Jura E8 automatický kávovar – recenzia, skúsenosti

Príprava až 17 druhov nápojov
Hustá mliečna pena
Kvalitný mlynček a tichý chod
Jednoduché dotykové ovládanie
Zabudované WiFi
Automatické čistenie

Hodnotenie:
(78%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Prémiový švajčiarsky kávovar Jura E8 poteší všetkých milovníkov horúcich nápojov. Okrem kávy sa v ňom dá pripraviť voda na čaj alebo horúce mlieko. K dispozícii je až 17 rôznych nápojov a ich príprava prebieha jediným stlačením tlačidla. Ovládanie je jednoduché pomocou dotykového displeja, prípadne cez mobilnú aplikáciu vďaka zabudovanému WiFi. Vyzdvihujeme bohatú mliečnu penu aj chuť samotnej kávy. Okrem automatických programov sa dajú navoliť vlastné preferencie prípravy. Kávovar má krásny dizajn, vydarený mlynček tichý chod. Čistenie je automatické, čo predlžuje bezproblémový chod a životnosť prístroja. Používať sa dá mletá aj zrnková káva a intenzitu kávy je možné nastaviť si v 8 stupňoch. Mínusom tohto produktu je vysoká obstarávacia cena.

Parametre: typ kávovaru: automatický; príkon: 1 450 W; parný tlak: 15 barov; displej: áno; tryska na paru: áno; mlynček: áno; objem: 1,9 l; kapacita zásobníka na kávu: 280 g; typ filtra: CLARIS Smart; funkcie: pripojenie WiFi, odnímateľný zásobník na vodu, ukazovateľ množstva vody, auto-cappuccino, nastavenie sily kávy, použitie mletej kávy, použitie zrnkovej kávy, nahrievač šálok, nastaviteľná teplota kávy, automatické čistenie, automatické odvápňovanie; dĺžka prívodového kábla: 1,1 m; rozmery: 28 x 44,6 x 35,1 cm (š x h x v); hmotnosť: 9,8 kg

Automatický kávovar Jura E8 dokáže pripraviť až 17 druhov kávových špecialít a to stlačením jediného tlačidla. Tlak 15 barov v kombinácii s príkonom 1 450 W je dostatočný na rýchlu prípravu. Napeňovač dokáže urobiť krásne hustú mliečnu penu a poteší aj možnosť vlastného nastavenia. Ovládanie je extrémne jednoduché cez dotykový displej alebo na diaľku cez mobilnú aplikáciu. Plusom je kvalitný mlynček a množstvo praktických funkcií, mínusom zas vysoká obstarávacia cena a vyššie náklady v prípade nutnosti opravy.

Až 17 druhov nápojov

Tento kávovar patrí k prémiovým, čo sa odrazilo na jeho cene. Ak preferujete niečo lacnejšie, poobzerať sa môžete napríklad po Nivona NICR 520 alebo DeLonghi ECAM 370.70.B. Tieto kávovary majú síce menej funkcií, no vedia pripraviť rovnako chutnú a kvalitnú kávu. Jura vie pripraviť až 17 horúcich nápojov s mliekom aj bez neho a to stlačením jediného tlačidla. Na svoje si tak príde naozaj každý. Pripraví napríklad cappuccino, ristretto, espresso, espresso doppio, Flat White a ďalšie. Intenzita kávy sa dá nastaviť v 8 stupňoch a vybrať sme si mohli i teplotu sparenia či horúcej vody. Vo vrchnej časti prístroja sa nachádza farebný dotykový TFT displej, ktorý uľahčuje ovládanie na maximum. Jednoducho sme si vybrali náš obľúbený nápoj, prípadne nastavili ďalšie parametre. Zároveň sa na prístroji zobrazujú potrebné kroky na údržbu alebo doplnenie surovín, aby bola prevádzka bezproblémová. Cez intuitívny displej sa dá naprogramovať aj čas automatického vypnutia zariadenia.

Jura E8 recenzia

Ovládanie prostredníctvom mobilu

Používať sa dá mletá aj zrnková káva, nechýba totiž kvalitný mlynčekPríkon 1 450 W, výkonné čerpadlo a tlak 15 barov sú zárukou rýchlej prípravy akejkoľvek kávy. Pohodlne sa dá pripraviť horúca voda na čaj alebo horúce mlieko. Zomletá káva má skvelú arómu, stará sa o to viacstupňový mlynček AromaG3. Následne je sparená impulzným extrakčným procesom, takže okrem arómy má aj vynikajúcu chuť. Za veľký benefit považujeme WiFI a možnosť ovládania kávovaru prostredníctvom mobilného telefónu, stačí si doň nainštalovať aplikáciu J.O.E.®. Jednoduchosť ovládania podčiarkuje prepracovaný dizajn, ktorý sa stane ozdobou každej domácnosti, prípadne kancelárie. Rovnako nenáročná je údržba, keďže produkt má automatické odvápňovaniepreplachovanie a čistenie a nechýba ani automatické čistenie systému rozvodu mlieka.

Nadýchaná mliečna pena

Potešila nás nadýchaná mliečna pena. Oceňujeme, že tryska na mliečnu penu G2 je vymeniteľná a navyše je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov. Vďaka nej sa dá ľahko a rýchlo ohriať mlieko alebo našľahať jemná pena, ktorá si drží svoju konzistenciu. Vyzdvihujeme možnosť nastaviť si výšku kávovej výpuste, horúcej vody a výpuste na cappuccino, používať sa tak dajú rôzne hrnčeky a nemuseli sme sa obmedzovať na jednu veľkosť. Podstavec na šálky je chrómovaný a o vizuálny efekt sa stará osvetlenie. Výrobca do prístroja zakomponoval taktiež pulzačný extrakčný proces (P.E.P.®). Extrakcia kávy na espresso vďaka tomu prebieha ideálne dlhú dobu vrátane systému predhriatia.

Jura E8 Red Dot Award

Automatické čistenie

Odvápňovanie stroja je automatické, čo predlžuje jeho životnosť aj bezproblémové používanie. Vďaka odvápňovaniu nemá voda žiadnu pachuť. Prístroj vie upozorniť na nutnosť odvápnenia, ale aj na výmenu filtra vody, údržbu alebo na nutnosť doplniť vodu do zásobníka. Nádržka na vodu má objem 1,9 litra, čo je dostatočné. Zásobník na kávové zrná má zas kapacitu 280 gramov. Okrem automatického odvápňovania má kávovar funkciu automatického čistenia a preplachu. Zároveň ponúka program na vyplachovanie a čistenie systému na prípravu mlieka stlačením tlačidla s funkciou One-Touch. Všetky informácie ohľadom nutnosti údržby sa zároveň prehľadne zobrazujú na displeji. Nevýhodou prístroja je vysoká obstarávacia cena.

Skúsenosti a recenzie

Používatelia vyzdvihli tichý chodkvalitnú chuť kávy aj možnosť pripraviť si množstvo rôznych druhov nápojov. Ocenili mliečnu penu, ktorá je hustá a neklesá ani po vypití kávy. Plusom je pre nich možnosť nastaviť si vlastnú kávu či automatický systém čistenia prístroja, ktorý je bezkonkurenčný. Niektorí spotrebitelia očakávali vzhľadom na cenu väčší dôraz na detail, napríklad predná mriežka mohla byť namiesto postriebreného plastu z kovu. Spomenuli možnosť zmeniť silu a množstvo kávy aj mlieka či ukladať si svoje preferencie. Plus dostal za kvalitný mlynček, mínus naopak za vyššiu obstarávaciu cenu a výdrž smart filtra, ktorá je kratšia v prípade tvrdej vody v domácnosti.

Recenzie a skúsenosti s automatickým kávovarom Jura E8
Zdroj: Heureka.sk

Pozitíva

Príprava až 17 druhov nápojov
Hustá mliečna pena
Kvalitný mlynček a tichý chod
Jednoduché dotykové ovládanie
Zabudované WiFi
Automatické čistenie

Negatíva

Vysoká obstarávacia cena


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 07.02.2023
Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kávovary 2024 – recenzie, test, porovnanie

Milovníci kvalitnej kávy nedajú dopustiť nielen na kvalitnú odrodu kávy, ale potrpia si aj na prípravu. Dnes si v pohodlí domova môžete urobiť kávu na úrovni, ktorá sa vyrovná káve pripravenej od šikovného baristu v kaviarni. Okrem nákupu kvalitnej kávy je pre dokonalý zážitok z tohto nápoja dôležitý aj výber dobrého kávovaru. Trh nám dnes ponúka veľké množstvo prístrojov na prípravu... Prečítať článok

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Ako odvápniť kávovar DeLonghi, Nespresso, Krups, Tassimo, Dolce Gusto – pomôže kyselina citrónová i prášok na čistenie

Prečo by ste mali pravidelne odvápňovať váš kávovar? Pretože časom sa každý jeden zanesie vodným kameňom, ale i inými nečistotami. Tie pritom nie sú iba estetickým problémom. Vodný kameň má priamy vplyv na spotrebu elektriny, chod kávovaru, dokonca i na samotnú chuť kávy. Prečítajte si... Prečítať článok

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Ako sa starať o kávovar – ako vyčistiť, používať kávovar

Káva sa dá pripraviť na rôzne spôsoby, od klasickej zalievanej kávy až po prekvapkávanú kávu či kávu z kapsule. K dobre pripravenej káve neprispieva len kvalitný kávovar, ale aj to, ako sa oň staráte. Zanedbaná starostlivosť o kávovar môže pozmeniť chuť a konzistenciu kávy, a preto je... Prečítať článok


Komentáre

06/04/2023 09:35
Igor

Dobrý deň.
Kávovar ENA 8 Touchscreen mám 3 mesiace.
V záruke sa pokazil mlynček.
Servis sa vyhovára na “asi kamienok “v káve, ktorú som kupoval spolu s kavovarom u autorizovaného predajcu Jura.
Vraj sa to stáva bežne.
Oplatí sa kúpiť “ Švajčiarsku kvalitu” a potom platiť počas záruky opravu alebo radšej kúpiť kávovar v Tescu a po dvoch rokoch miesto opravy radšej vyhodiť?

Pridať komentár