Kuchynský robot je skvelý pomocník pre každú šikovnú gazdinku. Viete však, podľa čoho si taký kuchynský robot vybrať? Aké parametre by ste si mali pred kúpou všímať? Na aké príslušenstvo nezabudnúť? Poradíme vám v našom článku a potom si môžete prečítať recenzie konkrétnych modelov. Veríme, že vám to pomôže zorientovať sa v širokej ponuke jednotlivých predajcov.

Zoznam podkategórií:

Najlepšie kuchynské roboty 2021 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kuchynské roboty 2021 – recenzie, test, porovnanie

Na jednoduché mixovanie a šľahanie vám určite postačí aj ponorný alebo ručný mixér, keď však už ide varenie a pečenie pre veľkú rodinu je namieste uvažovať aj o dobrom kuchynskom robotovi. Ušetrí vám čas vďaka väčšej variabilite a bohatšiemu príslušenstvu. Tam, kde mixér už nestačí, nastupuje sila kuchynského robota, ktorý zvládne oveľa väčší počet činností pri úprave potravín. Aký... Prečítať článok

Ako vybrať kuchynský robot

Funkcie - Určite si dôkladne overte, aké činnosti robot dokáže. Okrem mixovanie, šľahania, hnetenia, drvenia a sekania je dobré ak vie aj miešať, miesiť, mlieť a strúhať.

Príkon motora - Znova sa dostávame k číslam, keď príkon 500 W síce pre mixovanie postačí ale pre drvenie už je nedostačujúci. Čím vyšší výkon tým rýchlejší výsledok a kratší čas. Výkonné roboty sa pohybujú niekde okolo 1 000 – 1 500 W. Líšiť sa môže aj spôsob pohonu, ten môže byť spodný alebo vrchný.

Materiál - Ani materiál netreba podceniť, je rozdiel medzi plastovým spracovaním a nerezovým spracovaním a nerezovou nádobou, ktoré sú odolnejšie. Ak vám to rozpočet dovolí vyberte si nerezový model.

Červený kuchynský robot

Príslušenstvo - Tu platí, čím viac toho máte vo výbave tým lepšie. Samozrejme že existuje možnosť dokúpenia si nejakých doplnkov ale v základnej výbave by určite nemal chýbať šľahač, sekáčik, hnetacie háky, nástavec na strúhacie a dobrá nádoba najlepšie aj s krytom. Niektoré roboty majú už aj zabudovanú váhu, čo je veľké plus a mlynček na kávu a mäso, nástavec na lisovanie ovocia.

Nakoniec je dobré nezabudnúť na údržbu, možnosť rozobrateľnosti a umývania niektorých častí v umývačke riadu. Určite oceníte poistkuproti zapnutiuochranu proti prehriatiu motora.