GoPro HERO8 Black outdoorová kamera – recenzia, skúsenosti

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vodotesnosť do 10 m (bez obalu)
Dobrá kvalita fotografií
Pomerne dlhá výdrž batérie
Množstvo režimov a funkcií
Integrovaná stabilizácia
Jednoduché ovládanie
Možnosť ovládania hlasom aj na diaľku
Pevná a odolná konštrukcia

Hodnotenie:
(74.8%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black Edition točí v 4K/60 fps, 2,7K/120 fps a Full HD/240 fps rozlíšení. Má pevnú konštrukciu, pogumované telo, je odolná a vybavená praktickými Folding Fingers na jej uchytenie bez obalu. Bez obalu s ňou môžete točiť alebo fotografovať aj pod vodou, a to až do hĺbky 10 m. Má pomerne dlhú výdrž batérie a je vybavená mnohými praktickými režimami a funkciami vrátane pokrokovej stabilizácie HyperSmooth 2.0.

Technické parametre: rozlíšenie videa = 4K/60 fps, 2,7K/120 fps, Full HD/240 fps, rozlíšenie fotografií = 12 MPx, stabilizácia = HyperSmooth 2.0, uhlopriečka dotykového displeja = 2", kapacita batérie = 1 200 mAh, vodotesnosť = do 10 m (bez obalu), rozmery = 66,3 x 48,6 x 28,4 mm, hmotnosť = 126 g

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black je za dobrú cenu dostupná na ✅  webe Heureka.sk.

Pôsobivá od prvej chvíle

Ako to už pri Gopročkách býva, prvé, oku lahodiace pocity nás ovládli už pri jej rozbaľovaní. Dizajnová priehľadná krabička a v nej najstalovaná GoPro HERO8 uchytená do držiaka, ktorý je súčasťou balenia, spolu pôsobia naozaj štýlovo. Po rozbalení sme pri kamere našli samolepiaci mount, batériu, USB kábel na nabíjanie, návod na obsluhu a niekoľko GoPro samolepiek. Áno, obsah balenie nie je najštedrejší. Ide skôr o nevyhnutný základ.

Absencia vodotesného krytu dnes už asi nikoho neprekvapí, keďže všetky GoPro kamery od modelového radu 5 môžete do vody ponoriť aj „holé“. GoPro HERO8 je, podobne ako drahšia Insta360 ONE X2vodotesná do 10 m hĺbky (bez obalu).

Hero8 sa na prvý pohľad zásadne nelíši od jej predchodkyne, Hero sedmičky. Opak je však pravdou. Konštrukcia je práve tým parametrom, na ktorom výrobca zapracoval asi najviac. Najzásadnejšou zmenou je tzv. bezrámčekové telo a Folding Fingers úchyty.

GoPro HERO8 Black recenzia

Folding Fingers úchyty, ktoré sa nachádzajú na spodnej strane kamery, slúžia na jej prichytenie na statív či niektorý z držiakov. Toto je skutočne veľký a praktický pokrok. Bez ochranného puzdra ste totiž mohli používať GoPro7 aj ďalšie staršie modely. Avšak vo chvíli, keď ste ich chceli pripojiť k čomukoľvek, ste sa použitiu klietky alebo obalu nevyhli. Folding Fingers jednoducho vyklopíte a GoPro pripnete, kam chcete. V tomto smere je Hero8 výnimočná aj pri porovnaní s ostatnými testovanými kúskami.

Vďaka tomuto, na oko, detailu sa do GoPro Hero8 dostanete aj počas jej používania na stojane či statíve (výmena batérie, pamäťovej karty atď.). Telo kamery pôsobí už na omak veľmi pevným a robustným dojmom, za ktorým stojí najmä kovový rám v kombinácii s pogumovaným povrchom. Preto sa nemusíte obávať ani menej opatrného zaobchádzania.

Obraz? Naozaj výnimočný

Kvalita obrazu nás pri kamerách zaujímala, logicky, najviac. S GoPro Hero8 Black môžete videá točiť v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Základný režim ponúka rozlíšenie 2,7K pri 120 fps, a ak kameru prestavíte na ešte „slabšie“ Full HD, môžete využívať až 240 fps. Čo to znamená v praxi? Okrem toho, že GoPro Hero8 Black točí videá v naozaj parádnej kvalite, ponúka aj možnosť slow motion, teda spomalených záberov. Pri Full HD rozlíšení ich môžete spomaliť až 10-násobne, čo je slušný výkon.

K samotnej kvalite obrazu si dovolíme bez hanby povedať, že ide o to najlepšie, čo ponúka aktuálny trh s outdoorovými kamerami (dokonca nielen outdoorovými). GoPro HERO8 zvláda s prehľadom ostré protisvetlo aj iné komplikované svetelné podmienky. O niečo horšie je to pri slabšom svetle. Obraz videa v tomto prípade mierne šumí, avšak v porovnaní s inými modelmi (v našom teste aj inými na trhu) je to skutočne nepodstatný detail.

Asi najväčším „hajpom“ tohto modelu je stabilizácia HyperSmooth 2.0, ktorú môžete naplno využívať pri všetkých rozlíšeniach aj fps. Stabilizácia má navyše niekoľko režimov, no a výsledky pri použití „Boost“ sú naozaj neuveriteľné. Samozrejme, ak sa rozhodnete pre vypnutie stabilizácie, zábery budú vyzerať presne tak ako z každej outdoorovej kamery.

GoPro osmička v sebe ukrýva množstvo video režimov vrátane TimeLapse a skutočne šikovnej funkcie TimeWarp 2.0 na zrýchlenie alebo spomalenie. Ovládanie TimeWarp 2.0 je veľmi jednoduché, vďaka čomu môžete v priebehu točenia prechádzať z normálneho videa do „časozberu“.

Fotogenická a celkom počúvateľná

GoPro Hero8 disponuje 3 integrovanými mikrofónmi (na boku, na spodnej strane a vpredu). Zvuk videa nie je vôbec zlý, samozrejme, ak chcete zábery predať do National Geographic, určite nesplní požadovanú kvalitu.

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black

Sklamaním nie je ani kvalita fotografií s rozlíšením 12 MPx. Aj v tomto prípade platí, že nejde o to najlepšie z najlepšieho, určite ich však nemôžeme označiť za zlé. Milým prekvapením bolo aj viacero fotofunkcií, napr. výber digitálnej šošovky (úzka, široká, SuperView a lineárna bez skreslenia), HDR, SuperPhoto, ktoré využijete najmä pri momentkách, či LiveBurst na fotenie akčných scén.

Povelmi, bezdrôtovo aj dotykovo

Na GoPro HERO8 nájdete 2 displejeVeľký farebný dotykový displej, ktorý zakrýva v podstate takmer celú zadnú stranu kamery, slúži na jej ovládanie. Predný monochromatický displej zobrazuje stav batérie a pamäte, režim, ktorý práve používate, a taktiež čas nahrávania.

Citlivosť dotykového displeja je úplne v poriadku. Je veľmi pekne čitateľný (pri pohľade zblízka sa na ňom objavili nejaké tie chybičky krásy, nie je to však nič strašné), má dobré podsvietenie a aj samotné ťukanie prebiehalo bez najmenších problémov.

Akčná kamera GoPro HERO8 Black recenzia

Celkové ovládanie GoPro 8 je vyslovene intuitívne. V menu sme sa zorientovali v priebehu niekoľkých minút a aj samotné nastavovanie a prestavovanie režimov prebiehalo veľmi hladko. Hero osmičku môžete rovnako ovládať aj prostredníctvom free aplikácie GoPro App, ktorá je vskutku pokroková. Po jej nainštalovaní do smartphonu či tabletu dokáže napr. sama zostrihať video.

„Chuťovkou“ pre milovníkov technológií je možnosť ovládania cez hlasové príkazy. GoPro 8 je celkovo vybavená 14 predvolenými hlasovými povelmi, ktorými ju môžete napr. zapnúť (stačí povedať „turn on“) alebo začať nahrávať video (povel „start recording“).

Bežkyňa na kratšie trate

Batéria GoPro HERO8 má kapacitu 1 200 mAh (rovnako ako pri jej predchodkyniach), čo nie je najmenej, avšak ani najviac. Dobrou správou je, že ak vlastníte niektorý z predošlých GoPro modelov, nová osmička je kompatibilná aj so staršími typmi batérií. Pri ich použití však nebudete môcť využívať všetky jej vychytávky.

GoPro HERO8 Black zapínanie

Reálna výdrž batérie je individuálna. Ak budete točiť videá v 4K a popritom naplno využívať dotykový displej, batéria vydrží cca hodinku. Pri Full HD rozlíšení je to približne dvojnásobne dlhý čas.

Pri nabíjaní kamery z počítača vám táto činnosť zaberie približne 3 hodiny. Plusom je, že GoPro Hero8 môžete dobíjať aj počas jej používania. Ak by ste chceli využiť nabíjanie zo siete, budete si musieť zaobstarať adaptér, ktorý v základnom balení absentuje.

Skúsenosti a recenzie

Väčšina vlastníkov GoPro Hero8 si túto outdoorovú kamerku nevie vynachváliť. Oceňujú najmä kvalitný obraz videa aj fotografií, možnosť točiť v slow motion, stabilizáciu obrazu HyperSmooth 2.0, celkovú odolnosť a kompaktné rozmery. Za negatíva sú označované napr. horšia kvalita obrazu pri slabých svetelných podmienkach a nutnosť dokúpenia príslušenstva.

Recenzie a skúsenosti s outdoorovou kamerou GoPro Hero8 Black

Pozitíva

Dobrý pomer medzi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vodotesnosť do 10 m (bez obalu)
Dobrá kvalita fotografií
Pomerne dlhá výdrž batérie
Množstvo režimov a funkcií
Integrovaná stabilizácia
Jednoduché ovládanie
Možnosť ovládania hlasom aj na diaľku
Pevná a odolná konštrukcia

Negatíva

Dodávaná bez obalu, adaptéra a ďalšieho príslušenstva
Horšia kvalita videa pri zhoršených svetelných podmienkach


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 05.04.2021
Najlepšie športové outdoorové kamery 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie športové outdoorové kamery 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chcete kvalitnú kameru, ale nechce sa vám čítať stovky recenzií, hodnotení a platených výsledkov testov? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Toto všetko sme za vás absolvovali, zozbierali sme testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa... Prečítať článok

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok


Komentáre

15/09/2022 07:10
Ivan

Neodporúčam túto radu od GoPro. Kamera je nepoužiteľná, seká, mrzne, prehrieva sa, nezvláda ani +25 °C a nakoniec ju už nezapnete - reklamácia je problémová. V prípade záujmu zašlem aj video, kde sú všetky chyby viditeľné.
Som strašne sklamaný s kvality tejto kamery a celkovo s prístupu firmy ku reklamácii.

Pridať komentár