ETA 2266 Aquatic parný mop – recenzia, skúsenosti

Zásobník na čistiaci prostriedok
Možnosť premeniť na ručný čistič

Hodnotenie:
(70.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Dvojkomorový parný mop, ktorý môžete vďaka bohatému dodanému príslušenstvu jednoducho premeniť na ručný čistič, s ktorým vyčistíte akékoľvek miesto v domácnosti. Výhodou je samostatná nádržka na čistiaci prostriedok v hlavici mopu a rýchla doba nahriatia už za pol minúty. Nevýhodou je nižší pracovný tlak pary iba 1 bar a pomerne malý objem nádrže na vodu iba 275 ml.

Parametre: typ čističa: parný mop + ručný; objem nádrže na vodu: 0,275 l; max. tlak pary: 1 bar; príkon: 1 200 W; čas nahriatia: 0,5 min.; funkcie: nastaviteľná intenzita pary, zásobník na čistiaci prostriedok, signalizácia nahriatia, ochrana pred vodným kameňom; hmotnosť: 2,8 kg

Mať čisto v celej domácnosti len vďaka jednému prístroju? Je to možné. ETA Aquatic je totiž tyčový parný mop a ručný parný čistič v jednom. Pozreli sme sa na to, čo všetko sa s ním dá vyčistiť, či je dostatočne výkonný a poradí si aj so zažratou špinou. Chcete vedieť viac? Čitajte.

Páči sa vám parný mop ETA 2266 Aquatic? Pohodlne zakúpiť si ho môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Čistič 2v1

Ako prvé nás na tomto čističi od českej firmy ETA zaujala možnosť použiť ho ako tyčový parný mop a ako ručný parný čistič. Vďaka tomu sa dá použiť prakticky na čistenie celej domácnosti od podláh cez okná až po čalúnenie a radiátory.

ETA 2266 Aquatic recenzia

Účinné čistenie i dezinfekcia

Výhodou parného čistenia je nielen samotné účinné čistenie, ale aj dezinfekcia povrchov. Vysoká teplota pary sa postará o baktérie a roztoče na rôznych povrchoch a materiáloch, odstráni špinu a rozpustí mastnotu. Tento spôsob čistenia je šetrný k čisteným povrchom a keďže netreba použiť žiadne chemické prípravky, je čistenie ekologické a ekonomické. Podlahová hubica má integrovaný zásobník na čistiaci prostriedok, ak dávate prednosť umývaniu podláh so saponátom, nebudete o túto možnosť ukrátení.

Regulovateľná para

Intenzita vodnej pary sa dá nastaviť podľa povrchu a stupňa znečistenia. Keďže prevádzkový tlak je pomerne malý (1 bar) i napriek vysokému príkonu spotrebiča 1 200 W. O prevádzke prístroja informuje svetelná signalizácia.

Parný čistič ETA 2266 Aquatic

Plusom čističa je funkcia Anticalc, ktorá sa postará, aby nedochádzalo k usádzaniu vodného kameňa. Domácnosti s tvrdou vodou sa preto nemusia obávať prístroj intenzívne používať.

Rýchlo pripravený na použitie

Objem nádržky na vodu má síce len 275 ml, stačí to však na cca 15 min. chod. Nádržka na vodu je odnímateľná, čiže sa dá voda doplniť okamžite. Paru môžete používať do 30 s po zapnutí prístroja, čo je v porovnaní s konkurenciu celkom rýchlo. Dĺžka kábla je 5 m, čo poteší, keďže parný čistič/mop má veľký akčný rádius.

Čistenie podláh s ETA 2266 Aquatic

Príslušenstvo, ktoré poteší

Vzhľadom na to, že ide o prístroj 2v1, možno vás neprekvapí, že sa dodáva s nadštandardným príslušenstvom. Zahŕňa flexibilnú predlžovaciu hadicu, koncentrovaciu kónickú trysku, plochú miniškrabku, zakrivenú parnú trysku, kefku na špáry, nylónovú i mosadznú guľatú kefu a širokú stierku na okná. V balení nájdete taktiež plochú rozprašovaciu hubicu s návlekom z textílie, mopovaciu hubicu s integrovaným zásobníkom a flexibilným kĺbom, malú mopovaciu textíliu z mikrovlákna s adaptérom, 2 mopovacie textílie z mikrovlákna, ale aj nadstavec na čistenie kobercov. Považujeme to za veľkú výhodu tohto čističa, keďže sa vďaka príslušenstvu dá vyčistiť naozaj všetko.

Samozrejmosťou je odkladací stojan, nádobka na dopĺňanie vody a obal na uloženie drobného príslušenstva.

Záverečné hodnotenie

S parným čističom ETA Aquatic sa veľmi jednoducho manipuluje, výmena príslušenstva je nenáročná a použitie všestranné. Napriek nižšiemu tlaku pary si prístroj poradil s čistením podlahy, koberca, okien i umývadiel. V prevádzke vydrží cca 15 min., paru môžete používať do 30 s, čo sú dobré čísla.

Vyzdvihujeme vodný filter proti usadeninám vodného kameňa, ktorý je veľmi praktickou záležitosťou, ale aj možnosť okamžitého doplnenia vody či nastavenia intenzity pary. Parný mop/čistič sa vo vašej domácnosti nestratí. Prvotná investícia je síce vyššia (viac ako 110 eur), získate však 2 prístroje v 1.

Pozitíva

Zásobník na čistiaci prostriedok
Možnosť premeniť na ručný čistič

Negatíva

Nízky tlak pary - iba 1 bar
Malá nádrž na vodu


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 05.09.2019
Najlepšie parné čističe na koberce, podlahy, okná aj sedačky – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie parné čističe na koberce, podlahy, okná aj sedačky – recenzie, test, porovnanie

Parné čističe sú ekologickou alternatívou čistenia najrôznejších povrchov od mastnôt či iných nečistôt. Majú mnoho variant, ktoré sa líšia vhodnosťou použitia v konkrétnych situáciách. Poradíme vám, aký parný čistič si vybrať do vašej domácnosti a na aké parametre sa pri výbere zamerať. Dáme vám tiež tip na zopár osvedčených modelov parných čističov. Najlepšie parné čističe... Prečítať článok

Parný čistič s odsávaním na podlahy, auto, čistenie okien, kameňa i matracov. Ako ho správne použiť?

Parný čistič s odsávaním na podlahy, auto, čistenie okien, kameňa i matracov. Ako ho správne použiť?

Ak vlastníte parný čistič alebo premýšľate nad kúpou takéhoto prístroja, mali by ste vedieť, ako pri čistení správne postupovať. Parný stroj je praktický pomocník, ktorého využijete nielen vo svojej domácnosti. Pripravili sme pre vás článok, v ktorom sa dozviete, ako správne používať parný... Prečítať článok


Pridať komentár