Pebble Time Smartwatch recenzia

Pebble Time Smartwatch recenzia a skúsenosti

Chytré hodinky Pebble Time vám pomáhajú urobiť viac vecí a urobiť ich lepšie. Vďaka prevedenie s farebným e-paper displejom, zabudovaným mikrofónom a intuitívnym prostredím...

od 43.6 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Startupovú spoločnosť Pebble mám stále zafixovanú v pamäti, ako priekopníka inteligentných hodiniek, ktoré uzreli svetlo sveta pomocou projektu Kickstarter. Vyvolali veľké diskusie na fórach aj keď z odstupom času môžem povedať, že išlo o hodinky s nevábnym dizajnom. Odvtedy prešla značka Pebble, čo sa týka inteligentných hodiniek kus cesty a na trhu má hneď niekoľko modelov. Ja som si vybrala cenovo nenáročný model Pebble Time Smartwatch. Siahla som po ňom kvôli cene a určite aj značke, ktorú som chcela podporiť. Majú svoje klady aj zápory, ale tých kladov je viac, takže nákup určite neľutujem.

Hodinky s dizajnom, ktorý vás nemusí nadchnúť

Hodinky sú veľmi ľahké a sú z kvalitného odolného plastu. Spracovanie je výborné. Dizajn je skôr športový, ale mne sa celkom páči. Klasických hodiniek mám doma dosť a chcela som niečo práve také. Na ruke sedia dobre a po chvíli ani necítim, že nejaké hodinky na ruke mám. Majú pekný farebný e-ink displej, ale porovnávať s Amoled displejom sa nedajú. Celé ovládanie je pomocou hardvérových tlačidiel, ktorými sa pohybuje v menu a aj potvrdzuje. Remienok sa dá vymeniť za iný v hodinárstve, jeho rozmer je štandardných 22 mm.

Obchody, kde kúpite online:

Jednoducho sa ovládajú a vydržia dlho

Ovládanie zvládne každý a práve v tom ich kladne hodnotím, že nevyžadujú žiadne maturovanie nad tým, ako čo ovládať. Celé ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Aplikácie sa načítavajú do hodiniek celkom rýchlo a keď už nie je dostatok miesta, tak sa aplikácia, ktorá sa už dlho nepoužíva vymaže a tak uvoľní miesto novej. K tlačidlám sa dá priradiť rýchle spustenie obľúbenej aplikácie. Celé prostredie je veľmi intuitívne a možno trochu sparťanský vyzerá na e - ink displeji, ale má jednu veľkú výhodu oproti tým krásnym dotykovým Amoleddisplejom. Tou je výdrž hodiniek. Hodinky Pebble Time Smartwatch nemusím nabíjať každý deň, ako je to zvykom u iných inteligentných hodiniek. Aj keď ich poctivo používam celý týždeň, stačí mi nabitie raz za 7-8 dní.

Čo hodnotím kladne

Vodeodolnosť alebo skôr vodotesnosť, takú, že s nimi chodím plávať do bazénu a vydržia. Sú vodotesné až do hĺbky 30 metrov. Hodinky mi merajú denné aktivity aj spánok a čo ma milo prekvapuje je podpora. Stále sa aktualizujú a prinášajú niečo nové. Je to vďaka silnej komunite vývojárov pre Pebble. Ja ich používam s mobilom s Androidom a práve vďaka tomu, mám všetky funkcie a užívateľský zážitok výborný. S iOS ich nepoužívam, ale zapožičala som ich kamarátovi a tam to bolo dosť orezané, čo sa týka funkcií.

Plusy a mínusy

thumb_up

Výborná výdrž na jedno nabitie (7 -8 dní bez problémov)
Veľmi dobrá čitateľnosť na slnku
Jednoduché ovládanie pomocou tlačidiel

thumb_down

S iOS orezané funkcie
Hlasové ovládanie nemá podporu slovenčiny
Príliš jednoduchý dizajn

Hodinky mám už dosť dlhú dobu a som s nimi spokojná. Čo im chýba na vzhľade vykompenzujú bezkonkurenčnou výdržou na jedno nabitie. A určite ich odporúčam aj milovníkom startupov, ktorí dokážu podporiť nové sľubné projekty. Osobne vnímam veľmi kladne aj komunitu vývojárov, ktorý stále niečo vylepšujú a pridávajú do funkčnosti s každou aktualizáciou.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Pebble Time Smartwatch

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Smart Hodinky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Huawei Watch W1

Pridať komentár