Digestory - Recenzie odsávačov pár

Recenzie digestorov vám pomôžu správne sa rozhodnúť a posúdiť udávané parametre, ktoré reklamy vždy prezentujú ako ideálne aj v prípadoch, keď tomu tak nie je. Vyberte si z našej ponuky alebo pridajte svoj názor a skúsenosť vo forme komentára alebo celej recenzie.

Ako vybrať digestor

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť.

Výkon - Výkon odsávača pár sa meria v m2/ h. Je to hodnota množstva vzduchu, ktoré odsaje za hodinu prevádzky. Dobrý odsávač pár by mal byť schopný vymeniť vzduch v miestnosti najmenej 10 x za jednu hodinu.

Digestor

Typ odsávania - Ak máte možnosť odvodu pary a zápachov von priamo na vetracie potrubie alebo komín je dobrým riešením odťahový odsávač pár. Ten zabezpečí, že všetok nasatý vzduch sa odvádza von a nič sa vám nevracia späť do miestnosti. Tu sú možnosti výberu podľa umiestnenie vývodu, buď bočné alebo stredové, zadné, horné. Ďalšou možnosťou je recirkulačný odsávač pár. Pri tomto type sa odsatá para neodvádza preč, ale za pomoci uhlíkového filtra sa zachytávajúnečistoty a mastnota a prefiltrovaný vzduch sa vracia do miestnosti. Nevýhodou je výmena filtra po určitom období.

Hlučnosť - Pri odsávačoch pár je hlučnosť parameter, ktorý určite neprehliadnite. Čím tichšie pracuje odsávanie tým lepšie sa vám pracuje pri sporáku. Odťahové sú tichšie a pri recirkulačných patrí hlučnosť okolo 55 dB medzi dobré hodnoty.

Na záver treba určite zohľadniť ovládanie, aj keď mechanicképosúvacie tlačidlá stále nájdeme na digestoroch oveľa praktickejšie je ovládanie stlačením tlačidiel alebo moderným spôsobom na dotykovom paneli. Lepšie odsávače už disponujú aj diaľkovým ovládaním. Nezabudnite na dostatočné osvetlenie zabudované priamo v digestori.

Zoznam článkov

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Odsávač pár by mal patriť k základnej výbave každej domácnosti. Odstraňuje všetky vône i zápachy a tiež pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách miestnosti. Digestor však nie je len funkčný, ale aj dizajnový doplnok kuchyne. Na výber máte z viacerých typov i farebných kombinácií. V... Prečítať článok