Delimano Kuchynský pomocník 5v1 Brava – recenzia, skúsenosti

5 funkcií v jednom
Praktická nádoba
Jednoduché používanie
Spiralizér
Skladnosť

Hodnotenie:
(80.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Fit pomocník pre každého, kto má rád čerstvé ovocné a zeleninové šťavy. Brava 5v1 je multifunkčným kuchynským pomocníkom, ktorý je odšťavovačomšejkeromstrúhadlomspiralizérom na zdravé zeleninové či ovocné špagety (rezance) a ešte k tomu obsahuje aj nádobu a čistiacu kefku.

V jednom pomocníkovi tak máte všetko, čo potrebujete k dobrému ránu a zdravým fit raňajkám. Nádoba o objeme 500 ml s uzáverom je veľmi praktická. Okrem toho sú všetky komponenty vhodné do umývačky riadu.

Delimano Kuchynský pomocník 5v1 Brava získate v ✅  oficiálnom e-shope Delimano.sk za skvelú cenu.

Odšťaví, ale nie všetko

Niektorí považujú kuchynského pomocníka Brava 5v1 za jeden z kuchynských nástrojov. My sme však Bravu 5v1 poňali skôr ako fit pomocníka pre ľudí, ktorí majú radi každodenný prísun vitamínov a radi si raňajky ozvláštnia práve čerstvou dávkou ovocia či zeleniny v tekutej podobe.

Delimano Kuchynský pomocník 5v1 Brava recenzia

Priznám sa, že prvotné očakávanie bolo, že Delimano Brava 5v1 dokáže odšťaviť viac, ako iba citrusové plody. Vzhľadom na priaznivú cenu a následné celkové využite ho toto sklamané očakávanie mierne ospravedlňuje. Ak chcete teda čerstvý pomarančový, mandarínkový džús alebo citrónovú šťavu, tento kuchynský pomocník je vhodný.

Strúhadlo, šejker, spiralizér

5v1 – čo to znamená? Spomínaný odšťavovač, šejker, spiralizér, strúhadlo a takisto sa medzi jeho funkcie ráta i nádoba s mierkou a viečkom, z ktorej môžete priamo piť. V zásade všetko, čo potrebujete. Ako odšťavovač a šejker tento pomocník funguje veľmi efektívne. Čo strúhadlo? Na náš vkus príliš malé a ak chcete niečo nastrúhať, trpezlivosť vám dôjde skôr ako to nastrúhate. Pre nejaké to strúhanie čokolády či citrónovej kôry do nápoja to však možno stačiť bude. Za nás je tak strúhadlo naozaj veľmi málo využiteľné.

Krájanie pomocou Delimano Kuchynského pomocníka 5v1 Brava

Čo sa týka spiralizéra, pre nás nebol nijak špeciálne potrebný. Na pár dekoratívnych ovocných či zeleninových rezancov možno, no v zásade nejde o žiadny zázrak. Na druhej strane, ako vychytávka takéto niečo určite poteší.

Jednoduchá údržba a použitie

Rozhodne oceňujeme, že s umývaním tohto pomocníka z dielne Delimano nie je veľa práce. Okrem toho, že sa jednoducho používa, jednoducho sa i umýva a udržiava. V tomto smere je tak Brava veľmi praktická. V balení je i čistiaca kefka. Nám však stačilo jednotlivé diely opláchnuť pod tečúcou vodou a bolo vybavené. Prípadne môžete dať kuchynského FIT pomocníka i do umývačky riadu. Poteší aj jeho skladnosť. Všetky časti do seba zapadajú a Brava nezaberie viac miesta ako bežný pohár.

Delimano Kuchynský pomocník 5v1 Brava šejker

Skúsenosti a recenzie

Zákazníci v prípade kuchynského pomocníka 5v1 Brava nehlásia žiadnu nespokojnosť. Teší ich nízka cena, kvalita vyhotovenia (materiál) a takisto jeho viacúčelové využite. Samozrejme, strúhadlo si našlo aj svojich milovníkov a viacerí ho považujú za pomerne nepraktické. Celkovo je však šejker i odšťavovač veľmi vítaným pomocníkom a svojich fanúšikov si našiel i „kreatívny“ spiralizér.

Skúsenosti s Delimano Kuchynským pomocníkom 5v1 Brava

Záverečné hodnotenie

Kuchynský pomocník 5v1 Brava od výrobcu Delimano na nás žiadny špeciálny dojem neurobil. Za pomerne výhodnú cenu však získate fit pomocníka do kuchyne, ktorý vám dokáže odšťaviť citrusové plody, samozrejme, musíte sa o to pričiniť a pripravíte si rýchle raňajky a zabezpečíte prísun vitamínov.

Ozvláštnením je strúhadlo a spiralizér. Strúhadlo je na náš vkus príliš malé a jeho využitie je tak značne obmedzené. Čo sa týka spiralizéra, ide skôr o vytvorenie dekoračných rezancov zo zeleniny či ovocia, určite však nejde o spiralizér, s ktorým prichystáte honosné porcie ovocných či zeleninových špagiet. Celkovo tak 5v1 pôsobí skôr ako 3v1, ak k odšťavovaču a spiralizéru prirátame aj možnosť šejkovania vďaka tesniacemu viečku nádoby. Poteší jednoduchá údržba a možnosť umývania tohto pomocníka v umývačke riadu.

Pozitíva

5 funkcií v jednom
Praktická nádoba
Jednoduché používanie
Spiralizér
Skladnosť

Negatíva

Odšťaví len citrusové plody
Malé strúhadlo


Autor recenzie: Bc. Denis Ruščák
Dátum publikovania: 28.06.2020
Najlepšie kuchynské roboty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kuchynské roboty 2022 – recenzie, test, porovnanie

Na jednoduché mixovanie a šľahanie vám určite postačí aj ponorný alebo ručný mixér, keď však už ide varenie a pečenie pre veľkú rodinu je namieste uvažovať aj o dobrom kuchynskom robotovi. Ušetrí vám čas vďaka väčšej variabilite a bohatšiemu príslušenstvu. Tam, kde mixér už nestačí, nastupuje sila kuchynského robota, ktorý zvládne oveľa väčší počet činností pri úprave potravín. Aký... Prečítať článok


Pridať komentár