Liebherr Comfort CP 4023 recenzia

Liebherr Comfort CP 4023 recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Vďaka hladkým stenám je kombinovaná chladnička CP 4023 energetickej triedy A++ veľmi ľahko čistiteľná. Vybavená je dvoma samostatne regulovateľnými chladiacimi okruhmi, i...

od 651.2 € s DPH Pozri porovnanie

Voľne stojaca kombinovaná chladnička s mrazničkou Liebherr CP 4023 je spotrebičom určeným pre väčšie domácnosti. Patrí medzi obľúbené modely a svoju pozíciu na trhu si drží už niekoľko rokov.Ide o veľmi dobre vybavený model, ktorý uspokojí aj náročnejších zákazníkov. Poďme sa pozrieť na parametre spotrebiča.

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmermi 201x60x63 cma čistým objemom 281 l (chladnička), resp. 91 l (mraznička) patrí Liebherr CP 4023 medzi tie väčšie. Ani 6-členná domácnosť sa nebude musieť veľmi obmedzovať, či už ide o kapacitu chladiacej alebo mraziacej časti.

Mraziaci výkon 12 kg/24 hodín je číslo, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani nejedna čistokrvná mraznička. Akumulačná doba je až 25 hodín, čo znamená veľmi slušnú úroveň ochranyuskladnených potravín v prípade výpadku elektrickej siete.

Spotrebič patrí do úspornej energetickej triedy A++. Ani mnohé menšie chladničky sa nemôžu pochváliť spotrebou 247 kWh za rok.Či vám ide o náklady na elektrinu alebo o životné prostredie, je Liebherr CP 4023 dobrá voľba.

Počiatočné chladenie po prvom zapnutí spotrebiča nie je práve najtichšie, ale neskôr sa už na hluk sťažovať nebudete.Hlučnosť je na úrovni len 39dB, čo patrí v tejto kategórii spotrebičov k tým lepším výsledkom.

Usporiadanie

Priestranná chladnička je rozdelená piatimi policami z tvrdeného skla, z ktorých 4 sú nastaviteľné. Presunúť do inej polohy ich môžete jednoducho aj bez toho, aby ste ich museli z chladničky úplne vybrať. Dobre riešený vnútorný priestor vám umožní odložiť aj viacero hrncov. Ďalej tu nájdete dvojdielny box na ovocie a zeleninu a špeciálny držiak na fľaše a konzervy.

Dvierka chladničky sú takisto vybavené viacerými poličkami, pričom spodná je prispôsobená na umiestnenie väčších (aj dvojlitrových) fliaš. Dverné poličky sú sklenené, s plastovým okrajom.

Osvetlenie chladničky je riešené úsporným LED svietidlom.O cirkuláciu vzduchu sa stará ventilátor.

Dole umiestnená veľká 91-litrová mraziaca časť je rozdelená sklenenými poličkami, s troma priehľadnými zásuvkami.SystémVarioSpacezaručuje možnosť uskladnenia aj naozaj veľkých kusov potravín. Kúpili ste moriaka? Žiadny problém!

Dvere chladničky aj mrazničky sú od výroby vpravo, je možné ich však osadiť aj na ľavú stranu.

Čo nás potešilo

Tichý chod a funkciu automatického odmrazovania chladiacej časti sme v tejto cenovej kategórii očakávali automaticky. Technológia SmartFrost navyše zamedzuje nadmernej tvorbe námrazy aj v mraziacej časti. O prípadnej poruche vás chladnička bude informovať optickým aj akustickým signálom. Plastové diely sú kvalitné, nepôsobia krehkým dojmom. Kompresor je síce len jeden, ale chladiace okruhy dva, takže si teplotu môžete nastaviť zvlášť pre chladničku a zvlášť pre mrazničku. O teplote obidvoch častí informuje LED displej. Spotrebič môžete na rozdiel od bežných konkurentov umiestniť aj celkom ku stene, samozrejme však v takomto prípade musíte rátať s o niečo väčšou spotrebou. Veľmi praktické je aj otváranie dverí s pákovým mechanizmom.

Čo nás naopak sklamalo

Pri usadení spotrebiča na stanovište si treba dať pozor na príliš nízko umiestnený spodný pánt dvierok mrazničky. Nožičky radšej trochu vytočte.S vypnutím mrazničky sa Vám vypne aj chladnička, treba ju opäť zapnúť. Návod je zložitý a neprehľadný. Cena by mohla byť trochu nižšia, v tomto prípade však platíte aj za značku.

Hodnotenie

Hlučnosť:                                                              4,5/5

Ovládanie:                                                           4,5/5

Vnútorné usporiadanie:                                 4,5/5

Materiály a spracovanie:                                4,5/5

Cena/výkon:                                                       4,5/5

Celkové hodnotenie:                                      4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť:      4,5/5

Záver

Kto si raz kúpi Liebherr, druhýkrát značku nerieši. Premyslené variabilné usporiadanie chladničky aj mrazničky robí z Liebherr CP 4023 naozaj skvelého pomocníka v domácnosti. Aj početnejšej. Na zvuk kompresora si možno budete chvíľu zvykať, ale je veľmi tichý, takže vám to nebude dlho trvať. Počiatočné vibrácie po prvom zapnutí sú len dočasné. Výrobca si potrpí na precíznosť, takže sa s nekvalitným dielenským spracovaním nestretnete. Ak pri nákupe hľadíte viac na kvalitu ako na cenu, Liebherr CP 4023 vám rozhodne odporúčame.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Ako zabezpečiť nezávadný chod chladničky a ušetriť tým na spotrebe?

Najnovšie modely chladničiek sú v otázke spotreby neporovnateľne nízke v porovnaní s tými, ktoré ste kúpili pred dekádou. Ak sa však nazdávate, že všetko to končí kúpou a nič viac nemusíte riešiť, náklady za energiu vás môžu prekvapiť. Pokiaľ sa totiž o chladničku nestaráte a nezabezpečíte jej... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Liebherr Comfort CP 4023

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Whirlpool ARC 2353

Pridať komentár