Samsung RB31FERNCSA recenzia

Samsung RB31FERNCSA recenzia a skúsenosti

Chladnička s mrazničkou  Samsung RB31FERNCSA v energetickej triede A ++ a objemom 304 l. Beznámrazový systém True No Frost zaisťuje rovnomerné chladenie bez vytvárania...

od 430.68 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Skvele vybavená voľne stojaca kombinovaná chladnička Samsung RB 31FERNCSA na prvý pohľad zaujme nápadným dotykovým displejom v hornej časti dverí. Značka Samsung v posledných rokoch ovládla svet, poznáme ju však najmä z oblasti čiernej techniky a mobilných telefónov. Pozrime sa teda, ako zvládla výrobu chladničky.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmery 185x59,5x66,8 cm zodpovedajú najbežnejšej veľkosti kombinovaných chladničiek. Chladiaca časť s objemom 206 l patrí k priemeru, kapacite mrazničky 98 l sa však nevyrovná žiadna z chladničiek v našom teste.

Spotreba 257 kWh za rok patrí k tým vyšším, zásluhou vysokej kapacity sa však spotrebič radí do úspornej energetickej triedy A++. Veľkej kapacite mrazničky musí zodpovedať vysoký mraziaci výkon, v tomto prípade ide o číslo 13 kg za 24 hodín. Akumulačná doba je 20 hodín, čo je priemerný výsledok, v našich podmienkach však plne postačujúci.

Hlučnosť 39 dB, týmto parametrom sa jednotlivé testované chladničky veľmi nelíšia, viac záleží na jednotlivých „ruchoch“ a ich subjektívnom vnímaní.

Usporiadanie

Premyslený úložný priestor je optimalizovaný pre rôzne druhy potravín. Vnútorný priestor chladničky je rozdelený troma poličkami z bezpečnostného, doplnený o špeciálny box na skladovanie ovocia a zeleniny a ďalší box CoolSelect Zone s možnosťou voľby optimálnej teploty (0°C pre mäso alebo ryby, 3°C pre ovocie alebo zeleninu).

Nechýba ani špeciálny drôtený držiak pre fľaše, sem vám však tie väčšie nevojdú, tie umiestnite skôr na dvere. Na dverách nájdete tri poličky, z ktorých jedna je určená na skladovanie fliaš s väčším objemom, najmenšia vrchná vám poslúži na uskladnenie vajíčok.

Technológia True No Frost zabezpečuje rovnomerné chladenie bez vytvárania námrazy  a stará sa o optimálnu klímu a extra dlhú čerstvosť uložených potravín. Osvetlenie chladničky je riešené úsporným a jasným LED svietidlom na strope.

Veľká mraznička je rozdelená pomocou troch transparentných boxov z plastu o rôznych veľkostiach. Vďaka tomu sa hodí aj pre skladovanie väčšieho množstva zamrazených potravín. Vstupný otvor je dostatočne veľký a boxy môžete úplne vysunúť.

Čo nás potešilo

Nadštandardná 10-ročná záruka na kompresor. Dobrým nápadom je posuvná polica uložená na pántoch, ktorú možno vytiahnuť von. Vďaka tomu sa ľahko dostanete aj k potravinám uloženým v jej zadnej časti, bez obáv, že niečo zhodíte. Podobne je zaujímavý košík Grabn Go Basket, ktorý vám umožní na jednom mieste zhromaždiť viacero často používaných dochucovadiel, ktoré vďaka nemu nebudete musieť hľadať po celej chladničke, ale vyberiete všetky spolu.

Čo nás naopak sklamalo

Dvere síce možno preložiť z pravej strany na ľavú, je to však skôr práca pre odborníka ako domáceho nadšenca.

Boky chladničky sa najmä spočiatku dosť zohrievajú. Ako sme už spomínali, hlučnosť je skôr vec subjektívneho pocitu ako decibelov. Ak patríte k tým, ktorých vyruší každý zvuk nad rámec bežného monotónneho chodu, umiestnenie chladničky v malom byte v blízkosti spálne vás môže mrzieť. Vo väčšom dome s ňou však problém nebudete mať.

Hodnotenie

Hlučnosť: 4,0/5

Ovládanie: 4,5/5

Vnútorné usporiadanie: 4,0/5

Materiály a spracovanie: 4,5/5

Cena/výkon: 4,5/5

Celkové hodnotenie: 4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť: 4,5/5

Záver

Moderná chladnička s prepracovaným dizajnom, dobre riešeným vnútorným rozdelením a viacerými vylepšeniami. Čo je však pre jedného veľké plus, iný môže vnímať ako nedostatok. Napríklad menšiu vnútornú variabilitu alebo výrazne svietiaci displej na dverách. Ak patríte k tým prvým, nemáte čo váhať, Samsung RB 31FERNCSA patrí k tomu lepšiemu na našom trhu.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Samsung RB31FERNCSA

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch KIV 34X20

Pridať komentár