Digestor (odsávač pár) si nájde miesto v každom type kuchyne. Pomácha odstraňovať vône a pachy, ale aj zbavuje priestor vlhkosti. Odstraňuje pary, ktoré by sa bez používania odsávača usadzovali na stenách. Vybrať si môžete z rôznych druhov, od malých vstavaných až po veľké elegantné komínové. Pri výbere prihliadajte najmä na výkon odsávača, aby stíhal svoju úlohu plniť čo najlepšie.

Zoznam podkategórií:

Najlepšie odsávače pár 2021 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie odsávače pár 2021 – recenzie, test, porovnanie

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si nový odsávač pár , tak sa v prvom rade musíte rozhodnúť, či potrebujete komínový alebo výsuvný, ktorý sa umiestňuje pod kuchynskú skrinku. Veľmi dôležitá je aj šírka spotrebiča, najmä ak sú vaše priestorové možnosti značne obmedzené. Aby sme vám pomohli, zozbierali sme viacero testov a porovnaní odsávačov pár. Výsledkom je prehľadná tabuľka... Prečítať článok

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Aký digestor? Podskrinkový, vstavaný, komínový či výsuvný?

Odsávač pár by mal patriť k základnej výbave každej domácnosti. Odstraňuje všetky vône i zápachy a tiež pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách miestnosti. Digestor však nie je len funkčný, ale aj dizajnový doplnok kuchyne. Na výber máte z viacerých typov i farebných kombinácií. V... Prečítať článok

Ako vybrať digestor

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť.

Výkon - Výkon odsávača pár sa meria v m3/ h. Je to hodnota množstva vzduchu, ktoré odsaje za hodinu prevádzky. Dobrý odsávač pár by mal byť schopný vymeniť vzduch v miestnosti najmenej 10 x za jednu hodinu.

Digestor

Typ odsávania - Ak máte možnosť odvodu pary a zápachov von priamo na vetracie potrubie alebo komín je dobrým riešením odťahový odsávač pár. Ten zabezpečí, že všetok nasatý vzduch sa odvádza von a nič sa vám nevracia späť do miestnosti. Tu sú možnosti výberu podľa umiestnenie vývodu, buď bočné alebo stredové, zadné, horné. Ďalšou možnosťou je recirkulačný odsávač pár. Pri tomto type sa odsatá para neodvádza preč, ale za pomoci uhlíkového filtra sa zachytávajúnečistoty a mastnota a prefiltrovaný vzduch sa vracia do miestnosti. Nevýhodou je výmena filtra po určitom období.

Hlučnosť - Pri odsávačoch pár je hlučnosť parameter, ktorý určite neprehliadnite. Čím tichšie pracuje odsávanie tým lepšie sa vám pracuje pri sporáku. Odťahové sú tichšie a pri recirkulačných patrí hlučnosť okolo 55 dB medzi dobré hodnoty.

Na záver treba určite zohľadniť ovládanie, aj keď mechanicképosúvacie tlačidlá stále nájdeme na digestoroch oveľa praktickejšie je ovládanie stlačením tlačidiel alebo moderným spôsobom na dotykovom paneli. Lepšie odsávače už disponujú aj diaľkovým ovládaním. Nezabudnite na dostatočné osvetlenie zabudované priamo v digestori.