Rotoped je fitness pomôcka určená predovšetkým pre domáci tréning, udržanie kondície, spevnenie tela a chudnutie. Rotopedy delíme podľa ovládania záťaže na manuálne ovládané a počítačom riadené ergometre. Výhodou rotopedov je cenová dostupnosť. Ak potrebujete pomôcť s výberom rotopedu, náš článok a recenzie sú tu pre vás.

Zoznam podkategórií:

Najlepšie rotopedy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie rotopedy 2020 – recenzie, test, porovnanie

Rotoped je jedna z najčastejších foriem aeróbneho tréningu. Veľkú obľubu v domácnostiach si zaslúžil pre svoju jednoduchosť a hlavne pre širokú škálu využitia. Výhodou je nenáročnosť pohybu a celkové pohodlie pri bicyklovaní. Ak ste sa rozhodli pre nákup rotopedu, v prvom rade si zvážte, kto bude rotoped využívať. Potrebujete univerzálny rotoped pre celú rodinu na kondičné cvičenie, alebo pre... Prečítať článok

Ako vybrať rotoped? Skladací, magnetický, rehabilitačný?

Ako vybrať rotoped? Skladací, magnetický, rehabilitačný?

Na trhu je veľké množstvo rotopedov v rôznych cenových hladinách a s rôznymi parametrami. Možno si poviete, zájdem do športového obchodu a tam si nejaký vyberiem. V lepšom prípade natrafíte na odborného predajcu, ktorý vás oboznámi s parametrami a funkciami modelov. Chystáte sa kúpiť... Prečítať článok

Insportline rozdáva elektrobicykle a športtestery zadarmo

Insportline rozdáva elektrobicykle a športtestery zadarmo

Nákupu vianočných darčekov sa vyhneme v najbližších dňoch len veľmi ťažko. V súvislosti s tým sa nám do popredia dostávajú otázky čo kúpiť a kde to kúpiť. Možno vám poradíme. Internetový obchod insportline pripravil akciu, aká tu ešte asi nebola . Každému kto u neho nakúpi nad určitú sumu... Prečítať článok

Ako vybrať rotoped

Rotopedy delíme na rotopedy s manuálne ovládanou záťažou, kde si sami regulujete stupeň záťaže podľa sledovaných hodnôt a ergonometre, ktoré majú elektromagnetický brzdný systém, ktorý je riadený elektronicky teda počítačom. Dokáže tak automaticky regulovať požadovanú záťaž. Ak ste sa už rozhodli aký typ rotopedu vám bude viac vyhovovať zamerajte sa na parametre, ktoré sa môžu líšiť a ktoré najviac vyhovujú vaším potrebám.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Voľba typu

Tu platí prvé základné rozdelenie či chcete jednoduchý manuálne ovládaný rotoped alebo ergonometer.

Voľba brzdného systému

Najrozšírenejším je systém s magnetickou brzdou, tou disponuje väčšina rotopedov. Lepšou variantnou je indukčná (elektromagnetická) brzda, tou disponujú drahšie prístroje.

Rám rotopedu (konštrukcia)

Dôležitým parametrom je nosnosť a odporučené zaťaženie, ako aj výška cvičenca a v neposlednom rade dizajn, celková ergonómia a kvalita spracovania a materiál.

Záťažové koleso

Správna hmotnosť je dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Vyššia hmotnosťzáťažového kolesa zaručuje plynulosť a vyrovnanosť chodu, váha sa pohybuje v závislosti od modelu v rozmedzí 4-10kg.

Sedadlo, riadidlá a pedále

Sú veci ktorým venujte zvýšenú pozornosť. Od ich vyhotovenia a možností nastavenia sa bude odvíjať vaša celková spokojnosť a pohodlie pri tréningu. Uprednostnite ergonomicky tvarované sedadlo s možnosťou nastavenia v horizontálnej aj zvislej polohe. Pri riadidlách si overte ich výškové nastavenie a možnosť polohovania. Pri pedáloch medzi štandard patria balancované, vyvážené pedále s nastaviteľnými páskami.

Počítač a snímač tepovej frekvencie

Jednoduchý počítač má každý rotoped, ak chcete funkcie navyše pozrite sa po rotopede vo vyššej cenovej hladine s väčším množstvom funkcií. Snímač tepovej frekvencie sa pri rôznych modeloch môže líšiť umiestením. Najčastejšie je snímač integrovaný v riadidlách rukoväte alebo sa používa clip do ucha. Niektoré rotopedy majú vo výbave aj hrudný pas pre presnejšie meranie.

Ak chcete určitý komfort na trhu sú rotopedy s počítačmi, ktoré majú nadštandardné funkcie, ako meranie FAT a BMI. Vedia vám prispôsobiť tréning podľa aktuálnej tepovej frekvencie a zvládajú pripojenie k PC alebo tabletu pomocou Bluetooth. Možnosti nastavení za pomoci aplikácie sa rozšíria o nastavenie reálnych trás v Google mapách. Poslednou radou pri nákupe je overenie poskytovaného servisu a dostupnosť náhradných dielov na trhu.