Nikon Coolpix S7000 recenzia

Nikon Coolpix S7000 recenzia a skúsenosti

Tenké kovové telo fotoaparátuNikon Coolpix S7000  bezpečne skrýva vo svojich útrobách svetlocitlivou elektroniku a ďalšie potrebné prvky, bez ktorých by fotoaparát nebol...

od 34.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Fotoaparát som si kúpila tesne pred dovolenkou a vyberala som, aby bol dobrý pomer kvalita a cena. Nehľadala som príliš drahý model. Skôr niečo za dobrú cenu s kompaktnými rozmermi. Tento fotoaparát mi odporučili priamo v predajni a jeho nákup neľutujem. Počas dovolenky mi poslúžil veľmi dobre a s kvalitou fotografií som spokojná.

Kompaktná veľkosť, ktorý na cestách nezaberie veľa miesta

Fotoaparát Nikon Coolpix S7000 mám v peknom striebornom prevedení. Má príjemné rozmery a pekné štíhle telo. Spracovanie je kvalitné. Dizajn sa mi na prvý pohľad zapáčil, ale musím upozorniť, že napriek metalickému prevedeniu, nie je telo kovové ale z plastu. Veľkosť mi vyhovuje a ocenila som ju hlavne kvôli úspore v batožine. Nezaberie veľa miesta aj počas túr sa nosil veľmi pohodlne. Rozmiestnenie ovládacích prvkov má veľmi dobre a ovláda sa komfortne. Počas fotenia sa objektív vysúva, ale vypnutý má veľkosť mobilu.

Obchody, kde kúpite online:

Funkčne nesklamal, bohatými nastaveniami prekvapil

Čo sa týka parametrov a funkcií, tak ma milo prekvapil. Neočakávala som nič mimoriadne, keďže nie som náročná alebo pokročilá fotografka ale s týmto fotoaparátom som prišla foteniu naozaj na chuť. Veľmi pekný 3“ displej zobrazuje v reálnom čase snímanie a obraz je detailný. Zobrazujú sa na ňom aj informácie, ale to som si vypínala a jediné, čo som nechávala zapnuté bol dátum. Čo sa mi veľmi páči je, že aj model v takej cenovej hladine už disponuje konektivitou Wi-fi a navyše aj NFC. Širokouhlý objektív má 20 x optický Zoom, 4 x digitálny Zoom čo považujem za dostatočné. Rozlíšenie fotoaparátu je 16 Mpx a video nahráva vo Full HD. Čo hodnotím je optický stabilizátor obrazu a funkciu Dynamic Fine Zoom s ktorým môžete dosiahnuť ešte väčšie priblíženie. Nastavenia sú bohaté na výber sú rôzne režimy, efekty a ja som si obľúbila najviac režim panoráma. Veľmi sa mi páči rýchle spúšťanie video nahrávania jedným tlačidlom a tiež funkcia samospúšte na základe detekcie úsmevu. Pre mňa, ako bežného užívateľa spĺňa tento model všetko. Čo mi dosť vadí je umiestnenie blesku, často si ho prekryjem prstom pri držaní. Ak by som mala zhrnúť plusy a mínusy.

Moje zhodnotenie

thumb_up

Pekný dizajn v metalickom farebnom prevedení
Kvalitné dielenské spracovanie
Dostatočné množstvo rôznych režimov a efektov
Verné zobrazenie farieb a detailov
Výborný Zoom
Kvalitné makro
Konektivita Wi-fi a NFC
Puzdro v balení
Pohodlné ovládanie
Video vo Full HD
Výborný pomer kvalita, výkon a cena

thumb_down

Nedá sa nastaviť manuálne dĺžka expozície (fotoaparát ju nastavuje automaticky, podľa množstva svetla)
Nedostatočný návod v balení
Trochu horšia svetelnosť objektívu
Umiestnenie blesku (pri držaní som si ho často prekryla prstom)
Výdrž batérie

Záverečné odporúčanie

S fotoaparátom Nikon Coolpix S7000 som veľmi spokojná. Čo sa týka funkcií aj kvality fotografií je na veľmi dobrej úrovni. Ovládanie je pohodlné a vďaka menu sa v ňom veľmi ľahko zorientujete. Niektoré veci som hneď používala, na niektoré funkcie a režimy si človek chvíľu musí zvykať, kým príde na to k čomu sú dobré. Veľkým plusom je Wi-fi a NFC. Odporúčam tento model každému, kto hľadá kompaktný prístroj vo výbornom pomere kvalita, výkon a cena. Určite nesklame na cestách a oceníte jeho malé rozmery. Výhodou je aj konektor HDMI na rýchle pripojenie k TV. Som sním spokojná a nenáročného užívateľa určite nesklame.

Vývoj ceny produktu Nikon Coolpix S7000

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Digitálne fotoaparáty

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Nikon Coolpix B500

Pridať komentár