Sony DSC-RX100

Digitálny fotoaparát Sony DSC-RX100

Umenie fotografie fascinuje ľudí už viac ako 150 rokov. Uchováva nám spomienky a momenty, ktoré sa nikdy nebudú opakovať. Ak chcete tieto momenty zachytiť v prvotriednej...

od 279 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Umenie fotografie fascinuje ľudí už viac ako 150 rokov. Uchováva nám spomienky a momenty, ktoré sa nikdy nebudú opakovať. Ak chcete tieto momenty zachytiť v prvotriednej kvalite, je Sony DSC-RX100 tou správnou voľbou. Tento kompaktný fotoaparát vyniká vlastnosťami, ktoré šliapu na päty ťažkým zrkadlovkám a zároveň svojou veľkosťou padne do kabelky či postranné vrecká batohu. Ideálne pre tých, čo sa chcú vyvarovať zbytočnej hmotnosti veľkých fotoaparátov.

Nádherná svetelnosť a kresba objektívu

Niektorí fotografi tvrdia, že ďaleko dôležitejšie je mať kvalitný objektív, než samotné telo a čip fotoaparátu. Objektív Vario-Sonnar od nemeckého výrobcu Carl Zeiss exceluje naozaj zaujímavými rysy. Výborná kresba a výborný rozsah clôn so svetelnosťou až 1,8 sú jeho hlavné priority, vďaka ktorým vytvoríte krásny efekt rozostreného pozadia pri fotografovaní či natáčaní videa. Optický zoom dokáže priblížiť objekt až 3,6, takže vám neunikne ani vzdialená scéna.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na digitálne fotoaparáty a redakčný výber najlepšie digitálne fotoaparáty

Rýchlosť fotoaparátu aj robenie snímok

Často sa stáva, že ako naštartujete fotoaparát a ako sa uvedie do prevádzkového modu, utečie nám ten správny moment. Jedna z hlavných predností fotoaparátu Sony DSC-RX100 je jeho rýchla odozva na všetky podnety zo strany používateľa. Reaguje ihneď na vypnutie, zapnutie, prezeranie snímok, natáčanie videa a ďalšie. To isté platí aj pre automatické zaostrovanie a pri robení fotografií sa frekvenciou až 10 snímok za sebou, čo je ideálne napríklad na športové udalosti.

Skvelá obrazová kvalita

Sony nechcelo v prípade tohto fotoaparátu robiť kompromisy, čo sa týka obrazovej kvality. Zvolili teda cestu čipu CMOS s veľkosťou 13,2 x 8,8 mm a rozlíšením až 20,2 Mpx s fotografovaním do formátu RAW. Súčasne tento malý frajer natáča video o Full HD rozlíšenie (1920x1080) a s frekvenciou až 50 snímok za sekundu, vďaka čomu sa dá postprodukčné záber 2krát spomaliť bez akejkoľvek straty kvality. Niečo také by ocenili aj majitelia ďaleko drahších modelov fotoaparátov.

Nechajte fotoaparát pracovať za vás

Pre tých, ktorí by chceli využiť skvelých vlastností digitálneho fotoaparátu a nechcú sa zbytočne namáhať vlastným nastavovaním expozície, má fotoaparát prednastavené jednotlivé scénické režimy ako Ohňostroj, Športové podujatia, Jedlo, Makro, Krajina, Západ slnka a ďalšie. Pri režime Automatická kompozícia portrétu detekuje tvár a automaticky oreže snímku na zaujímavú kompozíciu. Jeho samozrejmosťou je tiež vstavaný blesk pre robenie snímok za tmy či pri tmavých scénach.

Jednoduchý a skvostný dizajn

Už na prvý pohľad je zrejmé, že fotoaparát patrí do škatuľky luxusnejších modelov. Jeho čierna farba, jednoduché krivky a ovládanie robia z tohto digitálneho fotoaparátu ozajstného krásavca. Jeho súčasťou je tiež veľmi rozľahlý 3 "LCD displej s rozlíšením 1.228.000 bodov, na ktorom môžete zhliadnuť urobené snímky a videá v dokonalej ostrosti a v reálnych farbách.

Parametre

Všeobecné informácie
Typ fotoaparátu kompakt
Odolnosť nemá
 
Snímací čip
Druh snímača CMOS
Rozlišenie (foto) 20 Mpix
 
Objektív
Optický zoom 3.6 x
Digitálny zoom 14 x
Min. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35mm kinofilmu) 28 mm
Max. ohnisková vzdialenosť (ekv. 35mm kinofilmu) 100 mm
Optický stabilizátor Áno
Svetelnosť objektívu (f) 1,8 - 4,9
 
Režimy a funkcie
Režim 3D fotografie Nie
 
Displej a hľadáčik
Typ hľadáčika displej
Veľkosť LCD 7.5 cm
Rozlíšenie LCD 1229000 pix
Polohovateľný displej Nie
 
Pamäť
Podporované pamäťové karty SD karta, MS, SDHC, MS PRO Duo, MS PRO Duo HS, MS Duo
 
Rozhranie
Wi-Fi Nie
GPS Nie
 
Záznam videa
Max. rozlíšenie videa 1920x1080 pix
 
Farba
Farba čierna
 
Ďalšie parametre
Typ batérií Li-Ion akumulátor
 
Rozmery
Šírka výrobku 10.2 cm
Výška výrobku 3.6 cm
Hĺbka výrobku 5.8 cm
Hmotnosť výrobku 1.0 kg
Šírka balenia 16.0 cm
Výška balenia 12.0 cm
Hĺbka balenia 16.0 cm
Váha Balenia 0.8 kg

Zoznam článkov

Najlepšie vodotesné fotoaparáty na leto 2020

Najlepšie vodotesné fotoaparáty na leto 2020

Voda pokrýva viac ako 70% Zeme. To je teda poriadny priestor na objavovanie, čo poviete? Ak sú vodné plochy a ich hlbiny aj vašim druhým domovom, potom neváhajte a zadovážte si vodotesný fotoaparát. Len vďaka nemu si uchováte perfektnú pamiatku na návštevu podvodných svetov. Najlepšie... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Sony DSC-RX100

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Digitálne fotoaparáty

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sony DSC-RX100

Pridať komentár