Electrolux ZCS 2220 BEL recenzia

Electrolux ZCS 2220 BEL recenzia a skúsenosti

Sáčkový vysávač Electrolux ZCS 2220 BEL  vyniká výborným výkonom a nízkou hlučnosťou. Je vhodný na vysávanie plávajúcich podláh ale aj kobercov a ostatných plôch v byte....

od 80.4 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Pri výbere nového vysávača si treba všímať hneď niekoľko detailov. Okrem dostatočného výkonu je to napríklad aj hlučnosť, dĺžka kábla či informácia o cene a dostupnosti náhradných vreciek na prach. V prípade kúpi drahšieho vysávača by ste sa mali vždy zaujímať aj o pribalené príslušenstvo. Electrolux ZCS 2220 BEL je veľmi výkonný spotrebič, s ktorým zvládnete vysávanie na výbornú.

favorite Pridali sme nové recenzie na vysávače a redakčný výber najlepšie vysávače

Neuveriteľný výkon a nesmierne dlhý kábel

Nákup nového vysávača môže byť nočnou morou. Najmä pre tých, ktorí sú zvyknutí na vysoký príkon a domov si donesú (síce akciový), no nie príliš dobre sajúci 600W spotrebič. Žijeme totiž v dobe, kedy EÚ vyzdvihuje potrebu energetickej efektívnosti. Príkony domácich spotrebičov sú teda tlačené smerom dole. Electrolux ZCS 2220 BEL je však vysávač s takmer neuveriteľným 1250W príkonom. Jeho výkon je preto naozaj veľmi silný.

Ak máte doma iba plávacie podlahy a dlažbu, tak budete pravdepodobne (rovnako ako ja) využívať iba najnižší stupeň výkonu s ktorým dokonale odstránite všetky nečistoty. Vyšší stupeň si hravo poradí aj s kobercami  s vysokými chlpmi a zvieracou srsťou.

Veľkou výhodou tohto modelu je aj dĺžka kábla. 9 m kábel s akčným rádiusom až 12 m vám umožní povysávať celý byt bez toho, aby ste radlicu vysávača museli premiestňovať do rôznych zásuviek. Na toto zjednodušenie vysávania si zvyknete veľmi rýchlo.

Minimálna hlučnosť a výborná skladnosť

Tretím veľkým plusom tohto spotrebiču je jeho minimálna hlučnosť. Svojimi domácimi prácami tak nebudete nikoho rušiť. Nízku hlučnosť spotrebiču oceníte napríklad aj vtedy, ak vám vo vedľajšej miestnosti spí dieťa a vy chcete túto chvíľku využiť na upratanie omrviniek.

S uskladnením Electrolux  ZCS 2220 BEL nebudete mať žiadne ťažkosti, nezaberá totiž príliš veľa miesta. Tí, ktorí boli zvyknutí na to, že majú nadstavce uskladnené priamo vo vysávači budú síce sklamaní, v konečnom dôsledku vám však kompletná zostava zaberie v komore či technickej miestnosti minimum miesta.

Výhodná cena a minimum negatív

Počas používania tohto spotrebiču som narazila na dva menšie mínusy. Prvým je tvrdosť štetín nadstavca na laminátové podlahy. Ja osobne by som prijala trochu jemnejšie a poddajnejšie štetiny, pri ktorých by som sa nemusela obávať, že poškriabem nové podlahy.

Druhým jemným negatívom je občasné vypadnutie násady na vysávanie z teleskopickej tyče. Tá je mimochodom dostatočne dlhá a vďaka tomu sa pri vysávaní nemusia krčiť ani vysokí chlapi.

Cena vysávaču je podľa môjho názoru veľmi výhodná. Náhradné vrecká na prach kúpite kdekoľvek a stoja iba pár Eur. Ak hľadáte spotrebič s ideálnym pomerom vysokého výkonu, nízkej hlučnosti a ceny do 100€, tak by ste si mali vybrať práve tento.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ veľký výkon
+ nízka hlučnosť a hmotnosť
+ dostatočne dlhý kábel a akčný rádius až 12 m
+ výhodná cena
+ lacné náhradné vrecká na prach
+ príslušenstvo

thumb_down

- občasné vypadnutie nadstavca počas vysávania

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Ako vyčistiť filter a hadicu od vysávača? Údržba vysávača vplýva na jeho životnosť

Vysávač je skvelý pomocník, ktorý uľahčí upratovanie vašej domácnosti. Hoci jeho údržba nie je náročná, zaslúži si vašu pozornosť a starostlivosť tak, ako aj každý iný elektrospotrebič. Ak sa oň pravidelne a adekvátne staráte, predĺžite tým jeho životnosť, ušetríte na energiách a najmä... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux ZCS 2220 BEL

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Vysávače

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Sencor SVC 7020BK

Pridať komentár