Sony DSC-RX100 recenzia

Sony DSC-RX100 recenzia a skúsenosti

Obsah recenzie:

Umenie fotografie fascinuje ľudí už viac ako 150 rokov. Uchováva nám spomienky a momenty, ktoré sa nikdy nebudú opakovať. Ak chcete tieto momenty zachytiť v prvotriednej...

od 319 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Tento fotoaparát som dostal na Vianoce. Predtým som dlho používal inú značku, ale bohužiaľ neprežil nehodu. Chvíľu som sa bál ako si zvyknem na model Sony Cyber-Shot DSC-RX100, ale moje obavy boli úplne zbytočné. Veľmi rýchlo som si na neho zvykol a moje skúsenosti zhrniem do pár viet.

Fotoaparát ma prekvapil veľmi kvalitným spracovaním, malými rozmermi a hlavne hlinkovým telom. Často sa fotoaparáty alebo mobily tvária, ako kov, ale ide iba o povrchovú úpravu farbou. Tento model na rozdiel od iných, má kovové telo. Rozmerovo je veľmi kompaktný a praktický pri cestovaní. Mne sa veľmi páči aj jeho štíhly moderný dizajn. Nie je prehnane komplikovaný, ale presne a decentne má rozmiestnené ovládacie prvky. Na prvý pohľad pôsobí veľmi jednoducho no štýlovo. Dominantou fotoaparátu je veľký objektív.

V balení som našiel USB kábel, redukciu na nabíjanie, návody pekne uložené v samostatnej krabičke a sieťový kábel. No a samozrejme fotoaparát.

Obchody, kde kúpite online:

favorite Pridali sme nové recenzie na digitálne fotoaparáty a redakčný výber najlepšie digitálne fotoaparáty

Čo sa týka parametrov tak môžem spomenúť, že hneď ma zaujalo rozlíšenie 20,2 Mpx, veľkosť snímača 13,2 na 8,8 mm. Objektív začína na clone 1,8 a za zhoršených svetelných podmienok to hodnotím kladne. Za zmienku stojí aj optický Zoom, ktorý je 3,6 x. Displej na zadanej strane má uhlopriečku 3“ a vedľa neho sú ovládacie tlačidlá. Rozmiestnenie je logické a fotoaparát sa mi veľmi dobre ovláda. Veľmi som si obľúbil otáčací krúžok na objektíve, ktorý v štandardnom režime má pri každej funkcii svoju úlohu. Je to veľmi pohodlné. Čo sa týka funkcií a rôznych režimov, tak tie sú bohaté a niektoré síce pri bežnom fotení nevyužívam, ale dá sa nimi obohatiť snímok a poriadnu dávku kreativity. Osobne som skúšal zo série fotografií urobiť ilustrovaný komix vďaka jednému z filtrov a výsledok nebol vôbec zlý. Ale to už sú len také doplnkové funkcie. Menu je prehľadné a veľmi intuitívne, lokalizované do slovenčiny. Čo sa týka samotného fotenia. Fotografie sú vo veľmi dobrej kvalite a videá samozrejme vo Full HD rozlíšení. Nechýba fotenie v režime panoráma jedným stlačením. Čo som bol veľmi milo prekvapený, sú aj snímky robené za zhoršených svetelných podmienok.Sú veľmi dobré. Určite prevládajú plusy a závažné mínusy som ani nenašiel.

Plusy a mínusy

thumb_up

Veľmi kvalitné spracovanie a kovové telo (hliník)
Štýlový dizajn
Kvalitná optika
Svetelnosť objektívu už od F 1,8 - 4,9
Výborne čitateľný displej aj na slnku
Nahrávanie videa vo Full HD
Výborná kvalita aj za zhoršených podmienok
Plynulé zaostrovanie
Inteligentná automatika

thumb_down

Umiestnenie výsuvného blesku (treba si zvyknúť ako držať fotoaparát, aby ste nedržali prsty na mieste odkiaľ sa vysúva blesk)
Neobsahuje hľadáčik
Chýba grip (nutné dokúpiť)
Cena

Hodnotenie a odporúčanie

Fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-RX100 hodnotím veľmi kladne. Moje očakávania splnil až nad mieru. Je to kvalitný pristroj s nízkou hmotnosťou a kvalitatívne sa môže rovnať aj s niektorými zrkadlovkami. Podporu pamäťových kariet má do 64 GB, čo si myslím, že bohato stačí. Možnosti nastavení sú bohaté, ale veľmi musím pochváliť aj automatiku. S ňou urobíte zábery ako profesionál aj bez skúsenosti. Čo ja vidím ako mínus je blesk. Ten vyskočí z miesta, kde sa mi fotoaparát dobre drží, takže vždy posúvam potom prst hore dole a tiež mi ten blesk nepríde 2 x pevný. Niekomu možno bude chýbať hľadáčik, ak ste boli zvyknutý a aj cena by mohla byť pre niekoho už vysoká. Každopádne ja som veľmi spokojný a tento model odporúčam.

Zoznam článkov

Najlepšie vodotesné fotoaparáty na leto 2020

Najlepšie vodotesné fotoaparáty na leto 2020

Voda pokrýva viac ako 70% Zeme. To je teda poriadny priestor na objavovanie, čo poviete? Ak sú vodné plochy a ich hlbiny aj vašim druhým domovom, potom neváhajte a zadovážte si vodotesný fotoaparát. Len vďaka nemu si uchováte perfektnú pamiatku na návštevu podvodných svetov. Najlepšie... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Sony DSC-RX100

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Digitálne fotoaparáty

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Canon PowerShot D30 HS

Pridať komentár