Xiaomi Mi Electric Scooter 2 elektrická kolobežka – recenzia, skúsenosti

Dlhý dojazd
Konfigurovatelnosť cez mobilnú appku
Spratnosť
Bezpečnostné prvky

Hodnotenie:
(73%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Inovatívna kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je vybavená kvalitnými batériami (výkon 250 W), ktoré vám vydržia až na 30 kilometrov. Praktický skladateľný dizajn umožňuje jej ľahké premiestňovanie. O vašu bezpečnosť sa postarajú dvojitý brzdový systém, výkonné svetlá i protisklzové držadlá. Kolobežka má jednoduché ovládanie, do chodu ju uvediete jediným stlačením tlačidla. Jej nosnosť je 100 kg, max. rýchlosť 25 km/h.

Preprava v meste môže byť vďaka elektrickej kolobežke zábava. Dostanete sa s ňou všade bez toho, aby ste museli stáť v kolónach, budete na čerstvom vzduchu a urobíte niečo pre svoje zdravie. Nie každá elektrická kolobežka je jednoduchá, kompaktná a rýchla zároveň. Xiaomi Mi Electric Scooter 2 sa môže pochváliť dobrým dojazdom, primeranou nosnosťou a slušnou kapacitou batérie.

Oslovila vás elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2? Zakúpiť si ju môžete na ✅  webe Heureka.sk.

Štandardná rýchlosť, primeraný dojazd

Na kolobežke Xiaomi Mi Electric Scooter 2 môžete jazdiť max. rýchlosťou 25 km/h, čo je štandard. Na slovenských cestách nie je s elektrickou kolobežkou povolená vyššia rýchlosť, preto by vám to malo bez problémov stačiť.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenzia

Dojazd na jedno nabitie je príjemných 30 km, čo značí, že sa s touto kolobežkou môžete vybrať aj na dlhšie trasy. Doba nabíjania je cca 5 hodín, čo nie je veľa, keď vezmete v úvahu dobrý dojazd. Lítiová batéria s kapacitou 7,8 Ah má výkon 250 W.

Dobrá nosnosť

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 má nosnosť 100 kg a disponuje bezkartáčovým jednosmerným motorom, ktorý je zabudovaný do predného kolesa. Pri výbere kolobežky treba myslieť na to, že by ste si mali čo sa nosnosti týka ponechať nejakú rezervu.

Riadenie

Na kolobežke si môžete užiť rýchlu a svižnú jazdu vďaka jednoduchému ovládaniu. Zrýchľujete a spomaľujete pomocou ovládacích prvkov na riadidlách. Na pravej strane riadidiel sa nachádza páčka na akceleráciu a naľavo zas klasická brzda, pomocou ktorej môžete rýchlo a bezpečne zabrzdiť. Kolobežka disponuje dvojitým brzdným systémom pozostávajúcim z protiblokovacieho systému E-ABS a mechanizmu s dvojitým diskom. S kotúčovou brzdou zastavíte v plnej rýchlosti po cca 4 m.

Riadidlá kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Pevná konštrukcia

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 má konštrukciu z leteckého hliníka, ktorý je pevný a odolný, pritom má nízku hmotnosť. Kolobežka váži len 12,5 kg a je skladateľná, môžete ju preto v prípade potreby kedykoľvek zložiť a vložiť do kufra auta či odniesť v rukách. Konštrukcia spĺňa normu IP54, čo znamená, že sa na nej môžete prepravovať v prašnom prostredí i počas mierneho dažďa.

Prepojenie s telefónom

Pomocou mobilnej aplikácie môžete sledovať kapacitu batérie, počas jazdy o nej informuje LED indikátor uprostred riadidiel, a aktuálny dojazd. V aplikácii môžete kontrolovať taktiež prejdenú vzdialenosť a maximálnu rýchlosť. V prípade, že si to neustrážite a kolobežka sa vybijete, môžete ju po vypnutí elektroniky používať aj ako klasickú kolobežku, teda jazdiť na nej pomocou odrážania.

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 v 2 farebných prevedeniach

Kvalitné pneumatiky

Kolobežka jazdí na odolných 8,5" vzorovaných pneumatikách, ktoré dobre absorbujú nerovnosti povrchu. Priľnavosť pneumatík je výborná aj za mierneho dažďa, takže sa nemusíte obávať o svoju bezpečnosť.

LED osvetlenie

Pokiaľ plánujete kolobežku používať večer, poteší vás predné aj zadné osvetlenie. Predné biele svetlo slúži na osvetlenie cesty, červené zadné zas dáva na známosť ostatným účastníkom premávky, že ste na ceste. V prípade potreby sa dá nastaviť na blikanie.

Skúsenosti a recenzie

Dojazd, spracovanie, dizajn, jednoduchá obsluha, skladacia konštrukcia – to sú len niektoré z plusov elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 podľa používateľov. Páči sa im taktiež rýchle nabíjanie a bezpečnostné prvky. Chýba im odpruženie, ocenili by napr. aj displej.

Recenzie a skúsenosti s elektrickou kolobežkou Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Pozitíva

Dlhý dojazd
Konfigurovatelnosť cez mobilnú appku
Spratnosť
Bezpečnostné prvky

Negatíva

Dlhší čas nabíjania


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 08.09.2019
Najlepšie elektrické kolobežky 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie elektrické kolobežky 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Chceli by ste si zjednodušiť a zrýchliť prepravu v mestskom prostredí? V tom prípade by ste mali pouvažovať nad kúpou elektrickej kolobežky. Elektrické kolobežky sa tešia obľube hlavne vďaka ľahkosti ich ovládania a kompaktnosti, keďže vďaka skladacej konštrukcii si ich so sebou môžete vziať kamkoľvek. Ak vás takáto investícia láka, tak si prečítajte nasledujúce body, ktorými sa pri... Prečítať článok


Komentáre

20/07/2020 09:13
Adam

Prosim vas vy co mate tu kolobezku co vsetko sa da sledovat cez aplikaciu na mobil dakujem

11/09/2019 14:54
Rasťo

Elektrickú kolobežku som si kúpil kvôli jazde po meste. Je ľahká na ovládanie a pohodlne sa odveziem do a z práce. Svetlá, možnosť pripojenia k aplikácii, skladnosť, rýchlosť, za mňa super.

11/09/2019 14:50
Oli

Kolobežku som si vybral kvôli skvelému pomeru cena/výkon a výber neľutujem. Konštrukcia sa mi zdá pevná, mám 90 kg a bez problémov vylezie kolobežka aj na menší kopec. Dojazd je tiež dosť dobrý.

Pridať komentár