Mora VDP 645 GB1 recenzia

Mora VDP 645 GB1  recenzia a skúsenosti

Plynová varná doska Mora VDP 645 GB1  v čiernej farbe so skleneným podkladom. Varná doska je vybavená štyrmi horákmi a masívnou liatinovou mriežkou, ktorá poskytne...

od 281 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Na plyne varím celý život a tak sme po rekonštrukcií kuchyne automaticky zakúpili vstavanú plynovú varnú dosku. Značku Mora mám zafixovanú ako synonymum kvality a preto sme do nej radi zainvestovali. 

Obchody, kde kúpite online:

Na tomto konkrétnom modely ma upútal dizajn, ktorý je podobný sklo-keramickým doskám a tie sa mi vždy veľmi páčil. Má totiž sklenený podklad, na ktorom sú umiestnené 4 horáky a mriežka z liatiny. Ovláda sa otočnými gombíkmi striebornej farby, ktoré majú v sebe nainštalovanú elektrickú iskru. Nakoľko je aj naša kuchyňa ladená do moderného štýlu, tak do nej táto doska úplne zapadla.

Moderná doska s tvrdeným skleným povrchom

Výhoda skleneného podkladu je v tom, že sa dá veľmi ľahko čistiť. Nemusím ho intenzívne drhnúť, stačí použiť nejaký čistiaci prostriedok (napríklad Cif) a zaschnuté fľaky od jedla vyčistiť drsnejšou časťou obyčajnej hubky na riad. Potom zotrieť zvyšky čistiaceho prípravku a hotovo, doska je ako nová. Mriežka nie je klasická jednoliata, ale dvojdielna, dá sa teda s ňou jednoduchšie manipulovať.

Horáky majú rôzne priemery, možno na nich použiť hrnce s akoukoľvek veľkosťou. Výhodou plynových dosiek je to, že na ne nepotrebujem žiadne hrnce so špeciálnym dnom (ako je to v prípade indukčnej dosky), takže využijem nové aj tie staršie. Moderné plynové dosky majú aj bezpečnostnú poistku proti úniku plynu, takže sa nemusím báť žiadnej nečakanej nehody. V spotrebiči je navyše iba minimum elektroniky (elektrická iskra), preto sa v ňom prakticky nemá čo pokaziť a mal by slúžiť roky.

Tento model nepatrí medzi najlacnejšie (za vyššiu cena je pravdepodobne zodpovedný práve sklenený povrch dosky), ja som s jeho výkonom a vzhľadom absolútne spokojná a za tie peniaze mi to stálo. Ak by som si mala vyberať teraz, tak by som si ho objednala znova.

thumb_up

+ tradičná a osvedčená značka Mora
+ doska má krásny sklený povrch
+ najjednoduchšie čistenie na svete
+ veľmi dobre vyzerá

thumb_down

- asi len cena

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Mora VDP 645 GB1

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Varné dosky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Electrolux EHH 6240 ISK

Pridať komentár