Kuchynské roboty - Recenzie kuchynských robotov

Naša recenzentka je veľmi šikovná baba, v kuchyni je ako doma, a tak si popri ostatných povinnostiach našla čas aj na otestovanie prvých kuchynských robotov. Budú aj ďalšie, vydržte. :-)

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Premýšľali ste niekedy, ako sa zorientovať v záplave kuchynyských pomocníkov, ktorých nájdete v ponukách e-shopov? Dnes vám predstavíme časť z nich, ktoré sa nazývajú food processory a poradíme vám, podľa akých kritérií si ten správny vybrať. Najlepšie food processory [table]... Prečítať článok

Ako vybrať kuchynský robot

Funkcie - Určite si dôkladne overte, aké činnosti robot dokáže. Okrem mixovanie, šľahania, hnetenia, drvenia a sekania je dobré ak vie aj miešať, miesiť, mlieť a strúhať.

Príkon motora - Znova sa dostávame k číslam, keď príkon 500 W síce pre mixovanie postačí ale pre drvenie už je nedostačujúci. Čím vyšší výkon tým rýchlejší výsledok a kratší čas. Výkonné roboty sa pohybujú niekde okolo 1 000 – 1 500 W. Líšiť sa môže aj spôsob pohonu, ten môže byť spodný alebo vrchný.

Materiál - Ani materiál netreba podceniť, je rozdiel medzi plastovým spracovaním a nerezovým spracovaním a nerezovou nádobou, ktoré sú odolnejšie. Ak vám to rozpočet dovolí vyberte si nerezový model.

Červený kuchynský robot

Príslušenstvo - Tu platí, čím viac toho máte vo výbave tým lepšie. Samozrejme že existuje možnosť dokúpenia si nejakých doplnkov ale v základnej výbave by určite nemal chýbať šľahač, sekáčik, hnetacie háky, nástavec na strúhacie a dobrá nádoba najlepšie aj s krytom. Niektoré roboty majú už aj zabudovanú váhu, čo je veľké plus a mlynček na kávu a mäso, nástavec na lisovanie ovocia.

Nakoniec je dobré nezabudnúť na údržbu, možnosť rozobrateľnosti a umývania niektorých častí v umývačke riadu. Určite oceníte poistkuproti zapnutiuochranu proti prehriatiu motora.