Sencor SHI 131 žehlička na vlasy – recenzia, skúsenosti

Nízka cena
Rýchle zahriatie
Jednoduché ovládanie
Praktické rozmery

Hodnotenie:
(80%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Žehlička na vlasy od spoločnosti Sencor patrí medzi cenovo najdostupnejšie modely na trhu. Disponuje mechanickou reguláciou teploty, maximálne 200 °C. Nie je vybavená ionizátorom ani parnou funkciou. Žehliaca plocha má rozmery 24 x 90 mm.

Sencor SHI 131 disponuje LED kontrolkami, ktoré informujú o stave zahrievania. Dobre sa so žehličkou manipuluje vďaka otočnému prívodnému káblu a nízkej hmotnosti iba 0,4 kg. Žehliace plochy sú kombináciou keramiky a tourmaline technológiou pre lepšiu kĺzavosť pri žehlení vlasov.

Technické parametre: Žehliace plochy: keramické; Rozmery žehliacej plochy: 24 x 90 mm (š x d); Parná funkcia: nie; Ionizačná funkcia: nie; Funkcia kulmy: nie; Min. teplota: - °C; Max. teplota: 200 °C; Doba zahriatia: 20 s

Žehličku na vlasy Sencor SHI 131 si môžete pohodlne zakúpiť v ✅  e-shope Mall.sk.

Za málo peňazí veľa muziky

Čo by ste mali čakať od žehličky, za ktorú zaplatíte sotva desať eur? Nič viac, len žehlenie. A presne to aj Sencor SHI 131 ponúka. Žehlička na vlasy pracuje s teplotou maximálne 200 °C. Nie je vybavená žiadnym ionizátorom ani funkciou naparovania.

Sencor SHI 131 recenzia

O stave nahriatia vás informuje LED indikátor. Žehlička je schopná sa na maximálnu teplotu zahriať v rozmedzí 20 až 30 sekúnd. Žehliace plochy sú keramické a využívajú technológiou tourmaline, ktorá sa stará o lepšie kĺzanie vlasov po doštičkách.

Jednoduché používanie

Regulácia teploty je mechanická. Manipulácia so žehličkou je extrémne komfortná. Jej nízka hmotnosť 0,4 kg a o 360 ° otočný prívodný kábel sú veľkou výhodou. Žehliace plochy sú pohyblivé, a preto sa starajú o perfektný prítlak vlasov bez zbytočného tlaku. Vlasy tak nepoškodzujú.

Žehlička na vlasy Sencor SHI 131

Pre nenáročných

Táto žehlička na vlasy rozhodne nie je stvorená pre tvorbu brilantných účesov. Nižšia teplota spôsobuje, že vlasy elektrizujú a nevydržia rovné po tak dlhú dobu. V prípade žehlenia dlhých vlasov je proces zdĺhavý a nie taký efektívny ako v prípade kratších vlasov alebo ofiny.

Žehlička na vlasy Sencor SHI131 však svoj účel plní statočne. Škoda regulácie teploty, ktorá chýba. Napriek tomu pri samotnom pomere ceny a výkonu je tento model na tom relatívne dobre a ponúkne podstatu.

Skúsenosti a recenzie

Ak nie ste na svoje vlasy príliš náročná a využívate žehličku zriedka, potom bude Sencor SHI 131 vhodnou voľbou. Ak si však chcete dopriať pravidelne rovné pramene vlasov, mali by ste sa sústrediť na modely s parnou funkciou a ionizátorom, aby vám vlasy neelektrizovali. Pevná teplota 200 °C postačí pre niektoré typy vlasov viac, pre niektoré menej. S dlhšími vlasmi je však žehlenie náročnejšie.

Recenzie a skúsenosti so žehličkou na vlasy Sencor SHI 131

Žehlička netrhá ani vlasy nepáli. Pri takto nízkej cene v podstate dostanete žehličku, ktorá vlasy vyrovná pre danú príležitosť. Zázraky nečakajte. Sencor konkuruje predovšetkým cenou a aj keď so žehličkou nebudete spokojní, myslím, že peňaženku to až tak nezabolí.

Pozitíva

Nízka cena
Rýchle zahriatie
Jednoduché ovládanie
Praktické rozmery

Negatíva

Nižšia účinnosť pri dlhých vlasoch
Chýba ionizátor
Teplota iba 200 °C


Autor recenzie: Mgr. Tomáš Polakovič
Dátum publikovania: 28.09.2019
Najlepšie žehličky na vlasy 2022 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie žehličky na vlasy 2022 – recenzie, test, porovnanie

Nespoliehajte sa na reklamy a predajné zručnosti predajcov elektroniky a spotrebičov. Vyberať podľa emócií nie je ideálne. Verte radšej faktom a odborným radám. Pripravili sme pre vás výber toho najlepšieho, čo je momentálne na trhu dostupné. Zozbierali sme svetové a domáce testy, porovnali sme ich výsledky, vaše recenzie, skúsenosti a hodnotenia. Výsledkom je tento rebríček tých... Prečítať článok


Komentáre

03/09/2019 10:03
Vanda

Keďže som za tie peniaze neočakávala žiadne zázraky, som s touto žehličkou spokojná. Vlasy vyžehlí, hoci pri dlhších to trvá o niečo dlhšie, ale účel plní dobre.

03/09/2019 10:01
Ivica

Za málo peňazí je to naozaj dobrá muzika :-) Vlasy žehlí kvalitne, nahrieva sa rýchlo a dobre sa s ňou manipuluje. Nemám čo vytknúť.

03/09/2019 09:59
Valika

Nie je to síce žiadne terno, ale za tú cenu som spokojná. Vlasy vyžehlí tak, ako má, a aj sa s ňou dobre pracuje.

Pridať komentár