Lamax X9.1 outdoorová kamera – recenzia, skúsenosti

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Kvalitné video/fotografie
Bohaté príslušenstvo
Slow motion
Optická stabilizácia
Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Veľký LCD dotykový displej
Odolné prevedenie
Vodotesná až do 40 m (v obale)
Možnosť manuálneho nastavenia kamery
Možnosť ovládania na diaľku

Hodnotenie:
(76%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Lamax X9.1 je outdoorová kamera, s ktorou môžete zhotovovať videá v 4K, Full HD a HD rozlíšení alebo fotografie s kvalitou 12 Mpx. Má veľmi kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, je vybavená optickou stabilizáciou, USB aj HDMI portom a LCD dotykovým displejom s uhlopriečkou 2". Kamera Lamax X9.1 je po vložení do puzdra vodotesná až do hĺbky 40 m.

Technické parametre: rozlíšenie videa = 4K/30 fps, 2,7K/30 fps, Full HD/60 fps, HD/120 fps, rozlíšenie fotografií = 12 MPx, stabilizácia obrazu = IOS, kapacita batérie = 1 050 mAh, typ displeja = LCD, uhlopriečka displeja = 2", vodotesnosť = do 40 m (v obale), rozmery = 60 x 44 x 33 mm, hmotnosť = 72 g

Zaujala vás outdoorová kamera Lamax X9.1? Nájdete ju na ✅ webe Heureka.sk.

Takmer na nerozoznanie od tých drahších

Lamax X9.1 nás pozitívne prekvapila hneď pri rozbaľovaní. Obsah balenia je totiž viac než štedrý. Nájdete v ňom niekoľko nadstavcov, držiakov, diaľkový ovládač na remienku (môžete si ho pripnúť na zápästie ako hodinky), látkové vrecúško na prenášanie, odolné puzdro, handričky na čistenie, samolepiace mounty a samolepky.

Na prvý pohľad sa Lamax X9.1 až nápadne podobá na GoPro Hero8Telo má zaoblené boky, pogumovaný povrch, avšak je vyrobené prevažne z plastu. Aj napriek tomu je až prekvapivo odolné a všetky spoje držia pohromade parádne. Celkový dojem z hľadiska odolnosti jednoducho nie je zlý.

Lamax X9.1 recenzia

Na rozdiel od Hero8 a Insta360 ONE X2, ktoré môžete „ponárať“ aj bez obalu, musíte tento kúsok pred namočením vložiť do plastového vodotesného puzdra. V ňom táto kamera uspokojí nejedného nadšenca potápania, keďže „funguje“ až do 40 m hlbokého ponoru.

Kvalita obrazu (skoro) v TOP kvalite

Rozlíšenie videa je porovnateľné s modelmi ako GoPro Hero8, čo je na kameru za necelých 90 eur priam nadľudský výkon. Pri natáčaní cez deň a za dobrého svetla nás kvalita videa skutočne prekvapila. Obraz má sýte farby a pôsobí veľmi mrštne. Ak budete natáčať v noci, môže vás prekvapiť trochu horšie ostrenie a vyššia miera šumu. Nejde však o nič neznesiteľné. Celková kvalita obrazu videa je veľmi dobrá, samozrejme, Hero osmička to zvláda trochu lepšie.

Lamax X9.1 disponuje vstavanou optickou stabilizáciou, ktorá nie je na zahodenie. Rozdiely sú markantné hlavne pri slow motion. S týmto LAMAXom môžete točiť v 4K pri 30 snímkach za sekundu, vo Full HD pri 60 fps alebo v HD pri 120 fps. V praxi je teda zábery možné spomaliť 2x pri Full HD alebo 4x pri HD rozlíšení.

Veľmi príjemným prekvapením je možnosť manuálneho nastavenia kamery (ostrenie, expozícia, ISO, vyváženie bielej...), podpora štandardu HDR, ktorý oceníte hlavne pri natáčaní v náročnejších svetelných podmienkach (prechod z tmy do svetla alebo naopak), a taktiež podpora kodeku H.265, ktorý ušetrí miesto na karte a zároveň zachová maximálnu kvalitu záznamu.

Sklamaní sme neostali ani pri fotení. Lamax X9.1 zhotovuje fotografie s 12 Mpx rozlíšením, ktoré je na outdoorový model celkom fajn. Fotky v praxi vyzerajú slušne. Horšiu kvalitu sme museli konštatovať len pri fotení za horšieho svetla. Rovnako pozitívne nás prekvapila aj kvalita zvuku. Podobne ako pri ostatných modeloch nejde o nič ohurujúce, avšak ani znesiteľné.

Kompaktná, ľahká, so slabšou výdržou a dlhším nabíjaním

Lamax X9.1 má veľmi kompaktné rozmery a skutočne nízku hmotnosť, iba cca 70 g (ľahšia v našom porovnaní je len Niceboy VEGA 6 star), ktorú sme ocenili najmä pri pripnutí na prilbu. Je vybavená 1 050 mAh batériou. Jej výdrž nie je úplne vo vrcholovej kondícii. Za ideálnych podmienok vydrží cca hodinku a pol. Ako problém vnímame taktiež jej dlhšie nabíjanie cez USB kábel. Pozitívom je možnosť výmeny batérií v priebehu používania, náhradnú batériu si však budete musieť dokúpiť samostatne.

Outdoorová kamera Lamax X9.1

Lamax X9.1 je vybavená HDMI aj USB portom (nabíjanie prebieha cez USB). Logicky, nachádza sa na nej aj slot na pamäťovú kartu. Ako nevýhodu vnímame nedostupnosť všetkých portov a vstupov po vložení kamery do puzdra. S týmto problémom sa však stretnete pri väčšine podobných modelov.

Ovládanie bez výhrad

Outdorová kamera je vybavená 2 displejmi. Zadný, ktorý „zakrýva“ takmer celú zadnú plochu kamery (má uhlopriečku 2"), je dotykový a slúži na ovládanie, predný plní informačnú funkciu. Ovládanie kamery prebieha aj prostredníctvom mechanických tlačidiel na bočnej a hornej strane. Možnosť dotykového ovládania vypichujeme hlavne pri porovnaní s Niceboy VEGA 6 star, ktorá nedisponuje dotykovou obrazovkou.

Lamax X9.1 je ovládateľná aj na diaľku, a to hneď niekoľkými spôsobmi. Prvým z nich je diaľkový ovládač, ktorý je súčasťou balenia. Ovládač je pripevnený na textilný ramienok, vďaka čomu ho môžete nosiť pohodlne na zápästí. Tento praktický detail nás skutočne potešil. Ovládanie „diaľkového“ je veľmi príjemné. Nachádzajú sa na ňom samostatné tlačidlá pre začatie nahrávania videa, fotografovanie atď.

Akčná kamera Lamax X9.1

Druhou možnosťou je ovládanie cez aplikáciu Lamax Hi Cam vo vašom smartphone. Funguje tradične cez Wi-Fi. Spoľahlivý prenos signálu vám môžeme garantovať do cca 10 m. Všetko však závisí od kvality prijímaného signálu. Tento spôsob ocenia najmä tí, ktorí chcú vidieť to, čo práve natáčajú či fotia. Na telefóne sa vám totiž zobrazí aktuálny záber. Cez aplikáciu môžete na kamere nastavovať aj všetky dostupné funkcie.

Menu kamery je prehľadné, ovládanie jednoduché, z tohto hľadiska jej teda nemáme čo vytknúť. Samotný displej má vcelku dobrú viditeľnosť, a to aj pri silnejšom slnku/svetle. Menšie nedokonalosti sme zaregistrovali iba pri jeho sledovaní v ostrých uhloch.

Skúsenosti a recenzie

Negatívne hodnotenia na Lamax X9.1 hovoria o dlhšom čase nabíjania a kratšej výdrži batérie, horšej kvalite zvuku pri natáčaní v puzdre a slabšej kvalite videa/fotografií pri slabšom svetle. Všetky ostatné dôležité parametre, ako je kvalita obrazu, ovládanie či celková odolnosť, sú hodnotené len a len pozitívne.

Recenzie a skúsenosti s outdoorovou kamerou Lamax X9.1

Pozitíva

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Kvalitné video/fotografie
Bohaté príslušenstvo
Slow motion
Optická stabilizácia
Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Veľký LCD dotykový displej
Odolné prevedenie
Vodotesná až do 40 m (v obale)
Možnosť manuálneho nastavenia kamery
Možnosť ovládania na diaľku

Negatíva

Vodotesná len v puzdre
Slabšia batéria
Dlhšie dobíjanie
Horšia kvalita videa/fotografií pri slabých svetelných podmienkach


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 05.04.2021
Najlepšie športové outdoorové kamery 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie športové outdoorové kamery 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chcete kvalitnú kameru, ale nechce sa vám čítať stovky recenzií, hodnotení a platených výsledkov testov? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Toto všetko sme za vás absolvovali, zozbierali sme testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa... Prečítať článok

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok


Pridať komentár