ETA 3174 Inesto prekvapkávací kávovar – recenzia, skúsenosti

Vynikajúca cena
Časovač s displejom

Hodnotenie:
(79.6%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Malý a skladný prekvapkávací kávovar so základnými funkciami za super cenu. Ovládanie je elektronické s tlačidlami a displejom. 

Kávovar je dokonca vybavený aj časovačom, vďaka ktorému vás môže ráno prebudiť vôňa čerstvo pripravenej kávy. Tú dokáže kávovar udržať teplú vďaka funkcii udržiavania teploty, no po 40 minútach sa vyhrievanie automaticky vypne. 

Poteší vás aj funkcia anti-drip, ktorá zabráni kvapkaniu zvyškov kávy, keď odoberiete z kávovaru kanvicu. Za cenu cca 40 eur ide o jednoduchého, no spoľahlivého spoločníka, vďaka ktorému vás vôňa kávy môže sprevádzať po celý deň.

Parametre: príkon: 900 W; nádoba na hotovú kávu: 1,5 l/sklenená (cca 12 šálok); filtrácia: jednorazové papierové filtre; funkcie: displej, anti-drip, časovač, udržiavanie teploty, poistka proti prehriatiu; rozmery (š × v × h): 23 × 33 × 26,5 cm; hmotnosť: 1,57 kg

Prekvapkávací kávovar ETA 3174 Inesto je dostupný na ✅ webe Heureka.sk.

Dizajn nepoteší, ani neurazí

Kávovar má klasický „stĺpový“ dizajn, ktorý nás príliš neočaril, no ani neurazil. Je široký iba 23 cm, takže na kuchynskej linke vám zaberie minimum miesta.

ETA 3174 Inesto recenzia

Zásobník na vodu je vybavený priehľadným okienkom s odmerkou podľa počtu káv. Jeho objem, rovnako ako aj objem sklenenej kanvice na zhromažďovanie hotovej kávy, je 1,5 l (cca 12 malých šálok). Zásobník nie je odnímateľný, takže vodu doň musíte naliať z kanvice alebo inej nádoby.

Kanvica je vybavená tzv. anti-drip (alebo drip stop) systémom, vďaka ktorému nebude káva kvapkať z filtra, keď odoberiete kanvicu. Tento systém vám tiež umožní naliať si hotovú kávu z konvice kedykoľvek počas jej prípravy.

Iba základné funkcie

Kávovar síce kvôli svojej nízkej cene príliš neoplýva funkciami, napriek tomu je ale vybavený displejom a elektronickým ovládaním pomocou tlačidiel. Prevádzkové stavy signalizujú 2 kontrolky.

Prekvapkávací kávovar ETA 3174 Inesto ovládanie

Prekvapila nás prítomnosť časovača, vďaka ktorému môžete večer naplniť filter čerstvo namletou kávou, pričom ráno vás prebudí aróma čerstvo uvarenej.

Tú vám udrží teplú vďaka funkcii udržiavania teploty, škoda len, že sa po 40 min. automaticky vypne.

Vynikajúca cena

Na tomto modeli síce nenájdete žiadne pokročilé funkcie, za cenu cca 40 eur získate jednoduchý prekvapkávací kávovar, ktorý plní svoj účel a v podstate sa na ňom nemá čo pokaziť.

Skúsenosti a recenzie

Ide síce o jednoduchý kávovar, používatelia sú s ním však väčšinou spokojní. Oceňujú časovač, ktorý im umožňuje nastaviť prípravu kávy na akýkoľvek čas, vysoký príkon prístroja, ktorý je zodpovedný za rýchlu prípravu kávy. Spokojnosť prejavili aj s ohrievaním hotovej kávy. Nepáči sa im zle čitateľný displej, ťažšie dostupné náhradné diely a zle viditeľná stupnica vody.

Recenzie a skúsenosti s kávovarom ETA 3174 Inesto

Pozitíva

Vynikajúca cena
Časovač s displejom

Negatíva

Iba základné funkcie
Udržiavanie teploty sa po 40 min. vypne


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 26.09.2019
Najlepšie prekvapkávacie kávovary 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie prekvapkávacie kávovary 2023 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Popri širokej ponuke espresso kávovarov, ktoré dokážu pripraviť tú najchutnejšiu kávu, si možno pomyslíte, že prekvapkávacie kávovary patria do minulého desaťročia. Nie je to úplne tak, oproti espressovačom majú niekoľko výhod. V článku vám poradíme, ako funguje prekvapkávač, predstavíme najobľúbenejšie z nich a poradíme, ako vybrať prekvapkávač. Najlepšie prekvapkávacie kávovary... Prečítať článok


Komentáre

16/08/2019 14:49
Kikuška

Vôňaú kávy hneď po prebudení považujem za najväčšie plus tohto stroja. Kávovar máme zatiaľ len pár týždňov, ale splnil naše očakávania. Keďže sa dá nastaviť príprava kávy, nemusíme sa ráno zdržiavať jej prípravou. Ide síce o jednoduchý stroj, ale nám vyhovuje.

Pridať komentár