Lamax Action X8 Electra recenzia

Lamax Action X8 Electra recenzia a skúsenosti

Model X8 Electra prináša v rámci svojej triedy doposiaľ nevídanú kvalitu obrazu. Či už sa rozhodnete natáčať svoje zážitky vo vysokom rozlíšení, alebo pôjdete cestou až...

od 41.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Kameru som dostala ako darček. Venujem sa turistike a používam vždy pri túrach fotoaparát alebo mobil. Už dlhšie som premýšľala o kamere. Najprv som zvažovala úplne jednoduchú Outdoorovú kameru, len základný model. Týmto darčekom ma moja rodina milo prekvapila. Beriem si ju na túry, už som s ňou jazdila aj na bicykli v teréne a hoci som túto značku predtým nezaregistrovala, dnes ju môžem zhodnotiť veľmi kladne.

Pekný športový dizajn a príjemné rozmery ma milo prekvapili

Ako prvé čo ma veľmi prekvapilo bol veľmi pekný dizajn a rozmery. Nie je to žiadna veľká kamera, ale kompaktná kamera, ktorá sa dobre drží v ruke a vďaka nízkej hmotnosti ju necítim ani pripojenú na popruhu batohu. Dizajn a rozmery hodnotím kladne.

favorite Pridali sme nové recenzie na kamery a redakčný výber najlepšie kamery

3 naj - kvalitné spracovanie, bohaté príslušenstvo, výborné funkcie

Celkové spracovanie je veľmi kvalitné. Čo som sa dozvedela dodatočne o tejto značke, tak ide o českého výrobcu, ktorý je veľmi úspešný práve v oblasti športových kamier a kamier do áut. Veľmi úspešne sa predáva na európskom trhu. Okrem toho som v súčasnej dobe už videla v obchodoch aj prenosné reproduktory a slúchadlá tejto značky. To som však trochu odbočila. Čo sa týka teda spracovania nemám, čo kamere vytknúť. Ďalším milým prekvapením bolo bohaté príslušenstvo v balení. Okrem kamery sa tam nachádzali rôzne držiaky, adaptéry, odolné vodotesné puzdro, náhradná batéria ajdržiak vhodný na bicykel. Mne osobne sa páči držiak, ktorým sa dá kamera upevniť bez odolného puzdra.  Pripojiť sa dá buď na statív alebo zvrchu je možnosť zavesenia a samozrejme nechýba nabíjačka.

Čo osobne považujem za plus, čo sa týka parametrov a funkcií je nahrávanie videa v 4K aj keď s určitými kompromismi iba v 10 fps. Pri týchto záberoch už mám pocit, že si tam kamera veľa pripočítava alebo skôr si domýšľa ten obraz J. Čo do kvality videa vo Full HD a fotografií si však stojí táto kamera veľmi dobre a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Obraz je veľmi pekný, lesklý a kontrastný. Veľmi dobre sníma v 170°uhle a ďalšou výbornou funkciou, čo hodnotím kladne je časozber. S odolným krytom ju môžete vziať aj do vody, čo som ešte neskúšala ale výrobca garantuje vodotesnosť do hĺbky 30 metrov. Nechýba Wi-fi s priamym pripojením na mobil a cyklické nahrávanie. To osobne nevyužívam, ale určite sa pre to využitie nájde v aute alebo niekde, kde potrebujete neprerušovaný záznam. Takto sa po zaplnení pamäťovej karty nahráva záznam znova s tým, že najstaršie záznamy prepíše. Veľmi dobrou funkciou je aj detekcia pohybu. Ovládanie je veľmi intuitívne a po chvíli som do toho prišla. Menu je lokalizované aj do slovenčiny, takže problém s ovládaním by nemal mať nikto. Displej je maličký o uhlopriečke 1,5“. Kamera sa dá pripojiť k PC aj k TV. Nabíjanie trvá asi 2 hodiny a výdrž, čo mne maximálne vydržala bolo asi hodina a 15- 20 minút. Mám sebou však, vždy aj náhradnú batériu takže to je veľmi dobré riešené, že bola už v balení.

Čo hodnotím kladne a čo negatívne

thumb_up

Moderný dizajn a kompaktné rozmery
Veľmi dobré dielenské spracovanie
Veľké množstvo príslušenstva
Jednoduché ovládanie
Náhradná batéria v balení
Zostavenie videa z časozberných fotografií
Režim automobil (vhodné pri inštalácii do auta- kamera sa zapne naštartovaním auta)
Vodotesné puzdro (30m)
Menu v slovenčine
4K (s prižmúrením oka)
Wi-fi
Pomer výkon a cena

thumb_down

Horšie prechody zo svetla do tmavšieho priestoru
Batéria je chránená krytom, ktorý nemá žiadne uchytenie priamo na kamere
Audio oproti kvalite obrazu trochu zaostáva v kvalite
Pamäťová karta nie v balení (podpora max. 32 GB)

Som s kamerou Lamax Action X8 Electra veľmi spokojná. Nie som síce náročná užívateľka, ale chcem mať dobrú kvalitu. Tento model mi vyhovuje a odporúčam ju určite niekomu, kto chce natáčať vlastné videá v dobrej kvalite a za dostupnú cenu. Je kompaktná s bohatým príslušenstvom. Dokonca s náhradnou batériou už v balení. Má možnosť nahrávať v 4K, bohužiaľs určitým kompromisom. Záznam vo Full HD je na veľmi dobrej úrovni. Mne osobne asi najviac vadí horší prechod zo svetlého miesta na tmavé alebo naopak. Kamera akoby sa chvíľu spamätávala, kým poriadne zaostrí detaily. Menšie mínus vidím aj v krytke, ako sa vyberá batéria. Nemá žiadne prichytenie k telu kamery a pri výmene batérie v teréne mi spadla na zem. Šťastím bolo, že som ju našla, ale keď spadne do rokliny alebo hustej trávy môže byť problém ju nájsť. Inak som veľmi spokojná a z kamery sa teším.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2020

Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2020

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Lamax Action X8 Electra

Recenzie

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Domáca bezpečnostná kamera , určená do interiéru. Umožní vám sledovať vybranú miestnosť v domácnosti pomocou ostrého obrazu vo Full HD kvalite... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Kamery

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

16/06/2017 17:25
m.p
Hodnotenie

S touto kamerou som max spokojný, nízka cena a ak nechcete investovať do GoPro určite sa tento model oplatí. Príslušenstvo max a náhradná batéria v balení potešia. Pre začiatočníkov dobrá voľba.

thumb_up

cena, kvalitné spracovanie, príslušenstvo

thumb_down

žiadne podstatne za takú cenu

Pridať komentár