Akú kameru na prilbu - najlepšie kamery 2021

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých treba mať prehľad, ak sa pri výbere vhodnej kamery nechcete popáliť. Medzi ne patrí kvalita záznamu, možnosti uchytenia alebo pripevnenia kamery a rôzne ďalšie funkcie na ktoré sa pozrieme v tomto článku.

Pravdepodobne prvým a najdôležitejším aspektom pri kúpe kamery na prilbu je jej kvalita obrazu. Otázkou číslo jedna bude, či je obraz dostatočne kvalitný a ostrý aj v externých podmienkach, ktoré často zahŕňajú rýchly pohyb, pri ktorom je záznam kamery náchylný na rozmazanie. Kvalita obrazu tak závisí na viacerých faktoroch ako štruktúra kamery, vlastnosti senzora, uhol pohľadu alebo typ čipu v snímači.

Najlepšie outdoorové kamery

Názov Hodnotenie Detail
GoPro Hero9 Black   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Lamax X9.1   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
datartdatartdatart
Niceboy VEGA 6   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
GoPro Hero8 Black   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Sony FDR-X3000R   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Potrebné pojmy

1080p: Full HD (obraz vo vysokom rozlíšení), definuje 1080 pixelov na obraze zvisle, čím viac ich je tým ostrejší a krajší je obraz. Kamery s fullHD rozlíšením v tomto ohľade určite uspokoja takmer každého.

720p: stále ide o HD obraz, no s nižším rozlíšením 720 pixelov.

4K: ide o Ultra HD rozlíšenie, ktoré však pre mnohých športovcov nie je vôbec dôležité.

Rotácia šošovky: možnosť otáčania objektívu, umožňuje namontovať kameru pod rôznym uhlom.

Stabilizácia obrazu: v teréne zažijete množstvo vibrácií, ktoré pôsobia na obraz veľmi rušivo. Práve tieto vibrácie eliminuje stabilizácia obrazu. Pri nej sa stretnete s dvoma parametrami a to digitálnou a optickou stabilizáciou. Digitálna stabilizácia pri svojom pôsobení zhoršuje kvalitu výsledného obrazu, pričom optická stabilizácia na kvalitu výsledného obrazu nemá negatívny vplyv.

LCD: ide o displej v kamere na ktorom si môžete pozrieť výsledný záznam.

fps: označuje počet snímkou za sekundu. Normálne prehrávanie videa prebieha pri 25-30 snímkach za sekundu. Nahrávanie pri 50/60 snímkach nám potom dáva možnosti k vytváraniu dobrých spomalených záberov rovnako ako 120fps alebo viac.

Formátovanie: tento výraz je dôležité poznať, nakoľko označuje funkciu ktorá Vám zmaže celé úložisko.

Formát: netreba si ho mýliť s formátovaním. Slovo formát označuje typ výsledného súboru v ktorom je Vaše nahrané video uložené (napr. avi, mkv a pod.)

Pred samotným nahrávaním určite strávte nejaký čas tým, že si Vašu kameru vhodne nastavíte a namontujete v dobrom uhle. Montáž musí byť pevná a stabilná, pričom ak má Vaša kamera kryt, vždy v ňom musí byť umiestnená. Možností upevnenia existuje naozaj mnoho, no kameru môžete

pokojne aj držať v ruke a predpokladu, že nahrávate niekoho iného alebo že Vám nebráni pri Vašej aktivite. Najideálnejšie upevnenie je však práve na prilbe.

Tipy na konkrétne kamery

GoPro HERO 4- ide o tú najlepšiu a najvýkonnejšiu kameru, ktorá je k dispozícii na bežnom trhu. Ponúka vysoký stupeň odolnosti voči nárazom, vode, prachu a nebojí sa ani blata. Jej najnovší model nahráva video v 4K rozlíšení pri 30fps a video vo fullHD rozlíšení až pri 120 snímkach za sekundu čo sa u iných modelov len tak nevidí. Samozrejmosťou je teda vyššia cena. Aktuálne ju zoženiete od 379 eur. Pozrieť recenziu GoPro Hero4 >>

Xiaomi Yi Sports- je modelom od čínskeho výrobcu s výborným pomerom cena/výkon. Ponúka záznam videa v 1080p/60fps, 16Mpx fotoaparát a Wifi pre spárovanie kamery s telefónom alebo tabletom. To všetko za cenu od 85,59€. Viac info o produkte >>

LAMAX ACTION X8 Electra- je odolným modelom s vodotesným krytom. Video nahráva v rozlíšení 1080p/60fps a širokým uhlom záberu až 170 stupňov. Ponúka aj integrované Wifi, režim do auta alebo 1,5 palcový displej na ktorom si svoje záznamy môžete prebehnúť. Jej cena je od 128 eur. Viac informácií o Mamax X8 >>

Hodnotenie článku:
(83.6%)

Pulbikované dňa: 01.01.2017

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Obľúbené produkty

Zobraziť kategóriu:


Pridať komentár