Siemens KG39EAL43 recenzia

Siemens KG39EAL43 recenzia a skúsenosti

Voľne stojaca kombinovaná chladnička Siemens KG39EAL43  v úspornej energetickej triede A+++ s výškou 201cm. Vďaka technológii LowFrost bude odmrazovanie menej časté. Pre...

od 598.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Jedna z najväčších a najúspornejších voľne stojacich kombinovaných chladničiek v našom teste. Rýchly pohľad na parametre hovorí, že najbližším konkurentom bude Bosch KGE36DL40. Chladnička Siemens KG39EAL43 je však o 15 cm vyššia a o 12 kg ťažšia. Bude rozdiel len vo veľkosti, alebo nás presvedčí aj niečím iným?

favorite Pridali sme nové recenzie na chladničky a redakčný výber najlepšie chladničky

Rozmery 201x60x65 cm, hmotnosť 89 kg, nerezový dizajn. Keď si odmyslíme veľké madlá, akoby to bola väčšia sestra spomínanej Boschky. Čistý objem mrazničky je takisto rovnaký, 89 l. Viac centimetrov na výšku sa však muselo niekde prejaviť, takže kapacita chladničky je väčšia, až 250 l, čo tento spotrebič radí na tretie miesto v našom teste. Bežná domácnosť teda nebude mať problém ani s väčším nákupom.

Poďme ďalej: mraziaci výkon 14 kg/24 hodín, akumulačná doba 35 hodín. Opäť vynikajúce čísla na úrovni skvelej konkurentky. Spotreba 156 kWh za rok je o máličko vyššia, to sme však pri väčšej kapacite očakávali. Stále sme v najvyššej energetická trieda A+++. Hlučnosť: 38 dB. Nájdeme aj nejaké rozdiely?

Usporiadanie

Ani pri pohľade do vnútra chladničky sme sa neubránili dojmu, že ak sa obe nemecké značky nedelia o spoločnú fabriku, tak aspoň dizajnéra majú spoločného. Na prvý pohľad rovnaké usporiadanie aj dizajn, väčšia Siemens má o poličku viac v chladiacej časti a takisto jednu priehradku naviac na dverách. Dobre navrhnuté vnútorné LED osvetlenie, kovové dekorácie, police z bezpečnostného skla, držiak na fľaše. Dve z políc sú výškovo nastaviteľné, resp. ak potrebujete väčší priestor napríklad na hrnce, môžete jednu vybrať.

Podobne ako v prípade chladničky Bosch, aj tu nájdete výsuvné poličky EasyAccess Shelf a na dverách výškovo nastaviteľnú priehradku easyLift. V chladiacej časti ďalej nájdete CrisperBox s reguláciou vlhkosti na ovocie a zeleninu a o CoolBox s teplotou nižšou o 2-3 °C, ktorý slúži na uchovanie mäsa a rýb. CrisperBox má flexibilnú vnútornú priehradku, ktorá ho rozdeľuje na dve časti.

Mraziaca časť obsahuje tri priehľadné mraziace boxy z bezpečnostného skla, s odnímateľnými medzidnami VarioZone. Z nich BigBox Vám poslúži na uskladnenie väčších kusov potravín. Systém LowFrost  zabraňuje tvorbe námrazy a uľahčuje proces odmrazovania.

Na reguláciu teploty a ovládanie chladničky slúži prehľadný ovládací panel touchControl, ktorý umožňuje všetky funkcie aktivovať len letmým dotykom. Teplotu možno nastaviť samostatne pre chladiacu a mraziacu časť. Spotrebič podporuje funkcie superchladenia aj supermrazenia, má vnútorný ventilátor starajúci sa o rovnomernú cirkuláciu vzuchu a chladenie v celom objeme, a samozrejme aj akustickú signalizáciu a prázdninový režim.

V príslušenstve nájdete 2 x chladiaci akumulátor, zásobník na vajcia a misku na ľad.

Čo nás potešilo

Nerezový InoxLook povrch síce ľahko „označkujete“ odtlačkami prstov, rovnako ľahko ich však zotriete. Dvere chladničky sa ľahko otvárajú, nepotrebujete na to väčšiu silu. Problém nebudete mať ani v prípade umiestnenia chladničky v rohu miestnosti, počítajte len s niekoľkými centimetrami pre madlo.

Podobne ako dizajn je premyslené aj vyhotovenie spotrebiča, trochu zručnejší užívateľ nebude mať problém ani s prispôsobením otvárania dverí na druhú stranu.

Čo nás naopak sklamalo

CrisperBox na ovocie a zeleninu sa v prípade väčšej záťaže ťažšie vysúva a ak si nedáte pozor, môže vám prasknúť. Niektorí užívatelia sa sťažujú na zvýšenú hlučnosť, na druhej strane iní si však chladničku po tejto stránke pochvaľujú. My sme problém s hlučnosťou nezaznamenali.

Hodnotenie

Hlučnosť: 4,5/5

Ovládanie: 4,5/5

Vnútorné usporiadanie: 4,0/5

Materiály a spracovanie: 5,0/5

Cena/výkon: 4,0/5

Celkové hodnotenie: 4,5/5

Priemerná používateľská spokojnosť: 5,0/5

Záver

Ako sme už viackrát naznačili, zásadný rozdiel medzi Siemens KG 39EAL43 a Bosch KGE36DL40 nie je. Tie isté technológie, podobný dizajn, rovnako precízne spracovanie, nadštandardná výbava. Proste chladnička pre tých, čo nemajú radi kompromisy. Ak robíte veľké nákupy na celý týždeň a potrebujete nejaké litre objemu naviac, vyberiete si túto väčšiu. Pár euro navyše v tejto cenovej kategórii nič neznamená.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Ako vybrať najlepšiu chladničku? Sledujte recenzie a testy

Výber novej chladničky netreba brať na ľahkú váhu. Ide o spotrebič, ktorý využíva každý člen rodiny a to hneď niekoľkokrát denne. Nech si vyberiete akúkoľvek značku, vaša nová chladnička bude zaručene oveľa lepšia než starý desaťročný model, ktorý aktuálne vlastníte. Prečo by ste však... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Siemens KG39EAL43

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Chladničky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Bosch KGE36DL40

Pridať komentár