Electrolux EFP6411X recenzia

Electrolux EFP6411X recenzia a skúsenosti

Začlenenie bez veľkých nárokov na priestor. Využite na maximum obmedzený priestor v kuchyni s týmto plne začleneným výsuvným odsávačom pár Electrolux EFP6411X , ktorý šetrí...

od 19.9 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku
4/5 Výkon
80%
4/5 Dizajn
80%
5/5 Jednoduchosť ovládania
100%
5/5 Cena
100%

Výsuvný odsávač pár je tou správnou voľbou do menšej kuchyne. Zabudovaním do skrinky získate nenápadného a praktického pomocníka. Digestor Electrolux EFP6411X je model s jednoduchým ovládaním a výhodnou cenou. V kategórií odsávačov pár získal titul Produkt roku 2015. Jeho podrobnejšiu charakteristiku si môžete prečítať v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na odsávače pár a redakčný výber najlepšie odsávače pár

Výsuvný digestor s 3 stupňami odsávania

Odsávač pár s maximálnym sacím výkonom 185 m3/h a šírkou 60 cm možno využiť dvojakým spôsobom – na odvádzanie vzduchu do komína alebo jeho recirkuláciu s využitím uhlíkového filtra (nebýva súčasťou balenia a je ho nutné dokúpiť). Model disponuje aj druhým typom filtrácie, tukovým hliníkovým filtrom, ktorý je určený na zachytávanie mastnoty. V prípade potreby ho môžete jednoducho odpojiť a vyčistiť.

Model Electrolux EFP6411X s dvoma halogénovými žiarovkami má 3 stupne výkonu. Na zmenu stupňa máte k dispozícií gombíky, ktoré sa posúvajú do strán. Hlučnosť digestora rastie so zvyšujúcim sa stupňom výkonu. Hlučnosť 57 dB pri 3. stupni je už pomerne vysoká, pri 1. a 2. rýchlosti je však prijateľná.

Sací výkon by sme charakterizovali ako priemerný, na odvádzanie pary počas bežného varenia dostačujúci. Spotrebič samozrejme nedokáže odsať všetok zápach, ktorý počas varenia (najmä vyprážania) vzniká, ale určite aspoň sčasti zlepší kvalitu vzduchu v kuchyni.

Klasická nevýhoda nerezového spotrebiču

Tento základný model sa dodáva v nerezovom vyhotovení. Dizajnovo teda zapadne do modernejších kuchýň. Ak už vlastníte nejaký nerezový spotrebič, potom vás asi nemusíme upozorňovať na jednu všeobecnú nevýhodu, ktorou je nutnosť častejšieho čistenia z dôvodu prichytávania odtlačkov prstov na povrchu.

Digestor Electrolux EFP6411X  nebude svietiť dovtedy, čo ho nevysuniete, čo nás trochu sklamalo. Halogénové žiarovky možno vymeniť za LED osvetlenie, čím sa zvýši jeho intenzita.

Čo sa týka ceny, tá je podľa nášho názoru pomerne výhodná. Ide o základný model, ktorý je v porovnaní s digestormi v bielom vyhotovení drahší o pár EUR. Za nerezové vyhotovenie  si však (bohužiaľ) musíme vždy trochu priplatiť.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výhodná cena
+ praktický digestor s jednoduchým ovládaním
+ nezaberá veľa miesta
+ výsuvný model sa dá jednoducho „schovať“ do skrinky
+ dvojaké využitie (odsávanie do komína alebo recirkulácia vzduchu)
+ umývateľný tukový filter
+ 3 rýchlosti odsávania
+ osvetlenie 2 žiarovkami
+ víťaz súťaže Produkt roku 2015 (kategória Odsávače vzduchu)

thumb_down

- uhlíkový filter je nutné dokúpiť (nutný pri recirkulácií)
- na povrchu vidno každý odtlačok prstu
- vyššia hlučnosť pri 3. rýchlosti odsávania
- osvetlenie funguje iba po vysunutí digestoru

Odsávač párElectrolux EFP6411X  ocení každá rodina, ktorá si nepotrpí na príliš prepracovaný dizajn a špeciálne funkcie. Tento základný model má dostatočný sací výkon a prijateľne osvieti varnú dosku. Jeho cena je vzhľadom na nerezové vyhotovenie vyššia, stále je však veľmi výhodná. Ak zháňate minimalistický digestor, ktorý nezaberie príliš veľa miesta, tak vám tento model môžeme s pokojným svedomím odporučiť.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Odsávač pár by mal patriť k základnej výbave každej domácnosti. Odstraňuje všetky vône i zápachy a tiež pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách miestnosti. Digestor však nie je len funkčný, ale aj dizajnový doplnok kuchyne. Na výber máte z viacerých typov i farebných kombinácií. V... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete, na... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Electrolux EFP6411X

Recenzie

Klarstein Kronleuchter L

Klarstein Kronleuchter L

Stropný ostrovčekový odsávač pár Klarstein Kronleuchter L visí voľne zo stropu na odolných, 60 cm dlhých oceľových lankách . V 3 výkonnostných... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Odsávače pár

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Electrolux EFP6411X

Pridať komentár