládanie
Kompaktné rozmery
Kvalitné spracovanie
Káva dobrej kvality
Priaznivá cena

thumb_down

Malá výška pre šálku
Nemá mlynček na kávu
Chyba automatické nastavenie na šálku

Záver

Je to jednoduchý kávovar a nenáročnému užívateľovi, ktorý má čas si ráno v pokoji kávu pripraviť ho odporúčam. Asi najväčším plusom je dobrý pomer výkon a cena. Pri nákupe som osobne hľadala niečo jednoduché a v dobrej cene. Ale ako to už býva, keď máte niečo už doma dlhšie zvažujete už niečo vo vyššej triede s viac funkciami. Možno keby si znova vyberám, tak siahnem po drahšom modeli. Nie preto, že by som s týmto nebola spokojná, ale skôr s viacej funkciami. Každopádne kávovar Dé Longhi EC156B môžem odporúčať, ak hľadáte jednoduchý prístroj od overeného výrobcu a v dobrej cene.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu DeLonghi EC 156B

Recenzie

Delimano Espresso Deluxe

Delimano Espresso Deluxe

S pákovým kávovarom Espresso Deluxe od Delimano  môžete pripraviť klasické espresso, silné ristretto, jemnučké latte macchiato aj nadýchané... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kávovary

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

06/03/2019 13:35
Denisa
Hodnotenie

Tento kavovar nikdy viac...

28/11/2016 17:07
peťa
Hodnotenie

výborný kávovar, mám ho už zopár mesiacov a stále som z neho nadšená! Za tú cenu je bezkonkurenčný! Skvelá káva, hustá pena, jednoduchá údržba. S výkonnou tryskou na mlieko si dokážem pripraviť super penu do kapučína alebo latté. Určite odporúčam menej náročným milovníkom kávy.

thumb_up

+ výborná chuť čerstvo pripravenej kávy
+ hustá pena
+ super cena
+ jednoduché používanie

thumb_down

- nemá vstavaný mlynček na kávu

Pridať komentár