Kuchynské roboty

Kuchynský robot je skvelý pomocník pre každú šikovnú gazdinku. Viete však, podľa čoho si taký kuchynský robot vybrať? Aké parametre by ste si mali pred kúpou všímať? Na aké príslušenstvo nezabudnúť? Poradíme vám v našom článku a potom si môžete prečítať recenzie konkrétnych modelov. Veríme, že vám to pomôže zorientovať sa v širokej ponuke jednotlivých predajcov.

Ako vybrať kuchynský robot

Funkcie - Určite si dôkladne overte, aké činnosti robot dokáže. Okrem mixovanie, šľahania, hnetenia, drvenia a sekania je dobré ak vie aj miešať, miesiť, mlieť a strúhať.

Príkon motora - Znova sa dostávame k číslam, keď príkon 500 W síce pre mixovanie postačí ale pre drvenie už je nedostačujúci. Čím vyšší výkon tým rýchlejší výsledok a kratší čas. Výkonné roboty sa pohybujú niekde okolo 1 000 – 1 500 W. Líšiť sa môže aj spôsob pohonu, ten môže byť spodný alebo vrchný.

Materiál - Ani materiál netreba podceniť, je rozdiel medzi plastovým spracovaním a nerezovým spracovaním a nerezovou nádobou, ktoré sú odolnejšie. Ak vám to rozpočet dovolí vyberte si nerezový model.

Červený kuchynský robot

Príslušenstvo - Tu platí, čím viac toho máte vo výbave tým lepšie. Samozrejme že existuje možnosť dokúpenia si nejakých doplnkov ale v základnej výbave by určite nemal chýbať šľahač, sekáčik, hnetacie háky, nástavec na strúhacie a dobrá nádoba najlepšie aj s krytom. Niektoré roboty majú už aj zabudovanú váhu, čo je veľké plus a mlynček na kávu a mäso, nástavec na lisovanie ovocia.

Nakoniec je dobré nezabudnúť na údržbu, možnosť rozobrateľnosti a umývania niektorých častí v umývačke riadu. Určite oceníte poistkuproti zapnutiuochranu proti prehriatiu motora.

Zoznam článkov

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Najlepší food processor? Recenzie, testy a vaše skúsenosti poradia, ako vybrať

Premýšľali ste niekedy, ako sa zorientovať v záplave kuchynyských pomocníkov, ktorých nájdete v ponukách e-shopov? Dnes vám predstavíme časť z nich, ktoré sa nazývajú food processory a poradíme vám, podľa akých kritérií si ten správny vybrať. Najlepšie food processory [table]... Prečítať článok