Whirlpool WBA43983 NFC IX recenzia

Whirlpool WBA43983 NFC IX  recenzia a skúsenosti

Voľne stojaca kombinovaná chladnička Whirlpool WBA43983 NFC IX  v nerezovom prevedení je novinkou radu Absolute. Chladnička Combi 454 l, 282/138 l, en. trieda A +++ , No...

od 613.2 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Značku Whirlpool v našom výbere voľne stojacich kombinovaných chladničiek zastupujú dve chladničky – najlacnejšia a najdrahšia. Kým tá prvá ponúka základné funkcie za skvelú cenu, v prípade chladničky Whirlpool WBA 43983 NFC IX, ktorá stojí 3-krát viac, budeme mať samozrejme vyššie očakávania. Poďme sa teda na ňu pozrieť.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmery 187,5x71x71,5 cm, hmotnosť 87 kg. Ak bývate v paneláku a nemáte veľký výťah, zapotíte sa, kým ju vynesiete hore. Ale potom to už stojí za to. 282-litrová chladnička, obrovská 138-litrová mraznička, to rozhodne nie je kapacita pre single, ale pre veľkú domácnosť.

Spotreba 195 kWh ročne pri tom objeme vôbec nie je vysoká, naopak, spotrebič sa vďaka nej zaradil do najúspornejšej energetickej triedy A+++.

Mraziaci výkon 11 kg za 24 hodín, akumulačná doba 28 hodín. Obe čísla primerane vysoké, v tomto prípade by sme čokoľvek nižšie hodnotili negatívne. Keď už chcete skladovať väčšie množstvo mrazených potravín, potrebujete tieto parametre na dostatočnej úrovni.

Usporiadanie

Vnútorný priestor chladničky je rozdelený troma sklenenými poličkami, z toho dve sú výškovo nastaviteľné. Ďalej tam nájdete zásuvku na ovocie a zeleninu, zásuvku na lahôdky a kovový držiak na fľaše. Na dverách sa nachádzajú 4 priehradky, horná je vybavená uzatvárateľným boxom na vajíčka.

Mraziacu časť tvoria dva veľké vysúvacie transparentné boxy, nad nimi je ďalšia polička s dvierkami a v nej výrobník ľadu. Na dverách naviac nájdete ďalšie dve priehradky. Takéto riešenie síce nie je bežné a možno je na úkor celkového využiteľného objemu, vzhľadom na veľkosť mrazničky však oceňujeme možnosť mať menšie kúsky poruke namiesto prehrabávania sa vo veľkých zásuvkách.

Funkcie chladničky aj mrazničky zabezpečuje síce len jeden kompresor, ale použitý elektroventil vytvára dva oddelené chladiace okruhy so samostatnou reguláciou.

Čo nás potešilo

Ovládanie chladničky je riešené dotykovým displejom na prednej strane dverí. Možno by mohol byť umiestnený vyššie, ale zvyknete si. Nakoniec, nebudete ho používať často, po pár dňoch ho prestanete registrovať.

O dlhšiu životnosť uložených potravín sa stará automatický systém nazvaný 6. ZMYSEL Fresh Control. Ten pomocou integrovaných senzorov a ventilátora aktívne kontroluje vnútornú vlhkosť s cieľom zachovať ideálnu úroveň 70 až 85 %. Zároveň zabezpečuje až 5-násobne zrýchlené dosiahnutie nastavenej teploty. Tieto dve vlastnosti znamenajú až 4x dlhšiu trvanlivosť čerstvých potravín oproti bežným chladničkám.

Chladnička má detskú poistku aj tepelný alarm. Vnútorné prostredie chladničky je chránené antibakteriálnym vzduchovým filtračným systémom Microban®, ktorý pomáha obmedzovať nepríjemné pachy.

Čo nás naopak sklamalo

Niektoré zásuvky po vytiahnutí nie je ľahké na prvý pokus vrátiť späť. Horná priehradka mrazničky má namiesto zásuvky len dvierka, treba si dať pozor, aby nezostali otvorené, mohli by sa pri zatváraní mrazničky zlomiť. Šírku chladničky vzhľadom na jej veľkú kapacitu hodnotíme pozitívne, dajte si však pozor a vyhraďte si na ňu ešte pár centimetrov naviac, pre dostatočné otváranie dverí ich budete potrebovať.

V tejto cenovej kategórii nám chýba dovolenkový režim, to však nie je nevyhnutnosť. Vnútorný podtlak je síce dobrá vec z hľadiska spotreby, ale otváranie dverí ide trochu ťažšie.

Niekto môže mať problém s príliš strohým návodom, nebolo by na škodu zrozumiteľnejšie vysvetliť ovládanie alebo popísať postup pri preložení dverí na druhú stranu.

Hodnotenie

Hlučnosť: 4,0/5

Ovládanie: 4,5/5

Vnútorné usporiadanie: 4,0/5

Materiály a spracovanie: 4,5/5

Cena/výkon: 4,5/5

Celkové hodnotenie: 4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť: 4,5/5

Záver

Whirlpool WBA 43983 NFC IX - veľká chladnička do náročnej domácnosti, príjemný dizajn, dobre riešená ochrana čerstvých potravín. Hodnotenie sme znížili za nie celkom ideálne riešený vnútorný priestor (málo miesta na hrnce, nepraktické zakladanie vybratých zásuviek) a občasné divné zvuky, to je však neresť väčšiny dnešných chladničiek s invertorovým motorom.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Whirlpool WBA43983 NFC IX

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

24/09/2019 20:59
Rad
Hodnotenie

Vyhralo kvôli objemu mrazaku. Whirlpool už nie je, či býval. Po 2 rokoch začala hucat asi kompresor. Po 4 rokoch mrazak nestíhal a odišiel, takže dnes sa robia veci na 4 roky

thumb_up

Objem mrazaku
Dizajn

thumb_down

Hluk
Po 4 rokoch od is la

Pridať komentár