DJI Osmo Action outdoorová kamera – recenzia, skúsenosti

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vcelku dobrá kvalita fotografií
Vodotesnosť bez obalu až do 11 m (s obalom do 60)
Dlhá výdrž batérie
Kvalitnejší zvuk v porovnaní s konkurenciou
Dobrá optická stabilizácia
Jednoduché ovládanie (aj na diaľku alebo hlasom)

Hodnotenie:
(78%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

S outdoorovou kamerou DJI Osmo Action môžete točiť v 4K/60 fps a Full HD/240 fps alebo fotiť v 12 Mpx kvalite. Je vybavená optickou stabilizáciou, batériou s kapacitou 1 300 mAh a veľkým dotykovým displejom. DJI Osmo Action je odolná voči prachu, nárazom a je vodotesná až do hĺbky 11 m (bez obalu). S obalom ju využijete aj pri potápaní do 60 m.

Technické parametre: rozlíšenie videa = 4K/60 fps, Full HD/240 fps, rozlíšenie fotografie = 12 Mpx, vodotesnosť = do 11 m (bez obalu)/do 60 m (s obalom), typ snímača = CMOS, formát snímača = 1/2,3, svetelnosť objektívu = 2,8, typ displeja = LCD, uhlopriečka displeja = 2,25", kapacita batérie = 1 300 mAh, rozmery = 65 x 42 x 35 mm, hmotnosť = 124 g

Outdoorová kamera DJI Osmo Action momentálne nie je v predaji. Jej dostupnosť môžete sledovať v ✅ e-shope prolaika.sk.

Akčná hrdinka Osmo Action

Na prvý pohľad to tak nemusí vyzerať, no konštrukcia Osmo Action je naozaj odolná. Výrobca hovorí o odolnosti voči pádom až do výšky 1,5 m (tento parameter sme pre istotu netestovali, zároveň mu však nemáme prečo neveriť). Pozoruhodná je aj vodotesnosť bez krytu. S Osmo Action môžete „ísť“ až do hĺbky 11 m, čo je o meter viac ako pri modeli Hero8Naozaj zaujímavé to však začína byť až vtedy, keď na kameru nasadíte ochranný kryt. S ním ju môžete ponoriť do hĺbky 60 m. V kategórii „vodotesnosť“ sa teda v našom porovnaní umiestnila nepochybne na 1. mieste.

DJI Osmo Action recenzia

Vďaka špeciálnemu krytu na batérii a pamäťovej karte by mala Osmo Action zvládnuť teploty do -10 °C. Vychytávkou je aj integrované chladenie, ktoré je nápomocné pri snímaní dlhších záberov a taktiež pri extrémne teplom počasí – kamera sa neprehreje. Výdrž batérie nie je zlá. V priemere vydrží cca 2 hodiny, samozrejme, v extrémnom chlade a pri plnom vyťažení je to o niečo menej, čo je porovnateľné s modelom GoPro Hero8.

Točí ako drak

Kvalite videa nemáme čo vytknúť. Táto outdoorová kamera točí v rozlíšení 4K (60 fps) alebo vo Full HD (240 fps). K dispozícii je taktiež natáčanie HDR videa. O niečo horšie je to v noci alebo pri slabších svetelných podmienkach. Tento „jav“, za ktorým stojí najmä typ snímača, je však pri outdoorových kamerách akýmsi nepísaným pravidlom.

Pri hodnotení slow motion je na tom Osmo Action pri porovnaní s Hero8 o niečo horšie, keďže zábery môžete spomaliť maximálne 8x, avšak z hľadiska kvality obrazu sú na tom oba modely skoro rovnako. Dovolíme si povedať, že Hero8 má o niečo sýtejšie farby. Zábery z Osmo Action sú na prvý pohľad viac vyblednuté, čo vám však dáva viac možností ich úpravy v postprodukcii.

Hlavným rozdielom medzi Osmo a Hero8 je optická stabilizácia RockSteady. Kým pri Hero8 ju môžete využívať pri natáčaní vo všetkých „dostupných“ rozlíšeniach vrátane slow motion, pri Osmo Action je nefunkčná v 4K slow motion, teda pri 60 snímkach za sekundu. Pri porovnaní kvality zvuku zas vyhráva DJI. Zvuk je lepší najmä pri silnejšom vetre.

Na momentky aj na selfie

Optický snímač s veľkosťou 1/2,3″ má rozlíšenie 12 Mpx. Kvalita fotografií je teda porovnateľná s ostatnými modelmi v našom výbere. Môžete ich ukladať v JPEG aj RAW formáte s pomerom strán 4:3 alebo 16:9ISO snímača je nastaviteľné v rozsahu od 100 do 3 200uzávierka od 120 do 1/8 000 s.

Objektív so svetelnosťou f/2,8 dokáže snímať v 145° uhle. Milým prekvapením je aj dátový tok. Pri videu je to až 100 Mbit/s, čo je naozaj slušné. Menšou nevýhodu, avšak iba pre niekoho, je nutnosť použitia rýchlejšej pamäťovej karty.

Ako menší nedostatok vnímame akýsi rozšírený kodek H.265, ktorý nemusí byť kompatibilný so všetkými službami/produktmi. Preto odporúčame, aby ste si túto drobnosť overili už vopred.

Akčná kamera DJI Osmo Action rozmery

Rovnako ako na Hero8, Lamax X9.1Insta360 ONE X2 nájdete aj na DJI Osmo Action 2 displeje. Ten zadný s uhlopriečkou 2,25“ je dotykový a slúži na nastavenie kamery. Špecialistkou je displej na prednej strane (1,4“), ktorý nie je určený len na zobrazenie informácií, ale taktiež na kontrolu pri selfie záberoch. V tomto smere je DJI Osmo Action skutočne výnimočná.

Ovládanie je zrozumiteľné, plynulé, praktické a jednoduché. Aj v tomto prípade môžete využívať dotykový displej na zadnej strane v kombinácii s 3 tlačidlami na zapnutie/vypnutie, štart natáčania a tzv. Quick Switch, čo je rýchle prepínanie medzi jednotlivými režimami. Ďalšími možnosťami sú ovládanie pomocou hlasu alebo ovládanie na diaľku (cez Wi-Fi).

Skúsenosti a recenzie

Zákazníci si na DJI Osmo Action pochvaľujú kvalitný obraz, cenu, jednoduché ovládanie, odolnosť či možnosť výmeny šošoviek a pripojenie externého mikrofónu. Negatívne recenzie hovoria o samovoľnom vypnutí kamery, menšom zornom uhle, horšom obraze pri slabšom svetle a absencii adaptéra na nabíjanie v balení.

Recenzie a skúsenosti s outdoorovou kamerou DJI Osmo Action

Pozitíva

Výborný pomer medzi cenou a kvalitou
Výborná kvalita videa
Vcelku dobrá kvalita fotografií
Vodotesnosť bez obalu až do 11 m (s obalom do 60)
Dlhá výdrž batérie
Kvalitnejší zvuk v porovnaní s konkurenciou
Dobrá optická stabilizácia
Jednoduché ovládanie (aj na diaľku alebo hlasom)

Negatíva

Horšia kvalita videa/fotografií pri zlých svetelných podmienkach
Optická stabilizácia nie je funkčná pri 4K/60 fps


Autor recenzie: Viktória Hartmannová
Dátum publikovania: 05.04.2021
Najlepšie športové outdoorové kamery 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie športové outdoorové kamery 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chcete kvalitnú kameru, ale nechce sa vám čítať stovky recenzií, hodnotení a platených výsledkov testov? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Toto všetko sme za vás absolvovali, zozbierali sme testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa... Prečítať článok

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Akú kameru na prilbu – najlepšie kamery 2022

Kamery na prilby sa v poslednom období stali obľúbenou súčasťou športu. Ich odolnosť a kvalitný záznam Vašich výkonov v extrémnych podmienkach, iste poteší nejedného milovníka divokých aj pokojnejších športov. No tak, ako iná elektronika aj tieto kamery disponujú množstvom vlastností v ktorých... Prečítať článok

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Najlepšie outdoorové športové kamery? Recenzie a testy rozhodujú

Outdoorová kamera je veľmi šikovnýnm zariadením, ktoré umožňuje vytvárať unikátne zábery z rôznych oblastí, no využitie nachádza predovšetkým pri športe. Ide o kompaktné, nesmierne odolné zariadenie predurčené na to, aby zhotovovalo záznamy z ťažko dostupných miest, resp. také zábery, ktoré by... Prečítať článok


Pridať komentár