Žehličky - Recenzie žehličiek a skúsenosti užívateľov

Nie je žehlička ako žehlička, i keď sa to na prvý pohľad môže zdať. Pozrite si naše recenzie a zistíte, v čom sa jednotlivé modely od seba líšia. Rozdiel v komforte žehlenia je obrovský. Kvalitné modey vám dokážu ušetriť desiatky minút žehlenia týždenne.

Druhy žehličiek

Naparovacie - s integrovanou nádržkou na vodu, pre vlhčenie bielizne.

Bez naparovania - klasická bez možnosti zvlhčenia s reguláciou nahriatia plochy žehličky.

Žehličky s parnou stanicou - ľahká žehlička bez integrovanej nádržky na vodu, ktorá je napojená na parnú stanicu, ktorá pod tlakom vyrába kontinuálnu paru.

Naparovacia žehlička

Cestovné - menšia žehlička s nízkou hmotnosťou so sklopiteľnou alebo odoberateľnou rukoväťou.

Bezšnúrové - nabíjateľné žehličky.

Žehliaci lis - profesionálne zariadenia s veľkou žehliacou plochou.

Ako vybrať žehličku

Príkon - Od príkonu (výkonu) závisí, ako rýchlo sa žehlička dokáže nahriať a aké množstvo pary dokáže vyprodukovať konštantne i nárazovo (parný ráz- udáva sa v gramoch/min).

Žehliaca plocha - Pri výbere by vám nemal uniknúť materiál žehliacej plochy a rozmiestnenie parných otvorov aj ich počet. Dnes už nájdeme len výnimočne žehličky s hliníkovou alebo teflonovou plochou, ktoré sú náchylné na poškrabanie. Trendom sú zlúčeniny keramiky, teflonu, železných zliatin a iných materiálov, vďaka čomu je žehlička odolná voči škrabancom a ľahko kĺže po bielizni.

Objem nádržky na vodu - Pre žehlenie vo viacčlennej rodine si určite vyberte žehličku s väčšou nádržkou na vodu, vyhnete sa tak častému dolievaniu vody počas žehlenia.

Parný výkon - Žehlička by mala mať parný výkon pri žehlení aspoň 40 gramov za minútu konštantne. Kvalitné naparovacie žehličky dokážu vyprodukovať parný výkon (parný ráz)až 360 gramov za minútu.

Funkcie - Určite jednou z funkcií, ktorú pri žehličke oceníte je samočistenie a odvápňovací systém. Dobrou funkciou je aj zvuková signalizácia pri dosiahnutí požadovanej teploty a pri nečinnosti, ako aj automatické vypnutie. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkvapkávaniu skondenzovanej pary z otvorov. Pri výbere si prezrite dobre aj rukoväť. Pre lepšie držanie sú vhodnejšie pogumované rukoväte.