Amica OKC 624 S recenzia

Amica OKC 624 S recenzia a skúsenosti

Amica OKC 624 S je   komínový odsávač pár so šírkou 60 cm.   Má hliníkový tukový filter, ktorého úlohou je oddelenie tukov od absorbovanej pary. Je vyrobený z materiálu...

od 129 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Ak si vo svojej domácnosti potrpíte na maximálnu originalitu a neuspokojíte sa s tuctovými spotrebičmi, potom zbystrite pozornosť. S dizajnovo prepracovaným odsávačom pár Amica OKC 624 S sa zaručene odlíšite od davu. Silné a slabé stránky tohto modelu si predstavíme v našej recenzií.

favorite Pridali sme nové recenzie na odsávače pár a redakčný výber najlepšie odsávače pár

Výborný sací výkon

Tento digestor nájde svoje využitie v modernej minimalistickej domácnosti. Jeho cieľovou skupinou je podľa nášho názoru človek, ktorý si potrpí na kvalitne spracované spotrebiče s neokukaným dizajnom. Amica OKC 624 S túto charakteristiku spĺňa a to do poslednej bodky. Odsávač pár v elegantnej čiernej farbe je vyrobený z materiálu, odolného voči korózií. Celkové prevedenie efektívne dopĺňa čierne tvrdené sklo. Povrch spotrebiču môžete bez akýchkoľvek obáv pravidelne čistiť.

Komínový odsávač pár s univerzálnou šírkou 60 cm má 3 stupne výkonu a výborný maximálny sací výkon 244 m3 za hodinu. Ovláda sa pomocou zatláčacích tlačidiel. Podľa potreby a priestorových možností ho môžete napojiť na odsávanie do komínu alebo môžete využiť možnosť recirkulácie vzduchu. Prvá možnosť je ideálna pre tých, čo žijú v rodinnom dome, druhá zas pre ľudí z paneláku. Recirkulácia však môže správne fungovať iba s využitím uhlíkového filtra (typ FWK 202), ktorý si budete musieť dokúpiť.

Vyššia hlučnosť a spotreba energie

Vzdialenosť odsávaču pár Amica OKC 624 S od varnej dosky sa určuje podľa jej typu. Ak varíte na plynovej doske, tak je digestor nutné umiestniť min. o 65 cm vyššie, v prípade elektrickej dosky postačí 45 cm. Výkonné halogénové osvetlenie navyše zabezpečí dostatočné osvetlenie varnej dosky.

Súčasťou balenia je hliníkový tukový filter, ktorý sa postará o oddelenie čiastočiek tuku z pary. Mastnota sa preto neusadí na kuchynských skrinkách, ani vo vnútornom potrubí odsávaču pár, čím sa zároveň predĺži jeho životnosť.

Jednou z nevýhod tohto modelu je jeho hlučnosť. Pri treťom stupni výkonu bolo nameraných až 64 dB. Vnímanie hlučnosti je však subjektívnou záležitosťou a táto hodnota vám vôbec nemusí prekážať. Druhou nevýhodou tohto digestoru je vyššia spotreba energie – model totiž patrí do energetickej triedy E. Odsávač pár sa však (našťastie) používa iba niekoľko minút resp. hodín týždenne, preto sa vyššia potreba energie spotrebiču dá prepáčiť.

Plusy a mínusy

thumb_up

+ výnimočný, moderný a originálny dizajn
+ elegantné nadčasové prevedenie
+ kvalitné materiály odolné voči korózií
+ sací výkon 244 m3 / h
+ dostatočné osvetlenie varnej dosky
+ vhodný do rodinného domu ale i panelákového bytu
+ zapojenie do komína / recirkulácia
+ súčasťou balenia je tukový filter

thumb_down

- vyššia cena
- v prípade využívanie recirkulácie vzduchu je nutné dokúpiť uhlíkový filter
- energetická trieda E
- max. hlučnosť 64 dB

Moderný a elegantný odsávač pár Amica OKC 624 S s dokonale prepracovaným dizajnom ocení každý milovník originality. Vďaka jeho materiálom, ktoré vám nebudú hrdzavieť, a dostatočne vysokému saciemu výkonu získate výkonný a odolný spotrebič, vhodný do domu či bytu. Jeho cena je vyššia, no ak ste ju ochotný zaplatiť, tak svoju investíciu pravdepodobne neoľutujete. 

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Odsávač pár by mal patriť k základnej výbave každej domácnosti. Odstraňuje všetky vône i zápachy a tiež pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách miestnosti. Digestor však nie je len funkčný, ale aj dizajnový doplnok kuchyne. Na výber máte z viacerých typov i farebných kombinácií. V... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Amica OKC 624 S

Recenzie

Klarstein Kronleuchter L

Klarstein Kronleuchter L

Stropný ostrovčekový odsávač pár Klarstein Kronleuchter L visí voľne zo stropu na odolných, 60 cm dlhých oceľových lankách . V 3 výkonnostných... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Odsávače pár

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Mora OP 610 W

Pridať komentár