Delimano PRO kuchynský robot – recenzia, skúsenosti

6 režimov + pulzná funkcia
Nehrdzavejúce metličky s nelepivým povrchom
Objemná nerezová nádoba
Planetárny pohon
Ochrana proti špliechaniu
Plynulý rozbeh
Odolná konštrukcia
Možnosť dokúpenia ďalších doplnkov pre multifunkčné využitie

Hodnotenie:
(56.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kuchynský robot PRO od Delimano hnetie, šľahá a miesi. Vďaka funkcii Smart Soft Start má plynulý rozbeh a nerezová miska s objemom 4,5 l je vybavená ochranou proti špliechaniu, čo vás odbremení od zbytočného upratovania. Súčasťou robota sú 3 nehrdzavejúce metličky (hák na hnetenie, metla na miešanie, šľahacia metla) s nelepivým povrchom. Pomocou jedného kolieska môžete využívať až 6 režimov a taktiež pulznú funkciu. Planetárny pohon a odolné, celokovové prevody robota od Delimano zabezpečujú dokonalé premiešanie všetkých surovín v miske.  

Technické parametrevýkon = 1 400 W, prevody = celokovové, objem misky = 4,5 l, počet nadstavcov = 3

Robot, ktorý urobí veľa roboty

Hlavnou funkciou kuchynského robota by malo byť to, že ušetrí robotu vám. No a v tomto smere je Delimano PRO absolútne spoľahlivým pomocníkom. Má 6 režimov, celokovové prevody a výkonný motor, takže si poradí aj so skutočne hustou či lepivou „hmotou“, ale i veľmi jemnučkým cestom. Planetárny pohon zabezpečuje, že sa lopatka pohybuje okolo vlastnej osi. Hlavica sa pritom po celý čas otáča opačným smerom. Výsledkom je, že lopatka pokryje celú plochu misky, a to vrátane jej okrajov, na ktorých neostane ani kúsok cesta. Lopatka navyše dosiahne až na úplne dno, takže môžete miešať aj malé množstvá surovín.

Delimano Kuchynský robot PRO recenzia

Vďaka pulznej funkcii, ktorú ovládate vy, predídete prehriatiu motora a navyše urýchlite rozmiesenie cesta so skutočne pevnou konzistenciou. Funkcia Smart Soft Start zabezpečuje, že sa robot rozbieha veľmi plynule, čo zabraňuje tomu, aby múka alebo iné sypké ingrediencie lietali všade naokolo. To je v skratke to, čo robí z robota PRO výborného kuchynského robotníka.

Mieša, hnetie, šľahá, a to všetko bez neporiadku

Súčasťou robota PRO sú 3 vymeniteľné lopatky s nelepivým povrchomHákom na hnetenie vyhnetiete cesto, metla na miešanie slúži na spracovanie krémov či poliev a šľahacou metličkou vypracujete krásne nadýchaný sneh alebo šľahačku. Ich výmena je naozaj veľmi rýchla a jednoduchá.

Ďalšou časťou robota PRO je nerezová miska s objemom 4,5 l. Počas hnetenia je prikrytá plastovým krytom, ktorý slúži ako ochrana proti špliechaniu. Nachádza sa v ňom však otvor, cez ktorý môžete do misky postupne prihadzovať jednotlivé ingrediencie. Všetky časti, ktoré sa pri práci zašpinia najviac (miska, lopatky), môžete navyše umývať v umývačke riadu.

Kompaktný, ale stabilný

Menšie a ľahšie kuchynské roboty môžu mať problémy so stabilitou. Pre Delimano Pro to neplatí. Aj napriek kompaktným rozmerom a nízkej váhe pri práci pekne stojí na mieste, neskáče a robí to, čo má. Stoja za tým najmä priľnavé prísavky na jeho nôžkach. Za pozitívum pokladáme nepochybne i veľmi pekný dizajn, ktorý je však pri výrobkoch značky Delimano akýmsi nepísaným pravidlom.

Miesenie cesta pomocou kuchynského robota Delimano Pro

Mixér, mlynček a stroj na cestoviny v jednom?

Ak si zaobstaráte samotny robot PRO, môžete na ňom iba miešať či šľahať. Pokiaľ sa však neskôr rozhodnete pre kúpu strojčeka na cestoviny či mlynčeka a rezača, nemusíte opätovne investovať do nových zariadení. K robotu PRO si totiž môžete za pár eur dokúpiť nadstavce na výrobu cestovín, mletie, krájanie a strúhanie zeleniny, ovocia, poprípade aj jemnejšieho mäsa. Robot teda môžeme s pokojným svedomím označiť za veľmi všestranného kuchynského pomocníka, ktorý vám ušetrí nemalé financie.

Skúsenosti a recenzie

Kuchynský robot PRO si sympatie zákazníkov získal najmä vďaka plynulej a spoľahlivej prevádzke, kompaktným rozmerom, postačujúcemu výkonu, peknému dizajnu, jednoduchej obsluhe, prijateľnej cene a rovnomernému miešaniu cesta i krémov.  Za negatívum je označované to, že nemáte možnosť dokúpenia náhradných dielov (napr. ochrana proti špliechaniu či samotná miska).

Recenzie a skúsenosti s kuchynským robotom Delimano PRO

Pozitíva

6 režimov + pulzná funkcia
Nehrdzavejúce metličky s nelepivým povrchom
Objemná nerezová nádoba
Planetárny pohon
Ochrana proti špliechaniu
Plynulý rozbeh
Odolná konštrukcia
Možnosť dokúpenia ďalších doplnkov pre multifunkčné využitie

Negatíva

Bez možnosti dokúpenia náhradných dielov


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 28.08.2020
Najlepšie kuchynské roboty 2023 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie kuchynské roboty 2023 – recenzie, test, porovnanie

Na jednoduché mixovanie a šľahanie vám určite postačí aj ponorný alebo ručný mixér, keď však už ide varenie a pečenie pre veľkú rodinu je namieste uvažovať aj o dobrom kuchynskom robotovi. Ušetrí vám čas vďaka väčšej variabilite a bohatšiemu príslušenstvu. Tam, kde mixér už nestačí, nastupuje sila kuchynského robota, ktorý zvládne oveľa väčší počet činností pri úprave potravín. Aký... Prečítať článok


Komentáre

18/09/2023 10:34
Marian

DOBRY DEN KDE KUPIM SLAHACIU METLICKU KU ROBOTU DELIMANO SM 15198M NIKDE NAHRADNE DIELI SA NEPREDAVAJU BOLA ZAPNUTA MAXIMALNE10 KRAT NIK NEPONUKA NAHRADNY DIEL

13/05/2023 11:28
Jaroslav Szabó

Robot máme kúpený už vyše roka a stále sa k nemu nedá dokúpiť príslušenstvo to je v dnešnej dobe nepredstaviteľné. Výrobca absolútne nedbá na požiadavky zákazníka. Mlynček na mäso a aspoň náhradná nádoba by mala byť samozrejmosťou. To je veľké mínus a neodporúčam kupovať.

08/02/2023 15:31
Ing.Peter Popiela

Je nemysliteľné že v dnešnej dobe výrobca nedbá na požiadavky trhu najmä ak sa na tom dá slušne zarobiť. Už viac ako rok naháňam mlynček na mäso a neviem ho zohnať. Ak by som to vedel pred kúpou tohoto robota, nikdy by som ho nekúpil a to isté odporúčam všetkým. Som znechutený a nič s označením Delimano si nikdy nekúpim.

29/11/2022 12:28
Ján

V októbri sme si zakúpili daný produkt, zatiaľ spokojnosť. Veľká nespokojnosť je so získaním príslušenstva. Nezoženiete mlynček na mäso, sklenú nádobu.jediné čo sa dá zohnať je sada na cestoviny a sušienky.Ani tá vám nepomôže, lebo musíte mať mlynček na mäso. Písal a telefonoval som všetkým možným predajcom,všetci Vám povedia to isté, že nie je. Žiadna ochota pomôcť zohnať, ako správni obchodníci tu nie je. Zaujímavé je, že stále predávajú tento kuchynský robot. Takže značka Delimano u nás prepadla.

17/11/2020 18:33
Renáta Buiova

Škoda že sa nedá dokúpiť náhradná miska, pri šľahanî cesta a napr.šlahačky je potrebné viliať cesto,umyť a znova šľahať.

Pridať komentár