Tefal GV7096 recenzia

Tefal GV7096  recenzia a skúsenosti

Víťaz dTest!  Parný generátor Tefal GV7096  Express Compact Anti Calc s najkĺzavejšiou plochou na trhu má veľmi dobrú kvalitu, a preto zvíťazila aj v dTeste. Možnosť...

od 130 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Rozmýšľate nad kúpou novej žehličky, no neviete si vybrať? Čo takto skúsiť niečo odlišné, technicky vyspelejšie? Mimoriadne ľahkú žehličku s veľkým parným výkonom si obľúbite raz dva. Predstavujeme vám víťaza českého dTestu - žehličku s parným generátorom Tefal GV7096.

favorite Pridali sme nové recenzie na Žehličky a redakčný výber najlepšie Žehličky

Žehlenie z jednej strany vám ušetrí čas

Kúpou tohto modelu získate dizajnový spotrebič s najkĺzavejšou žehliacou plochou na trhu. Dokonalé výsledky zaručuje veľké množstvo pary, vďaka ktorému dokážete svoje oblečenie dokonale vyžehliť za oveľa kratší čas, než ste zvyknutí. A to najmä kvôli tomu, že vaše košele, tričká, nohavice či posteľné prádlo nemusíte žehliť obojstranne. Výhodou žehličky je aj to, že si poradí nielen s práve vypratým oblečením, ale aj s preschnutým prádlom. Žehliť preto môžete práve vtedy, keď na to máte čas alebo chuť.

Parný generátor má dostatočne veľkú nádržku na vodu. Objem 1,6 l zaručí, že počas žehlenia nebudete musieť neustále dolievať vodu. Počas testovania tohto modelu nás veľmi potešila rýchlosť zahrievania generátora – na podanie svojho výkonu bol hotový za necelé 2 minúty.

Tefal GV7096 disponuje 2 stupňami intenzity pary – silnejším pre hrubšie oblečenie (výborný na žehlenie bavlnených košieľ, obrusov, džínsov) a energeticky úsporným režimom ECO, ktorý šetrí až 20% energie. Pozitívom je aj implementovaný samo odvápňovací systém, ktorý predĺži životnosť spotrebiču v domácnostiach s tvrdou vodou.

Vyššia hlučnosť generátora

Jedným z negatív spotrebiču je jeho veľkosť. Počas žehlenia zaberá dosť veľa miesta na žehliacej doske, veľa priestoru zaberá aj jeho skladovanie  Prevádzka parného generátora je samozrejme v porovnaní s klasickou naparovacou žehličkou hlučnejšia a človek si na to musí zvyknúť.

Počas naparovania je nutné neustále tlačiť na tlačidlo na spodnej strane rúčky, inak žehlíte bez pary. Ocenili by sme praktickejšie riešenie pomocou tlačidla Zapnúť/vypnúť paru. Rovnako by nás potešila aj dlhšia prívodná šnúra. Tú však možno zrolovať s skladovať priamo v tele prístroja, čo by v prípade dlhšej šnúry pravdepodobne nebolo možné.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ dokonale vyžehlené prádlo (aj preschnuté)
+ uľahčenie žehlenia
+ skrátenie času žehlenia – žehlenie iba jednej strany
+ 2 stupne intenzity pary
+ režim ECO šetrí 20% energie
+ veľká nádržka na vodu
+ odvápňovací systém predlžuje životnosť
+ víťaz českého dTestu

thumb_down

- veľkosť
- vyššia hlučnosť parného generátora
- vyššia cena (v porovnaní s klasickými naparovacími modelmi)

Víťaz českého dTestu, model Tefal GV7096 je neoceniteľným pomocníkom každého, kto pravidelne žehlí veľké množstvo prádla. Vzhľadom na vyššiu cenu by sme ju teda odporúčali skôr tejto skupine obyvateľstva. V prípade, že žehlíte iba sporadicky, tak výkon žehličky pravdepodobne naplno neoceníte.

Žehlička Tefal výrazne skráti čas žehlenia a to najmä vďaka veľkému parnému výkonu. Samozrejmosťou je dokonalý výsledok, ktorý vás bude pravidelne presviedčať o tom, že ste sa pri kúpe rozhodli správne.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Tefal GV7096

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Žehličky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor SSI 2027BL

Pridať komentár