Kenwood Major KMM 770 recenzia

Kenwood Major KMM 770 recenzia a skúsenosti

Celokovový kuchynský robot Kenwood Major KMM 770 Róbusný kovový kuchynský robot, na ktorý sa môžete spolahnúť. Vo výbave s novým skleneným Thermo resist mixérom a...

od 288.99 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Investícia do kvalitného kuchynského náčinia sa vám zaručene vráti. A to nielen v podobe 100% výsledku. Ak si chcete uľahčiť prácu v kuchyni a nájsť spoľahlivého spoločníka na miesenie, šľahanie, krájanie či mletie mäsa, mali by ste pouvažovať nad kúpou kuchynského robota. Kenwood KMM 770 síce patrí medzi drahšie modely, jeho cenu však dokonale vyvažuje kvalita spracovania a vysoký výkon.

Obchody, kde kúpite online:

Vyššia hmotnosť a dokonalý výkon

Tento kuchynský robot sa mi po dizajnovej stránke veľmi páči. Je celokovový a teda aj ťažší. Mne osobne jeho hmotnosť neprekáža, naopak ma teší jeho pevnosť a stabilita počas fungovania. Robot mi na kuchynskej linke zbytočne netancuje, nevibruje ani sa príliš neposúva.

Zaberá síce pomerne dosť miesta, s tým sa ale pri kúpe takéhoto kuchynského náčinia jednoducho treba zmieriť. Veľkou výhodou robotov je fakt, že s týmto jedným strojom vybavíte  hneď niekoľko úkonov a preto na svoje každodenné varenie nepotrebujete 5 rôznych prístrojov, ktoré by vám v skrinkách zaberali miesto.

Kenwood KMM 770 má výkonný 1200 W motor. Zatiaľ som s ním všestranne spokojná. Drobnou chybičkou krásy je snáď iba to, že miešacia metla nedosahuje až k stenám nádoby. S takouto drobnosťou si však šikovná gazdinka rýchlo poradí. Pri používaní kuchynských robotov býva problémom aj to, že hnetacie háky na miesenie cesta nedosahujú úplne na dno a preto sa cesto v spodnej časti misky neprepracuje dostatočne. V prípade tohto modelu sa dá táto drobnosť vyriešiť jednoduchým posunutím hákov.

Bohaté základné príslušenstvo

Pri kúpe drahších vecí si vždy skontrolujem, či dodané balenie obsahuje všetko, čo výrobca udáva v popise resp. popisuje na balení výrobku. Základná zostava kuchynského robota Kenwood KMM 770 obsahuje aj výkonný mlynček na mäso a mixér so sklenenou nádobou. Nádobe zo skla som sa naozaj potešila, nakoľko sa do nej dá mixovať aj vrelá polievka.

Vo veľkej mise zvládnem vymiesiť cesto na koláče či domácu knedľu. Jej chybičkou krásy je chýbajúce uško – predsa len by sa s ňou lepšie manipulovalo. Mierny problém pocítite pri miešaní veľmi malého množstva surovín, je totiž bežné, že ich stroj viac menej „rozhádže“ po stenách nádoby. Na internete som postrehla sťažnosť, že sa v stroji nedá spraviť domáca majonéza z 1 žĺtka. Ak však varíte pre celú rodinu, tak vám použiť iba 1 žĺtok ani nenapadne :-)

Ak patríte medzi náročnejších kuchárov, tak si môžete svoju zbierku príslušenstva aj rozšíriť. Ja som si zabezpečila nadstavec na domáce špagety a strúhadlo. Nevýhodou extra príslušenstva je vyššia cena, nekupujete ho však 3x za život a preto sa s cenou dá zmieriť.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ kvalitné celokovové prevedenie
+ veľká misa
+ vysoký výkon
+ stabilita
+ množstvo príslušenstva na dokúpenie

thumb_down

- vyššia cena
- miske chýba uško
- kuchynský robot zaberá dosť miesta na linke

Po roku používania tohto kuchynského robota si už svoje bežné fungovanie v kuchyni neviem predstaviť. Je kvalitný, výkonný a spoľahlivý. Vyššiu cenu vyvažuje jednoduchá obsluha a najmä skrátenie času varenia. Ak vás nebaví ručne krájať, šľahať či miesiť, zadovážte si tohto sluhu čím skôr.

 

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Premýšľali ste niekedy, ako sa zorientovať v záplave kuchynyských pomocníkov, ktorých nájdete v ponukách e-shopov? Dnes vám predstavíme časť z nich, ktoré sa nazývajú food processory a poradíme vám, podľa akých kritérií si ten správny vybrať. Najlepšie food processory ... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Kenwood Major KMM 770

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kuchynské roboty

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor STM 3018RS

Pridať komentár