Všeobecne sa dá povedať, že čím drahšia žehlička, tým je žehlenie ľahšie a rýchlejšie. Každý však má iné potreby a iné možnosti, preto vám poradíme, ako si vybrať naparovaciu žehličku, aký je optimálny výkon, či sa vám oplatí zainvestovať do parného generátora... Veríme, že vám pri rozhodovaní pomôžu aj naše recenzie.

Zoznam podkategórií:

Najlepšie naparovacie žehličky 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie naparovacie žehličky 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Pri výbere ideálnej žehličky netreba brať ohľad iba na cenu. Dôležitých je hneď niekoľko faktorov. Odporúčame vám vyberať model s vyššou hmotnosťou , keďže platí, že čím je žehlička ťažšia, tým sa s ňou lepšie žehlí. Netreba ju totiž príliš tlačiť o žehliacu dosku. Veľmi dôležitý je aj údaj o  parnom ráze , ktorý vám prezradí aké množstvo pary žehlička vlastne... Prečítať článok

Druhy žehličiek

Naparovacie - s integrovanou nádržkou na vodu, pre vlhčenie bielizne.

Bez naparovania - klasická bez možnosti zvlhčenia s reguláciou nahriatia plochy žehličky.

Žehličky s parnou stanicou - ľahká žehlička bez integrovanej nádržky na vodu, ktorá je napojená na parnú stanicu, ktorá pod tlakom vyrába kontinuálnu paru.

Naparovacia žehlička

Cestovné - menšia žehlička s nízkou hmotnosťou so sklopiteľnou alebo odoberateľnou rukoväťou.

Bezšnúrové - nabíjateľné žehličky.

Žehliaci lis - profesionálne zariadenia s veľkou žehliacou plochou.

Ako vybrať žehličku

Príkon - Od príkonu (výkonu) závisí, ako rýchlo sa žehlička dokáže nahriať a aké množstvo pary dokáže vyprodukovať konštantne i nárazovo (parný ráz- udáva sa v gramoch/min).

Žehliaca plocha - Pri výbere by vám nemal uniknúť materiál žehliacej plochy a rozmiestnenie parných otvorov aj ich počet. Dnes už nájdeme len výnimočne žehličky s hliníkovou alebo teflonovou plochou, ktoré sú náchylné na poškrabanie. Trendom sú zlúčeniny keramiky, teflonu, železných zliatin a iných materiálov, vďaka čomu je žehlička odolná voči škrabancom a ľahko kĺže po bielizni.

Objem nádržky na vodu - Pre žehlenie vo viacčlennej rodine si určite vyberte žehličku s väčšou nádržkou na vodu, vyhnete sa tak častému dolievaniu vody počas žehlenia.

Parný výkon - Žehlička by mala mať parný výkon pri žehlení aspoň 40 gramov za minútu konštantne. Kvalitné naparovacie žehličky dokážu vyprodukovať parný výkon (parný ráz)až 360 gramov za minútu.

Funkcie - Určite jednou z funkcií, ktorú pri žehličke oceníte je samočistenie a odvápňovací systém. Dobrou funkciou je aj zvuková signalizácia pri dosiahnutí požadovanej teploty a pri nečinnosti, ako aj automatické vypnutie. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkvapkávaniu skondenzovanej pary z otvorov. Pri výbere si prezrite dobre aj rukoväť. Pre lepšie držanie sú vhodnejšie pogumované rukoväte.