Tefal FV9650 recenzia

Tefal FV9650 recenzia a skúsenosti

Naparovacia žehlička Tefal FV 9650E0 Autoclean Anti calc zaisťuje dlhotrvajúcu dokonalú kĺzavosť a vysoký parný výkon pre dokonalé a rýchle výsledky. Vďaka systému Autosteam...

od 73 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Žehlenie patrí medzi bežné domáce práce, ktoré je nutné vykonávať veľmi pravidelne. Práve preto by sme mali výberu žehličky venovať patričnú pozornosť. Pomôcť vám môže aj naša recenzia obľúbeného modelu žehličky Tefal FV 9650E0, ktorá vám prezradí všetky silné aj slabé stránky spotrebiču.

favorite Pridali sme nové recenzie na Žehličky a redakčný výber najlepšie Žehličky

Dokonale kĺzavý povrch s automatickým čistením

Naparovacia žehlička s príkonom 2600W nás hneď po vybalení prekvapila hmotnosťou, váži totiž 2 kg. Niekomu sa to môže zdať veľa a je to jeden z parametrov, prečo si vyberie iný model, podľa nášho názoru však ide o pozitívnu vlastnosť, ktorá uľahčuje celý proces žehlenia. Rovnako ako aj dostatočne veľká gélová rukoväť, vďaka ktorej vám táto „Tefalka“ padne do rúk ako uliata. Žehlička sa výborne drží a nie je ju vôbec nutné tlačiť o dosku. Tento dizajnový spotrebič disponuje až 2,5 m dlhým káblom s otočným kĺbom šnúry, vďaka ktorému sa vám kábel nebude lámať a nezničí sa.

Jedným z faktorov, prečo by ste mali rozmýšľať nad kúpou práve tohto modelu, je žehliaci povrch s výbornou kĺzavosťou, s ktorým vyrovnáte každý záhyb. Doska s aktívnym povrchom vyniká unikátnym systémom katalytického čistenia, ktorý zabezpečuje automatické odstraňovania prichytených mikrovlákien počas každého žehlenia. Čiastočky látky sa preto nepripaľujú o žehliaci povrch, čím sa dosahuje nielen 100% kĺzavosť, ale zároveň sa predlžuje aj životnosť žehličky.

Silný parný výkon a funkcia automatické vypínanie

Tefal 9650E0 si zaručene obľúbite aj vďaka veľmi silnému parnému rázu, vďaka ktorému vyžehlíte aj tvrdé nepoddajné materiály. Pri jemnejších materiáloch vám zas sila pary ušetrí kopec času – väčšinu oblečenia totiž nebudete musieť žehliť obojstranne.

Z hľadiska bezpečnosti sa nám veľmi pozdáva funkcia, ktorá zabezpečí automatické vypnutie po 8. minútach nepoužívania žehličky (v zvislej polohe, vo vodorovnej sa deaktivuje po 30. sekundách). Užitočné je aj automatické nastavenie teploty podľa druhu tkaniny, funkcia odvápnenia či systém, zabraňujúci odkvapkávaniu vody.

Čo sa týka negatív, tých sme našli iba minimum. Jedným z nich je menší objem nádržky na vodu (320 ml). Vzhľadom na množstvo pary, ktoré žehlička produkuje, je nutné častejšie dolievať vodu. Druhým jemným mínusom je umiestnenie svietiacej kontrolky – naparovačku si musíte trochu pootočiť, aby ste na kontrolku videli. Treťou chybičkou krásy je nie príliš praktické umiestnenie tlačidla na kropenie – nachádza sa na spodnej časti držadla.    

Plusy a mínusy

thumb_up

+ vyššia hmotnosť, vďaka ktorej nemusíte žehličku tlačiť k doske
+ vysoký parný ráz
+ systém katalytického čistenia
+ výborná kĺzavosť
+ systém odvápňovania
+ automatické nastavenie teploty podľa druhu tkaniny
+ systém zabraňujúci odkvapkávaniu
+ funkcia automatické vypnutie
+ vysoký príkon
+ dostatočne dlhý kábel (až 2,5 m)
+ prijateľná cena

thumb_down

- menšia nádržka na vodu
- neprakticky umiestnené tlačidlo na kropenie

Tefal FV 9650E0 je kvalitná žehlička s vysokým príkonom a extra výkonným naparovaním. Drží sa výnimočne pohodlne, má dlhý kábel a výbornú funkciu automatického vypínania. Mimoriadne dobre kĺzavý povrch so systémom aktívneho čistenia uchytených mikrovlákien maximalizuje účinnosť žehlenia, uľahčí vám prácu a ušetrí aj čas. Cena tohto modelu je vzhľadom na funkčnosť prijateľná.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Tefal FV9650

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Žehličky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

18/07/2019 08:19
andrea polakovičová
Hodnotenie

táto žehlička len dobre vyzerá

thumb_down

je veľmi ťažká.....stále treba do nej nalievať vodu.....nezdá sa mi že je s ňou žehlenie jednoduché

Pridať komentár