Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač.

Smart watch inteligentné hodinky

Ak ste už premýšľali o ich kúpe ponúkame vám niekoľko tipov, ako sa v nich na trhu zorientovať a vybrať pre seba tie pravé.

Najlepšie smart hodinky

Názov Hodnotenie Detail
Amazfit T-Rex   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Samsung Galaxy Watch   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Garmin Fenix 6X Sapphire   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Apple Watch Series 6   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
datartdatartdatart
Forever ForeVive SB-320   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Kompatibilita so smartfónom

Prvým krokom pri kúpe nových smart hodiniek by malo byť overenie kompatibility s vaším smartfónom. Mnoho kupujúcich sa nechá uchvátiť dizajnom alebo dostupnými funkciami, no hneď po tom, čo tieto hodinky rozbalia, zistia, že sú s ich telefónom nekompatibilné, a teda pre nich nepoužiteľné. Overenie kompatibility môžete vykonať buď na stránke výrobcu týchto hodiniek, alebo sa pýtať priamo v obchode, z ktorého ich kupujete.

Účel hodiniek a ich výdrž

Ďalším krokom je dizajn hodiniek, ktorý by vystihoval váš štýl. Taktiež si musíte premyslieť, čo konkrétne s hodinkami plánujete robiť. Ak ste teda technologický nadšenec, vyberte si hodinky nabité technológiami. V prípade, že ste skôr módnym guru, hľadajte hodinky, ktoré naozaj dokážu zaujať svojím dizajnom. Alebo ak napríklad radi čítate dlhšie SMSky, emaily či správy z iných aplikácií, vyberte si hodinky s čo najväčším displejom.

Podceniť netreba ani výdrž batérie. Tá bude totiž vaše smart hodinky udržiavať pri živote a ak ich chcete používať denne niekoľko hodín, musíte sa orientovať na batériu s dlhou výdržou. Bežná výdrž u monochromatických hodiniek, čiže hodiniek zobrazujúcich len bielu a čiernu farbu, je od plného nabitia 4-5 dní. Pri hodinkách s farebným displejom sa výdrž zaznamenáva na 1-2 dni. Je dobré pozrieť si aj recenzie vybraných hodiniek, kde sa ich autor výdrži batérie bude určite detailne venovať.

Dôležité funkcie

Nemenej dôležitým faktorom sú funkcie, ktoré chytré hodinky ponúkajú. Často zohrávajú pri výbere rolu ako prvé. Niektoré smart hodinky sú určené iba pre prijímanie a prehľad telefonických hovorov či esemesiek. Iné zas ponúkajú pokročilejšie funkcie ako prístup na sociálne siete, plánovač úloh, kalendár alebo hlasové ovládanie. Pred zakúpením hodiniek si preto overte a spoznajte všetky dostupné funkcie.

Smart hodinky

Pri výbere vašich chytrých hodiniek by ste taktiež mali myslieť na jednoduchosť. Vedzte, že hodinky budete používať často a budete s nimi musieť pracovať rýchlo a jednoducho bez žiadneho používateľského manuálu. Preto je jednoduché ovládanie dôležité a obzvlášť u tých, ktorí sa považujú za menej technické typy, no aj napriek tomu túžia po takýchto hodinkách.

Vodotesnosť či cena

Keďže ide o zariadenie umiestnené na holej ruke, bude pre vás dobrou vlastnosťou aj vodotesnosť. Ak aj sú hodinky vodotesné, neznamená to, že sa s nimi môžete ísť bez strachu potápať do oceánu. Vodotesnosť má totiž tiež svoje limity, normy a druhy. Tie sa líšia od typu tekutiny, hĺbky a času vo vode.

Posledným parametrom, ktorý vás bude zaujímať, je určite cena. Naša priateľská rada na záver teda znie, že ak ste si už svoj model hodiniek vybrali, overte si jeho cenu vo viacerých obchodoch a kúpte ich za tú najvýhodnejšiu pre vás. Pri tomto procese vám určite pomôžu portály, ktorých úlohou je porovnávať ceny rôznych produktov a obchodov.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

 

Hodnotenie článku:
(84.4%)

Pulbikované dňa: 14.08.2018

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár