Apple Watch Sport recenzia

Apple Watch Sport recenzia a skúsenosti

Základom Apple Watch je nádherný dotykový OLED displej s rozlíšením 312 × 390 pixelov. Práve zvolená OLED technológia sa významne podieľa na živých farbách, výbornej čiernej a...

od 216.2 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Spoločnosť Apple je za posledné roky jednou z najčastejšie skloňovaných spoločností. Fanúšikovia na celom svete milujú produkty tejto kultovej značky a netrpezlivo čakávajú každý Keynote spoločnosti a nové produkty, ktorými prekvapí. Okolo žiadneho produktu nebol taký rozruch, ako pred uvedením prvých inteligentných hodiniek Apple.

Pred uvedením sa na fórach živo diskutovalo o vzhľade a parametroch hodiniek. Situácia sa opakovala s vydaním druhej generácie alebo ak chcete Series 2 Apple Watch.Dnes sú na trhu dve generácie týchto inteligentných hodiniek. Používam hodinky prvej série Apple Watch,verziu Sport Aluminium  38 mm a pokúsim sa moje užívateľské postrehy zhrnúť do pár viet.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na smart hodinky a redakčný výber najlepšie smart hodinky

Apple watch červené recenzia

Prečo ma dizajn hneď neohúril (prvý pohľad)

Hneď na začiatok vám poviem, že dizajn Apple Watch ma na prvý pohľad neohúril. Nech som si pred kúpou prezerala fotky hodiniek akokoľvek napadalo ma iba jedno „sú to proste digitálky“. Napriek tomu som si vybrala hodinky Apple Watch k svojmu iPhonu, ako tu najlepšiu dostupnú alternatívu. Balenie ma milo prekvapilo. Všetky produkty Apple zabalí tak, že máte proste pocit výnimočnosti. Po vybratí hodiniek z krabičky mi však hodinky extra úžasne neprišli. Verzia Sport 38 mm v hlinkovom prevedení so silikónovým remienkom na prvý pohľad pripomína lepší športtester.

Kvalita ma dostala

Dôkladne som si hodinky prezrela a kvalitné spracovanie bolo to, čo ma dostalo. Na hodinkách proste nenájdete ani tú najmenšiu chybu. Moje prvotné obavy, že sa hliníkové telo rýchlo poškriabe boli zbytočné. Niekoľko krát som nimi udrela do niečoho a ani stopa po škrabanci. Tento anodizovaný hliník niečo vydrží. To isté sa týka aj displeja. Nemám na ňom ochrannú fóliu, ani sklo a aj po vyše 8 -mesačnom používaní môžem povedať že sú bez akejkoľvek známky poškodenia. Čo sa týka ochranného skla to ani neodporúčam. Displej Apple Watch je mierne zaoblený 2,5 D a jediné ochranné temperované tvrdené sklo mi na displej nepriľnulo, po pár hodinách mi odletelo ani neviem kde.

Moje pocity (druhý pohľad)

Telo hodiniek je podlhovastého tvaru s miernym zaoblením a celkový dizajn ladí k iPhonu. Keď som hodinky Apple Watch a iPhone priložila k sebe ladili a jednoducho k sebe patria. Sú to malé detaily, ktoré im dodávajú ten príbuzenský vzťah. Dva ovládacie prvky bohato stačia na všetko čo potrebujete ovládať a samozrejme dotykový displej. Dizajn je viac ako minimalistický, čo mne plne vyhovuje a ovládanie intuitívne a behom pár minút som si naň zvykla. Remienok zo špeciálneho vysoko funkčného fluóroelastoméru nie je na prvý pohľad extra vábny, ale jeho kvality som ocenila priamo na ruke. Dobre sedí a na dotyk je príjemný. Najviac oceňujem systém výmeny remienku, ten je jeden z najlepších s akým som sa stretla. Za malú chvíľu si jednoducho odopnete remienok malým stlačením a vymeníte iný rovnako ľahko. K hodinkám som si dokúpila remienok Milanese s magnetickým zapínaním a ten je proste super.

 

Apple watch červené

 

Parametre presné také, aby to fungovalo

Nebudem tu písať, čo všetko je vnútri hodiniek, aký hardvér ale jednoducho napíšem všetko funguje ako má. Hodinky mi nezamŕzajú, notifikácie fungujú. Nepoužívam ich prioritne na hovory, ale pár hovorov som nimi už prijala a druhá strana ani netušila, že rozprávam do hodiniek. Čo milujem je meranie srdcového tepu a fitness funkcie, tie využívam vo veľkej miere. Z notifikácií je to email, ktorý a dá prečítať priamo na displeji hodiniek aj SMS. Bohužiaľ správy messengera Whatsapp, ktorý využívam mi správu iba notifikujú bez možnosti prečítať si ju. Na dotyk som s odozvou spokojná a veľmi sa mi páči prebudenie otočením zápästia aj keď muším priznať, stalo sa párkrát, že to nefungovalo a pomohlo ťuknutie do displeja, najrýchlejší spôsob je nosom .

Koľko vydržia Apple Watch?

Na jedno nabitie mi vydržia od rána do večera s rezervou, ktorú už nevyužijem a tak ich každý večer alebo na druhý deň nabíjam. Nevadí mi to, lebo rovnako nabíjam aj iPhone. Nabíjačka sa mi páči, čo mi však dosť prekáža je zbytočne dlhý kábel.

Watch OS 3. 0

Hodinky som zakúpila s predchádzajúcim watch OS 2.0 a nebola to veľká sláva aj keď oproti 1.0 už aspoň boli lokalizované do slovenčiny. S príchodom watch OS 3.0 mi hodinky prídu skvelé. Potešila ma možnosť nových ciferníkov, lebo pri predošlej verzii to bolo oproti množstvu ciferníkov, ktoré sú k dizpozicií pre Android Wear bieda. Nový OS je proste oveľa lepší a rýchlejší.

 

Čo považujem za plusy a mínusy

thumb_up

+ Veľmi kvalitné spracovanie
+ Možnosť výberu z rôznych variantov hodiniek
+ Možnosť telefonovania
+ Screenshot priamo z hodiniek do albumu fotky v iPhone
+ Veľké množstvo príslušenstva tretích strán (remienky, ochranné kryty, nabíjacie stojany)
+ Dosť presné meranie tepovej frekvencie

thumb_down

- Príliš jednoduchý dizajn
- K nabíjaniu musíte použiť iba jeden typ nabíjačky
- Kompatibilné iba s iOS a iba s modelmi iPhone 5 a vyššie
- Cena

Zhodnotenie na záver

Po skoro 8 mesačnom užívaní inteligentných hodiniek Apple Watch musím priznať, že hodinky mi funkčne vyhovujú na 100 %. S mojím iPhonom spolupracujú supera všetko dôležité, čo využívam spĺňajú. Batéria nie je extra silnou stránkou. Mrzí ma, že sa hodinky nespárujú s mojím starším iPhonom 4S. Podporu majú až od 5-kových modelov.

Nové Apple Watch Series 2 toho prinášajú, čo sa týka hardvéru trochu viac a veľkým plusom je vodeodolnosť aj keď musím povedať, že s Apple Watch Series 1 sa umývam a dávku vody už dostali a neuškodilo im to. Mne osobne sa prechod na nové Apple Watch neoplatí, veď operačný systém je tam rovnaký. Ale pre niekoho, kto sa rozhoduje medzi staršou o niečo lacnejšou verziou a novšou asi má zmysel ísť do novej verzie. Ak by som mala zhodnotiť moju spokojnosť s hodinkami Apple Watch a odporúčanie, tak som veľmi spokojná a hodinky odporúčam každému, kto vlastní iPhone 5 alebo vyšší.

Zoznam článkov

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Apple Watch Sport

Recenzie

Casio SGW 450H 2B

Casio SGW 450H 2B

Vodotesné hodinky s barometrom  na vysokohorskú turistiku , ale i bežné nosenie,  s meraním nadmorskej výšky, prevýšenia a teploty . Casio hodinky... Prečítať recenziu

Xiaomi Amazfit GTS

Xiaomi Amazfit GTS

Inteligentné hodinky, ktoré svojím minimalistickým dizajnom nápadne pripomínajú známe Apple Watch. Z hľadiska výbavy však nie sú až na takej... Prečítať recenziu

Samsung Galaxy Watch Active SM-R500

Samsung Galaxy Watch Active SM-R500

Samsung Galaxy Watch Active SM-R500 sú vybavené pokročilým monitorom tepu a vďaka inteligentnému procesoru kontrolujú vaše tempo pri akejkoľvek... Prečítať recenziu

Xiaomi Amazfit Bip

Xiaomi Amazfit Bip

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit Bip disponujú režimom pre beh, chôdzu aj cyklistiku . Merajú srdcovú frekvenciu, dĺžku cvičenia či rýchlosť... Prečítať recenziu

Garmin vívoActive 3

Garmin vívoActive 3

Športové hodinky Garmin vívoActive 3 zvládnu viac ako 15 športových režimov (cvičenie vo fitnescentre, joga, golf, bežecké i zjazdové lyžovanie,... Prečítať recenziu

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm SM-R800 s elegantným dizajnom disponujú AMOLED displejom a optickým senzorom na meranie tepu.... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Smart Hodinky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

16/06/2017 17:29
m.p
Hodnotenie

Apple Watch k iPhonu proste patria. Cena za Series 1 je slušná a aktualizácia stále v pohode, zatiaľ nemám dôvod prejsť na Apple Watch Series 2 aj keď majú pár vecí navyše. Každou novou aktualizáciou Watch OS je to lepšie.

thumb_up

všetky uvedené

thumb_down

asi tá cena

Pridať komentár