Pebble Time Smartwatch recenzia

Pebble Time Smartwatch recenzia a skúsenosti

Chytré hodinky Pebble Time vám pomáhajú urobiť viac vecí a urobiť ich lepšie. Vďaka prevedenie s farebným e-paper displejom, zabudovaným mikrofónom a intuitívnym prostredím...

od 62 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Startupovú spoločnosť Pebble mám stále zafixovanú v pamäti, ako priekopníka inteligentných hodiniek, ktoré uzreli svetlo sveta pomocou projektu Kickstarter. Vyvolali veľké diskusie na fórach aj keď z odstupom času môžem povedať, že išlo o hodinky s nevábnym dizajnom. Odvtedy prešla značka Pebble, čo sa týka inteligentných hodiniek kus cesty a na trhu má hneď niekoľko modelov. Ja som si vybrala cenovo nenáročný model Pebble Time Smartwatch. Siahla som po ňom kvôli cene a určite aj značke, ktorú som chcela podporiť. Majú svoje klady aj zápory, ale tých kladov je viac, takže nákup určite neľutujem.

Hodinky s dizajnom, ktorý vás nemusí nadchnúť

Hodinky sú veľmi ľahké a sú z kvalitného odolného plastu. Spracovanie je výborné. Dizajn je skôr športový, ale mne sa celkom páči. Klasických hodiniek mám doma dosť a chcela som niečo práve také. Na ruke sedia dobre a po chvíli ani necítim, že nejaké hodinky na ruke mám. Majú pekný farebný e-ink displej, ale porovnávať s Amoled displejom sa nedajú. Celé ovládanie je pomocou hardvérových tlačidiel, ktorými sa pohybuje v menu a aj potvrdzuje. Remienok sa dá vymeniť za iný v hodinárstve, jeho rozmer je štandardných 22 mm.

Obchody, kde kúpite online:

Jednoducho sa ovládajú a vydržia dlho

Ovládanie zvládne každý a práve v tom ich kladne hodnotím, že nevyžadujú žiadne maturovanie nad tým, ako čo ovládať. Celé ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Aplikácie sa načítavajú do hodiniek celkom rýchlo a keď už nie je dostatok miesta, tak sa aplikácia, ktorá sa už dlho nepoužíva vymaže a tak uvoľní miesto novej. K tlačidlám sa dá priradiť rýchle spustenie obľúbenej aplikácie. Celé prostredie je veľmi intuitívne a možno trochu sparťanský vyzerá na e - ink displeji, ale má jednu veľkú výhodu oproti tým krásnym dotykovým Amoleddisplejom. Tou je výdrž hodiniek. Hodinky Pebble Time Smartwatch nemusím nabíjať každý deň, ako je to zvykom u iných inteligentných hodiniek. Aj keď ich poctivo používam celý týždeň, stačí mi nabitie raz za 7-8 dní.

Čo hodnotím kladne

Vodeodolnosť alebo skôr vodotesnosť, takú, že s nimi chodím plávať do bazénu a vydržia. Sú vodotesné až do hĺbky 30 metrov. Hodinky mi merajú denné aktivity aj spánok a čo ma milo prekvapuje je podpora. Stále sa aktualizujú a prinášajú niečo nové. Je to vďaka silnej komunite vývojárov pre Pebble. Ja ich používam s mobilom s Androidom a práve vďaka tomu, mám všetky funkcie a užívateľský zážitok výborný. S iOS ich nepoužívam, ale zapožičala som ich kamarátovi a tam to bolo dosť orezané, čo sa týka funkcií.

Plusy a mínusy

thumb_up

Výborná výdrž na jedno nabitie (7 -8 dní bez problémov)
Veľmi dobrá čitateľnosť na slnku
Jednoduché ovládanie pomocou tlačidiel

thumb_down

S iOS orezané funkcie
Hlasové ovládanie nemá podporu slovenčiny
Príliš jednoduchý dizajn

Hodinky mám už dosť dlhú dobu a som s nimi spokojná. Čo im chýba na vzhľade vykompenzujú bezkonkurenčnou výdržou na jedno nabitie. A určite ich odporúčam aj milovníkom startupov, ktorí dokážu podporiť nové sľubné projekty. Osobne vnímam veľmi kladne aj komunitu vývojárov, ktorý stále niečo vylepšujú a pridávajú do funkčnosti s každou aktualizáciou.

Zoznam článkov

Aké SMART hodiny? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodiny? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Recenzia Apple Watch Series 4 Nike+

Recenzia Apple Watch Series 4 Nike+

Hodinky Apple Watch Series 4 sú mojím druhým modelom od Applu. Prešla som na tento model z prvých hodiniek, ktoré boli označované, ako Apple Watch Series 0. Tým už bohužiaľ po niekoľkoročnom používaní dochádzal dych. Pre výmenu som sa rozhodla hlavne kvôli rýchlosti a novšiemu watchOS... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Pebble Time Smartwatch

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Smart Hodinky

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Withings Activité

Pridať komentár